В'єтнам обрав президентом бойового генерала

СВІТ
25.10.2024, 21:49
В'єтнам обрав президентом бойового генерала

Маленька за розмірами, але велика за кількістю населення азійська держава має нового керманича. Ним став 67-річний військовик Луонґ Куонґ.

Такі відомості із сесійної зали однопалатного парламенту у Ханої виклало місцеве анґлійськомовне видання The Investor of Vietnam. Країну, де при владі вже понад півстоліття ліві сили (єдина дозволена Марксистсько-ленінська соціалістична трудова партія), вперше очолив генерал із бойовим досвідом.

Ідейний комуніст Луонґ Куонґ обраний не всенародним волевиявленням, а голосуванням депутатів Національних зборів, змінивши на посаді чинного партійного боса — генерального секретаря То Ламу. Фактично, у В'єтнамі схожа на іранську політична система, де президент виконує вказівки вищого й старшого посадовця.

Роль генерального секретаря є найвпливовішою (рівноцінна шиїтському рахбару — духовному лідеру з осідком у Тегерані), тоді як посада президента переважно церемоніальна і передбачає зустрічі з іноземними чиновниками й депутатами. У своїй промові учасник китайсько-в'єтнамської війни 1979 року, полководець Луонґ Куонґ пообіцяв проводити зовнішню політику, спрямовану на незалежність і мир:

«Моя президентська мета полягає у просуванні В'єтнаму як друга, надійного партнера, активного та відповідального члена міжнародної спільноти. Попри нашу миротворчість не є пацифістами й готові у разі можливої загрози дати рівносильну відсіч агресорам».

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», Угорщина улещує азійські диктатури українською кров'ю. Віктора Орбана не турбує доля українців, європейців чи решти землян, йому ближча до тіла власна сорочка.

Читайте також:
Економіка
Уряд Казахстану запускає президентську програму для навернення потенційних інвесторів. Подібний крок раніше здійснив американський лідер.
01 травня, 17:58
Світ
Напружена ситуація на кордоні з Індією змушує турецьку владу проявити акт солідарності. Пакистан не самотній у боротьбі за свій суверенітет.
01 травня, 11:52
Світ
Острівна країна висхідного сонця повертається до колишнього мілітаризму. Станом на тепер поки у галузі переозброєння своїх захисників.
01 травня, 08:29
Економіка
Астана і Кабул узгодили план двосторонньої взаємодії на найближче десятиліття. Середньоазійські країни збудують єдину залізничну мережу.
24 квітня, 20:33
Політика
Султан Хайтем бін Тарік аль-Саїд навідався до кремлівського бункерного діда путіна. Так, один азійський деспот вирішив пошанувати іншого.
24 квітня, 08:28
Світ
Дешеві кредити для придбання сучасної зброї пропонує Нью-Делі, орієнтуючись на традиційних покупців Москви. Перший у переліку — Єреван.
17 квітня, 19:24