Created with Sketch.

Як діяти, щоби зберегти життя під час перебування у полоні?

14.03.2022, 08:12
Фото: Google

Існують різні причини, чому цивільних із-поміж мирного населення беруть у полон. Головна ж мета окупантів – відчути свою могутність.

Щоби не потрапити у полон у жодному разі не можна носити військову або схожу на військову форму, камуфляж, мати якусь символіку на одязі, а також вбиратися у хороші дорогі речі. Треба виглядати максимально просто й не привертати до себе увагу.

Більш детальну інструкцію поводження в умовах полону виклала фахівець із потреб психічного здоров'я Марта Пивоваренко, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

З метою зберегти здоровий глузд і притомність психіки, подаємо поради вказаного експерта у наступному порядку:

  1. У полоні може виникнути некерована реакція протесту. Людина намагається бігти, навіть коли це безглуздо, кидається на терористів, намагається вихопити зброю. Заручника, що збунтувався, терористи, як правило, вбивають, навіть якщо вбивств не планували. 
  2. Дотримуватися спокою і не показувати страху. Не чиніть терористам опору, не намагайтеся вступати з ними у бесіду, не прагніть розжалобити їх або відрадити від виконання плану.
  3. Не порушуйте встановлених терористами "правил", щоби не спровокувати погіршення умов вашого утримання.
  4. Може настати такий момент, коли турбота про стан власного духу і тіла стане здаватися вам безглуздою. Дуже важливо не забувати про особисту гігієну, фізичні вправи, дихальні техніки для заспокоєння; це допоможе і надалі відчувати себе людиною.
  5. Налаштуйтеся психологічно, що вас не звільнять миттєво, але пам'ятаєте, що звільнять обов'язково. Робить вигляд, що ви не дуже далека людина. Не ідеологічна, не релігійна, без чіткої позиції. Не проявляти активність, не бути першим, не говорити багато і голосно.
  6. Дивитися не прямо в очі терористам, а трохи в сторону. Але з тим – не дивитися з позиції підданого і приниженого – це також провокує на агресію.
  7. Їсти треба навіть через "не хочу". З першого дня, не демонструвати спротиву.
  8. Користатися кожною можливістю сходити в туалет або щось зробити для себе. Наступного разу може просто не бути. Створювати собі максимальний комфорт, облаштувати місце для сну.
  9. У жодному разі не демонструвати зв'язок із іншими полоненими, це може бути використано проти вас або ваших рідних. Чим більші спроби завадити катуванню, тим сильнішими вони будуть.
  10. Якщо почався штурм, необхідно впасти на підлогу і закрити голову руками, зайняти позицію чимдалі від вікон, дверей і терористів – при штурмі по них стрілятимуть снайпери. Не слід брати в руки зброю, щоб вас не переплутали з терористами.
  11. Отримали поранення – зупинити кровотечу, перев'язавши рану.
  12. Якщо на вас повісили бомбу, треба без паніки голосом або рухом руки дати зрозуміти про це співробітникам спецслужб.
  13. Якщо під час катування і допитів з вами є інша людина, не реагувати на неї, не взаємодіяти, не намагатися заспокоїти. Якщо хочете підтримати – робити це тільки наодинці. Емпатія у полоні дуже недоречна. Будь-який прояв співчуття веде до посилення катування.
  14. На запитання відповідати коротко, лаконічно, без зайвих деталей. Нейтральний холодний діалог, без агресії, без зацікавленості.
  15. Якщо той, хто бере в полон, хоче проявити агресію, її треба прийняти.

Пам'ятайте, ті, хто тримають вас у полоні, не приймають рішення самостійно. Навіть, якщо терорист співпереживає вам, його позиція може змінитися в будь-який момент, а мати дружбу з катом неможливо.

Не втрачайте надії, нагадуйте собі, що на вас чекають рідні. Старайтеся вижити заради них.

Важливо запам'ятати якомога більше деталей про місце, в якому перебуваєте, як виглядає простір, позначення військових частин, бланків тощо. Зробіть непомітні позначки, за якими потім зможете ідентифікувати це місце.

Поставте собі ціль: зберегти життя, щоби потім допомогти покарати терористів. Так виживете!

Читайте також
Маємо гартувати молодь України, готуючи до випробувань російської війни
Опінії
Українській армії варто запозичити тактику німців часів Другої світової війни
Війна
Для розуміння дійсності західним інтелектуалам слід відвідати Україну — філософ Аарон Вендланд
Світ
Життя не повинно відходити від природи
Життя
Українцям слід бути тверезими націоналістами, відкинувши п'янкий популізм
Політика
Державна перебудова воюючої України за зразком Японії
Політика