Як голова Державної служби геології та надр природними ресурсами торгує

03 липня, 13:42
Як голова Державної служби геології та надр природними ресурсами торгує

Про те, що голова Держгеонадр Роман Опімах за безцінь віддає олігархам національні природні багатства, не писав хіба ледащий.

Він — представник "Асоціації газодобувних компаній України", що фінансується великим бізнесом: "Burisma" Миколи Злочевського, "DTEK" Ріната Ахметова і "Geo Alliance" Віктора Пінчука.

Таку інформацію надав редактор газети "Правдошукач" Юрій Шеляженко.

Власне, Роман Опімах обслуговує на своїй посаді ту сферу інтересів найбагатших людей України, яка зачіпає видобування блакитного палива.

Так, ще 16 березня 2020 року голова Державної служби геології та надр підписав наказ №94 про надання спеціального дозволу на видобуток газу на Тинівському родовищі у Львівській області з терміном дії 20 років, остаточно відтіснивши ДП "Західукргеологія", підпорядковане НАК "Надра України".

Як голова Державної служби геології та надр природними ресурсами торгує_1

Хоча сама крадіжка надр з території вказаного родовища розпочалася ще у 2014 році, коли в Україні змінилася влада.

Тоді ТОВ "Нафтогазрембуд-1" самовільно, без відповідного спецдозволу, пробурило свердловину, фактично розпочавши видобуток газу.

А вже у 2016 році вказана фірма, користуючись прогалинами у чинному законодавстві, отримує протокол Державної комісії по запасах корисних копалин і подає документи на отримання дозволу без відповідного аукціону, який мав належати ДП "Західукргеологія".

Однак афера затягнулася, бо представники НАК "Надра України" подали позов до суду з метою відновити справедливість і відібрати у приватної структури фактично вкрадений спецдозвіл на видобуток газу.

У 2017 році керівництво Держгеонадр, захищаючи інтереси України, своїм наказом №297 (від 08.09.2016) надає необхідні документи й подовжує термін дії розробки природних ресурсів ДП "Західукргеологія" ще на 5 років.

Як голова Державної служби геології та надр природними ресурсами торгує_2

У зв'язку з цим ТОВ "Нафтогазрембуд-1" у судовому порядку скасовує наказ про продовження спецдозволу для підприємства НАК "Надра України" на підставі наявності податкового боргу останнього аж 8 гривень 48 копійок!

Однак, наперекір судовим рішенням, загрозі адміністративної та кримінальної відповідальності ДП "Західукргеологія" лишилося при своєму, допоки у 2019 році до влади не прийшли "Слуги народу", вони ж — "свої люди" для ТОВ "Нафтогазрембуд-1".

Теперішній голова Державної служби геології та надр Роман Опімах одним розчерком пера на наказі №94 зробив те, на що не наважився жоден із його попередників.

На підставі сумнівних судових рішень, не дочекавшись рішення Верховного Суду, він передав у користування приватній структурі на 20 років родовище, яке було розроблено коштом держави (тобто за ваші з нами податки)!

Роман Опімах, вірогідно за наполяганням своїх патронів з-поміж олігархів, цілеспрямовано взявся за реалізацію плану з доведення ДП "Західукргеологія" до банкрутства, щоби захопити один з найбільш ліквідних його активів.

Роман Опімах
Роман Опімах

А на додачу до грабунку національних природних ресурсів, як це буває зазвичай зі "слугами народу", голова Держгеонадр під час карантинних заходів в Україні розпорядився провести оцінку майна відомої у Львові пам'ятки архітектури — будинку Шпрехера на площі Міцкевича, 8.

Споруду, яка є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, Роман Опімах підготував до продажу в інтересах дуже впливових людей, які не люблять платити зайве і "світитися" публічно.

Крім того, є всі підстави вважати, що доля ДП "Західукргеологія" спіткає й інші подібні підприємства, котрі підпорядковані Державній службі геології та надр.

У цілому кероване Романом Опімахою відомство стала приносити державі у 20 разів менше доходів ніж дотепер.

Старовинний будинок Шпрехера
Старовинний будинок Шпрехера

Так, за перший квартал 2020 року сума надходжень склала всього близько 10 мільйонів гривень при запланованих 750 мільйонах гривень.

Тоді як за минулі роки сума надходжень до держбюджету становила близько 200 мільйонів гривень за аналогічний період.

Залишається тільки здогадуватися, чому президент і прем'єр-міністр закрили очі на такі провальні результати й досі не звільнили голову Держгеонадр із займаної ним посади.

А на додачу варто було б розпочати кілька кримінальних проваджень через передачу Романом Опімахою у відомі приватні руки безцінні (а для декого — надзвичайно цінні) природні національні ресурси України.

Читайте також:
Фігурантка корупційного скандалу Олена Парубій обійняла нову, вигідну для себе посаду.
11 серпня, 12:07
Двох працівників Лубенської місцевої прокуратури підозрюють в отримані неправомірної вигоди на загальну суму 5000 доларів США.
10 серпня, 15:02
ДП «НАК Надра України» продає державну нерухомість за значно заниженими цінами, чим завдає багатомільярдних збитків державі
10 серпня, 09:15
Михайло Апостол міг використати отриману з Європи допомогу для свого благодійного фонду "Апостол" не за цільовим призначенням.
08 серпня, 14:37
Співвласник групи "Приват" має постати перед судом у зв'язку з відмиванням на території США грошей, вкрадених в Україні.
07 серпня, 14:02
Співвласнику фінансово-промислової групи "Приват" інкримінують організацію рекету і корупційних схем на території США.
06 серпня, 14:22