Як нардеп Сюмар приховує статки

ПОЛІТИКА
20 серпня, 16:33
Як нардеп Сюмар приховує статки

Таємні будинки, мінімізація податків та приватна школа у Британії

Народна депутатка від партії «Європейська солідарність» Вікторія Сюмар не може пояснити джерело своїх доходів, які б дозволяли побудувати маєток під Києвом та оплачувати навчання доньки у Лондоні. Маєток Сюмар намагалася приховати, записавши його на маму Лідію Мельник. А тепер вже офіційний чоловік Вікторії Сюмар чиновник Дмитро Христюк звинувачувався у привласненні бюджетних коштів.

Елітні маєтки, купівля майна за заниженою вартістю, прибутки невідомого походження — все це ми звикли знати про політиків старого зразка, проти яких зокрема люди в 2013 році виходили на Євромайдан. Серед них була і сьогоднішня народна депутатка Вікторія Сюмар, що після революції з журналістики пішла в політику. На таких як вона суспільство дивилось з очікуваннями, що до влади прийшли дійсно нові обличчя з новими цінностями та підходами.

Але, як відомо, вбивши дракона головне — не стати ним самим. «Майдан мав породити нову кадрову генерацію, але він її не породив», — сказала якось сама Вікторія Сюмар в одному з інтерв’ю. Судячи з того, про ще піде мова нижче, не стала вона щось в цьому змінювати і на власному прикладі.

Чим заробляла Вікторія Сюмар до Майдану

Вікторія Сюмар виросла в селі Погребищі Вінницької області, де в двокімнатній квартирі жила з батьками, працівниками цукрового заводу. Як сама розповідала народна депутатка, жили в злиднях, грошей не вистачало, тому в дитинстві вона торгувала на ринку в Козятині сметаною та сиром, аби зібрати гроші на навчання. Після закінчення КНУ імені Шевченка, Сюмар влаштувалась працювати вчителькою історії в одній із київських шкіл.

«Гроші у мене з’явилися, коли я в 1990-ті почала працювати на «Голосі Америки» і в мене була «американська» зарплата. Я не витрачала ці гроші. Коли зібралася певна сума, вирішила, що треба її кудись вкладати», — розказувала Сюмар в інтерв’ю.

Вкладала свою журналістську зарплату майбутня депутатка у такий бізнес: знаходила недобудовані дачі, оплачувала бригаду будівельників і матеріали, добудовувала їх і продавала. «Це налагодилося і стало бізнесом одночасно з роботою на «Голосі Америки». Я змогла купити квартиру, машину». І це був єдиний бізнес, яким займалась журналістка Сюмар. Все інше життя вона — або найманий менеджер, або державний службовець.

До Майдану 2013-2014 року Вікторія Сюмар працювала в програмі «Шустер Live» на телеканалі «Україна», ведучою на «5 каналі», викладачкою в Інституті журналістики КНУ імені Т.Г.Шевченка, а також виконавчою директоркою ГО «Інститут масової інформації». У велику політику журналістку «викинула» Революція гідності, після якої вона стала заступницею секретаря Ради національної безпеки і оборони. На парламентських виборах 2014 року Сюмар опинилась на 7 місці в списку партії «Народний фронт» і була обрана народним депутатом, яким залишається останні 10 років.

Вікторія Сюмар, яку підозрюють у прихованні джерел доходів, у приміщенні Верховної ради
Вікторія Сюмар потрапила у Верховну Раду України на хвилі ЄвроМайдану. Фото: УНІАН

Як Сюмар намагалась приховати свій маєток під Києвом за допомогою своєї матері Лідії Мельник

Одразу з переходом у політику і обранням у парламент справи у колишньої журналістки пішли в гору. Настільки, що в 2016 році в селищі Михайлівка-Рубежівка в 16 км від Києва посеред лісу Сюмар розпочала масштабне будівництво свого елітного маєтку: на двох земельних ділянках разом у майже пів гектара з’явилось власне озеро і будинок площею 216 квадратних метрів.

Динаміка будівництва незадекларованого маєтку Вікторії Сюмар під Києвом.
Динаміка будівництва незадекларованого маєтку Вікторії Сюмар під Києвом. Фото: рух Чесно

Те, що нардепка проживає в маєтку, який вона не внесла в свою декларацію, журналісти та активісти громадського руху Чесно (співзасновником за іронією долі якого була Вікторія Сюмар) виявили у 2018 році. Тоді в соціальних мережах Сюмар та її на той час співмешканця Дмитра Христюка почали з’являтись світлини з нового маєтку.

