Володимир Бойко: За обстрілом 112 каналу стоїть Ілля Кива

Опінії
02.08.2019, 17:42
Володимир Бойко: За обстрілом 112 каналу стоїть Ілля Кива

У середу 31 липня 2019 року мій ранок розпочався з телефонного дзвінка:

- Альо, ета Владімір Бойко?

- Слухаю Вас

- Служба бєзапасності Украіни. Дєпартамєнт по защітє націанальнай гасударствєності. Тут нам слєдоватєль поручіл вас дапрасіть.

- Та не питання, я прийду, тільки давайте не завтра, бо завтра в мене етери, а, наприклад, у п’ятницю. А в якому провадженні Ви мене хочете допитати? Тільки не номер мені скажіть, будь ласка, а за яким фактом зареєстровано.

- Ви напісалі на фєйсбукє, што 112 канал мог абстрєлять Ілья Ківа. СБУ расслєдуєт дєло по факту абстрєла, слєдаватєль дал порученіє вас дапрасіть. Вас повєстка нужна?

- Я ж не Порошенко, щоби повістку вимагати. Текст протоколу мого допиту, щоби не витрачати час, я Вам заздалегідь приготую й прийду на допит з флешкою. Як краще протокол написати – у прозі чи віршами?

Чую, що співрозмовник починає сміятись.

- Передавайте привіт Андрущенку, якого вам у начальники призначили, і Дублику. І не забудьте, – додаю я, – запросити на допит перекладача з огляду на те, що Ви українською мовою не володієте.

- Нє валнуйтєсь, ми поручім дапрос каму нібудь грамотному.

2 серпня 2019 року о 10 годині я з’явився в Департаменті захисту національної державності СБУ й з відчуттям виконаного обов’язку допоміг правнукам Дзержинського в розкритті жахливого злочину. Ось текст протоколу мого допиту, який я завбачливо підготував:

***

Я є журналістом, з 1990 року працюю в жанрі правової журналістики та журналістських розслідувань. Зокрема, практично щодня беру участь у телевізійних передачах, публікуюсь у друкованих та Інтернет-ЗМІ, веду власний блог «Хроніки Українських Йолопів», розміщений у мережі Інтернету за адресою https://volodymyrboyko.com , а також сторінку в соціальній мережі Фейсбук, розміщену за адресою https://volodymyrboyko.com

13 липня 2019 року з повідомлень у засобах масової інформації я довідався, що в ніч з 12 на 13 липня 2019 року невідомою особою був зроблений постріл реактивною протитанковою гранатою по фасаду офісного будинку, розташованого за адресою: м.Київ, вул. Зоологічна, 4. Мені відомий цей будинок, оскільки на першому поверсі знаходяться студійні та технічні приміщення телеканалу «112. Україна», де я регулярно беру участь у інформаційних передачах.

Я звернув увагу на ту обставину, що постріл у фасад будинку на рівні 4-го поверху здійснений таким чином, щоби завдати мінімальної шкоди й ні в якому разі не поцілити в приміщення телеканалу, які знаходяться на 1 поверсі. Через це я висловив на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук припущення, що постріл здійснив кандидат у народні депутати за списком партії «Опозиційна платформа – За життя» Кива Ілля Володимирович, з якими я раніше неодноразово перетинався під час телевізійних передач. Текст мого припущення розташований у мережі Інтернет за адресою: https://www.facebook.com/volodymyr.boiko1965/post... .

Моє припущення базується на наступному. По-перше, Кива І.В. у моїй присутності під час передачі «Народ проти» на телеканалі ZIK заявляв, що він створить спеціальні загони, які будуть розстрілювати корупціонерів, при цьому він особисто вбиватиме осіб, причетних до вчинення корупційних правопорушень. А, як відомо, власником телеканалу «112. Україна» є народний депутат України Козак Тарас Романович, який з 1993 року перебував на державних посадах в органах податкової та митної служби й не міг у законний спосіб отримати доходи, достатні для придбання та утримування кількох телеканалів. Тому Козак Т.Р. та належний йому телеканал «112. Україна», на мою думку, цілком могли стати першою жертвою Киви І.В.

По-друге, Кива І.В. раніше публічно погрожував фізичною розправою народному депутату Льовочкіну Сергію Володимировичу, який є соратником, однодумцем і однопартійцем Козака Т.Р. і постійно бере участь у програмах телеканалу «112.Україна». Погрози фізичної розправи на адресу Льовочкіна С.В. Кива І.В. розмістив в мережі Інтернет на власному каналі на порталі Youtube за адресою: https://www.youtube.com/watch?v=34YikrCkrjo .

По-третє, здорова на голову людина не стала б стріляти по фасаду будинку – цю безглузду провокацію міг вчинити лише Кива І.В., який є інвалідом другої групи в зв’язку з психічним захворюванням. Про те, що Кива І.В. страждає на розлад психіки мені стало відомо з вироку Октябрського районного суду Полтави від 24 грудня 2013 року в справі №1622/11616/2012, яким Кива Ілля Володимирович, 2 червня 1977 року народження, заступник начальника управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області, був засуджений за хабарництво згідно з ч.3 статті 368 КК України до покарання у вигляді штрафу в розмірі 10200грн. з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням повноважень представника влади в органах державної влади і органах місцевого самоврядування на строк 1 рік.

Вказаний вирок розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень за адресою: http://reyestr.court.gov.ua/Review/36372993 . Таке м’яке покарання суд пояснив тим, що Кива І.В. «перебував на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом: наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості, є інвалідом 2 групи». Про нездатність обвинуваченого Киви І.В. адекватно сприймати дійсність додатково свідчила та обставина, що, як зазначено у вироку суду, Кива І.В. свою вину визнав не повністю, а лише частково, пояснивши, що він вимагав з підприємця 12 тис. грн., але встиг отримати на хабар тільки 5 тис. грн., оскільки решта грошей залишилась у брата Киви, який виступив посередником.

За таких обставин я цілком обґрунтовано припустив, що постріл по фасаду будинку, в якому розташований телеканал «112. Україна», здійснив саме Кива Ілля Володимирович.

Джерело


Читайте також:
Окупації передує деморалізація.
18 січня, 18:00
Тепер в залежності від волі президента опиниться і вся «четверта влада».
18 січня, 07:55
У російських владних колах масштабні кадрові перестановки.
17 січня, 09:17
Як насправді розв'язували питання заручників одноплемінники Зеленського.
16 січня, 19:05
про безсоння як наслідок переливання з пустого (прем'єрського) в порожнє (президентське)
16 січня, 19:03
Вчора під Полтавою перекривали трасу Київ-Харків.
16 січня, 12:00