Вогняний день літа: Свято давнього Бога-захисника

Ось і приходить чергове свято нашого календаря — Свято Бога Семаргла!
Це свято завжди, за традицією наших пращурів, відзначається в середині літа — 14 липня.
В історії наших предків Бога Семаргла пов’язують із вогнем, літньою спекою, сонцем та надзвичайною силою. Його ототожнювали із захисником від зла і темряви, з могутнім воїном, який оберігає людей від темних сил та нижнього астралу.
Образно зміст слова «Семаргл» тлумачиться як «сила семи Арлегів». Арлеги — це архітектори нашої Сонячної системи. Якщо проводити аналогію з християнством, то Арлегів можна порівняти з архангелами, хоча це примітивне та некоректне зіставлення.
Образ Бога Семаргла в міфології наших пращурів — це вогненна Істота з головою орла, тілом лева та хвостом змії. Це символ поєднання чотирьох Стихій: Вогню, Повітря, Землі й Води.
Безумовно, Семаргл — головний покровитель і володар Вогню.
Звісно, у протилежних культах, далеких від наших Ведичних знань, теж є подібні персонажі. Наприклад, у єгипетських темних культах — Сфінкс. Однак його зовнішній вигляд і символіка суттєво відрізняються.
Міфологія наших пращурів вражає багатством і розмаїттям образів, серед яких особливе місце займає загадковий Бог Семаргл. Його пов’язують із вогнем, сонцем і захистом від зла.
Образ Семаргла — один із найменш досліджених у нашому пантеоні, проте він має унікальні якості, які роблять його надзвичайно важливим для духовного світу і вірувань. Відомо, що голова орла символізує агресивність і стрілецьку вправність, тіло лева — силу, мужність і воїнський хист, а хвіст змії — мудрість, здатність до захисту та містичність.
Він несе світло і літню спеку, допомагає людям протистояти злу, чаклунам і мороку.
Хоч образ Бога Семаргла не такий відомий, як інші божественні постаті, згадки про нього можна знайти в народних переказах і літературних творах. Його часто вводять у художні оповіді, щоб створити атмосферу таємничості й підкреслити значущість у світогляді предків.
Семаргл — захопливий Божественний образ, який уособлює вогонь, сонце та боротьбу зі злом. Його символіка і містика роблять його унікальним явищем у духовній культурі нашого народу.
Запалюємо свічку й читаємо:
Семаргле Сварожичу, Великий Огнєбожичу!
Спали біль, хворобу, очисти душу —
у дитини й у людини, і в усякої тварини,
у старих і в молодих.
Ти — Божа допомога.Вогнем пали, міць душ наших бережи,
врятуй внука твого (ім’я),
хай згине хвороба,
тако бись теж був завжди —
і нині, і завтра, і від кола, і до кола.Молитва на зцілення людей і тварин.
Тож — зі святом усіх притомних Українців!