Created with Sketch.

«Влада займається дерибаном», - Марк Савчук

02.09.2022, 15:00

Чому Зеленський не може назвати Коломойського злочинцем та заарештувати ?

Голова Ради громадського контролю при НАБУ Марк Савчук в ефірі Радіо НВ обурився поверненням Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову готелю Мир та допускає можливість скасування націоналізації Приватбанку, оскільки у воєнний час влада менше ризикує репутаційними втратами.

— Черговий суд у справі Приватбанку мав відбутися сьогодні о 14 годині, але щось в певний момент пішло не так. Можете для початку розказати передісторію, чому ця справа, це судове розслідування взагалі є важливою? Чому за нею варто стежити, адже нині Приватбанк уже є власністю держави досить тривалий час. Але, як я розумію, це питання все ще певні зацікавлені сторони, які сьогодні на суд не з’явилися, намагаються оскаржити.

— Так, абсолютно вірно. Я сам про рішення, що судову справу перенесено на 20 число дізнався на шляху до суду. Мені просто сказали, що адвокати сторони Коломойського просто не приїхали на засідання.

Давайте поговоримо, у чому там взагалі річ. Коли було прийняте рішення про те, що банк є неплатоспроможним, до банку вводиться тимчасова адміністрація, вона фактично захоплює банк. Вона стає там диктатором, вона за законом про банки повністю розпоряджається майном банку.

І оскільки банк був визнаний неплатоспроможним, тимчасовій адміністрації потрібно ухвалити рішення, що вони робитимуть? Вони відправлятимуть банк на ліквідацію, чи банк буде націоналізовано? Якщо правильною мовою говорити, це означає, що на банк знайдуть інвестора. Тобто якусь групу фінансову, чи це буде держава, яка цей банк купить. Іншими словами, увіллє в нього достатньо грошей, щоб він відповідав усім нормативам Нацбанку.

Я хочу нагадати, що кожен банк повинен відповідати нормативам Нацбанку.

Є спеціальні нормативи, які говорять про те, яка ліквідність має бути в банку, кому які кредити він може видавати, щоб не давати своїм пов’язаним компаніям, з акціонерами, припустимо, не можна надто багато кредитів давати. Логічно, так?

І якщо банк ці нормативи не виконує, то буде ухвалене рішення про те, що він буде виведений з ринку.

Тобто акціонери більше не мають права розпоряджатися майном банку, вони більше не є людьми, які можуть говорити, що цьому банку робити, що — ні. На їхнє місце стає тимчасова адміністрація.

І ось, оскільки Приват був величезним банком, то, природно, відправити його до фонду, щоб потім згодом ліквідувати, не можна було, це призвело б до обвалення фінансової системи України, тому було прийняте рішення його викупити.

Оскільки викупити його ніхто не хотів, то викуповувала його держава. Це називається націоналізація. Перед тим, як відбудеться докапіталізація банку за рахунок бюджетних грошей, відбувається процедура, коли всі активи, які перебувають у банку, які належать колишнім акціонерам, тобто Коломойському та Боголюбову, Суркісу, конвертуються в кеш і, отже, всі ці активи купує держава за одну гривню. Тобто вони просто таким чином своїми грошима закривають частково дірку, яка була в банку.

Ось це й сталося.

Усі їхні активи оцінювали приблизно у 29 мільярдів гривень. Потім після цього, незважаючи на ці 29 мільярдів гривень, все одно у Приваті була величезна дірка. Її треба було залити грошима. Ці гроші були надані державою. Банк робить емісію акцій, а держава купує ці акції. Таким чином, гроші переходять до банку.

Так ось, договір на купівлю-продаж ось цих акцій між Міністерством фінансів і Приватбанком зараз і оспорює компанія Тріонтал, це офшорка, яка фактично контролюється Коломойським і Боголюбовим.

Їхній аргумент полягає в тому, що підпис на цьому документі не належить їм, не належить або цій компанії Тріонтал, або Коломойському, або Боголюбову, а він належить голові тимчасової адміністрації. І вони кажуть, що, оскільки нашого підпису там немає, то, значить, ми на це згоди не давали. Ось у чому суть позову. Вони заперечують продаж акцій Мінфіну за гроші, які прийшли в банк, докапіталізувавши банк.

Джерело

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що урядовці США планують відібрати майно у Коломойського і Боголюбова.

Натомість в Україні, навіть в умовах воєнного стану, Володимир Зеленський закриває очі на мародерство олігархів та продовжує фінансувати свого кредитора Ігоря Коломойського.

Читайте також
Поціновувач дармових шпротів і хамону Валерій Головко знайшов новий заробіток
Позиція
НАЗК викрило ознаки незаконного збагачення посадовця МВС
Кримінал
Фейкова інвалідність працівників АРМА
Політика
У посадовця Одеської міграційної служби конфіскували Mersedes, який він оформив на свою матір— ДБР
Кримінал
Апеляційна палата ВАКС зняла арешт з банківського рахунку сина Тетяни Крупи
Кримінал
Корупція на Укрзалізниці
Кримінал