Власна цифрова валюта – великий експеримент влади КНР

Опінії
16.01.2021, 21:07
Власна цифрова валюта – великий експеримент влади КНР
Фото: Facebook

У найближчі роки цифровий юань замінить паперовий, аби уряд комуністичного Китаю мав змогу жорстко контролювати власних громадян.

Експерт в українсько-китайських відносинах, співвласник "Meest China"

Зусилля КНР, спрямовані на розробку державної цифрової валюти, допомогли подолати одну важливу віху. Нещодавно державний Сільськогосподарський банк Китаю запустив перші банкомати для обміну цифрових юанів.

Банкомати з підтримкою DCEP (платіжна система на базі цифрової валюти) є частиною експерименту Центрального банку КНР у великому населеному пункті Шеньчжень. Ці банкомати дозволяють вносити та знімати цифрові юані через додаток для смартфона.

Крім того, користувачі можуть конвертувати готівку й банківські заощадження у цифрову валюту Центрального банку і назад. А оскільки КНР має плани на 50 років вперед, то цифровий юань – це одна зі сходинок у китайській загальної стратегії.

Мені здається, що цифровий юань – це можливість відстежувати кожну операцію, на відміну від готівкових платежів, тому лише питання часу, коли цифрові платежі стануть основними. Не здивуюся, якщо через кілька років у Китаї готівка в принципі вийде з обігу.

Тоді всі будуть користуватися "WeChat" або електронними грошима, змусивши легалізувати всі сектори бізнесу, доходи/витрати – така всекитайська контрольована система грошового обороту в країні. І КНР стане першою країною у світі, яка контролюватиме свої грошові потоки.

При цьому мені імпонує, як м'яко вони це реалізують, адже у "WeChat" люди розраховуються вже чимало років, і ніхто з податкової, при цьому, не вимагає пояснити джерело доходу, як це було б у нас. Вони не створюють прецеденту створення страху у користувачів.

Спочатку у "WeChat" можна було пересилати хоч мільйон юанів, зараз обмежили до 10 тисяч юанів за раз. Важливо запроваджувати такий контроль плавно, а не різко.

Люди звикають, залучаються, це стає зручно і практично, а потім потихеньку вводиться система контролю й обмеження "шалених" платежів. Упевнений, що в головній фінансовій структурі КНР працюють кращі уми, які й вибудовують стратегію на 50 років вперед.

Читайте також:
Економіка
Очільниця російського Центрального банку разом із чинною головою Ради Федерації Федеральних Зборів РФ відвідали Тегеран.
25 травня, 16:01
Світ
Партнери та союзники України зобов'язані підвищити рівень власного щорічного фінансування оборони та безпеки до 2,5% ВВП.
04 квітня, 17:33
Економіка
Крім ресурсної федерації московії під сюзеренітет Китайської народної республіки прийшла федеративна республіка Бразилія.
31 березня, 20:13
Економіка
Великі та малі, а особливо середні підприємці РФ невдовзі відчують на собі весь тягар воєнних буднів завдяки путінським ініціативам.
14 березня, 20:37
Світ
Диктаторський режим комуністів у Пекіні давно перестав приховувати свою участь у воєнній агресії проти України на боці Москви.
10 лютого, 20:14
Полтава
Впродовж січня поточного року полтавські чиновники провели низку аукціонів, найбільше у галузі житлово-комунальних послуг.
06 лютого, 20:34