Вікторія Сюмар з Дмитром Христюком займаються спортом у своєму новому маєтку, оформленому на матір народної депутатки
Вікторія Сюмар з Дмитром Христюком займаються спортом у своєму новому маєтку, оформленому на матір народної депутатки

Зареєстрована земля та будинок були не на Сюмар, а на Мельник Лідію Володимирівну, мати депутатки. При цьому на всіх світлинах з маєтку Лідії Мельник жодного разу помічено не було — вочевидь, Сюмар та Христюк жили там самі. Та й грошей на такий маєток з власним озером в Лідії Мельник просто не було звідки з’явитись: за даними Державної фіскальної служби, колишня робітниця цукрового заводу Лідія Мельник з 1997 по 2013 рік працювала в Державній насіннєвій інспекції, а з 2013 по 2018 роки року ніяких офіційних доходів не мала. Бізнесом жінка також ніколи не займалась, тож очевидно — гроші на придбання пів гектару землі під Києвом і будівництво з нуля великого будинку вона мати не могла.

Тим не менш, у 2015 році Лідія Мельник придбала дві земельні ділянки, розташовані поруч по вулиці Садова 139 та 141 в селі Михайлівка-Рубежівка, за 330 тисяч гривень. За оцінкою це явно занижена вартість, бо сьогоднішня ринкова вартість такої землі в цьому місці посеред лісу неподалік столиці досягає 80 тисяч доларів, тобто в 5 разів дорожче. Окрім того, згідно декларації про готовність до експлуатації об’єкта, вартість будинку склала  3 млн 710 тисяч 547 грн, тобто приблизно 145 тисяч 113 доларів США. Хоча й ця сума виглядає заниженою чи не в 2 рази, як для такого будинку.
Будинок Вікторії Сюмар, народного депутата України, який вона намагалась приховати.
Будинок Вікторії Сюмар, який вона намагалась приховати. Фото: рух Чесно

Після оприлюднення цього розслідування Вікторія Сюмар, яку вважали «новим обличчям» в  українській політиці, вчинила як типове «старе обличчя» — почала тиснути на журналістів, що опублікували ці факти. «Ми відчули тиск з боку голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова Вікторії Сюмар. Після наших публікацій про незадекларований будинок на ділянці матері народної депутатки, замість того, щоб дати публічно відповіді на питання, які виникли, Сюмар намагалася вийти різними шляхами на редакцію і керівництво ГО «Центр ЮЕЙ», щоб перевести спілкування у неформальну площину», — заявила тоді Віта Думанська, координаторка руху «Чесно».

Журналісти пропонували Сюмар показати громадськості цей будинок і там надати відповіді на всі питання, але депутатка відмовлялась. Врешті-решт Сюмар дала відповідь: гроші на придбання землі та будівництво маєтку з озером своїй матері Лідії Мельник давала вона та її сестра. Однак, в такому разі, як вказують юристи, інформація про ці витрати Сюмар мала внести в свою декларацію. Але ні за 2016 рік, ні за 2017 рік, коли маєток активно будувався, жодних даних про об’єкт незавершеного будівництва і витрати на нього депутатка не вносила. В своєму коментарі вона пообіцяла, що в декларації за 2018 рік вона внесе всі дані про свої витрати на нього. Однак, збрехала. Сам будинок та дві земельні ділянки під ним в декларацію за 2018 рік вона дійсно внесла. Але от скільки грошей вона вклала в будівництво маєтку з озером — декларувати не стала.

В результаті, аби позбавитись джерела скандалу, Лідія Мельник продала будинок разом з землею по ціні всього в 3,2 млн грн, тобто всього за 120 тисяч доларів (навіть менше, ніж офіційна вартість одного будинку без земельних ділянок), що може свідчити про фіктивність угоди. Тим не менш, у всій цій історії, впевнені в русі «Чесно», дії Сюмар підпадають під статтю 366-1 Кримінального кодексу України «Декларування недостовірної інформації», що карається позбавленням волі на строк до 2 років. Центр протидії корупції навіть звертався за цим фактом до НАБУ із заявою про вчинення злочину депутаткою Сюмар, але на тому, як це часто буває в нашій державі, все й закінчилось.

Та і не відпало питання, звідки в самої Сюмар, народної депутатки з зарплатою в 12-20 тисяч гривень на місяць в ті роки, такі гроші? Сама вона пояснювала, що отримала 1 млн грн компенсації від колишнього чоловіка Віктора Тарана за відмову від спільної з ним дачі після розлучення. Але ж це тільки 1 млн грн, звідки інші гроші? Тому питання про неофіційні доходи з сумнівних джерел Вікторії Сюмар залишилось відкритим.

Як Вікторія Сюмар легалізує доходи та мінімізує податки

Заниження та завищення реальної вартості свого майна Вікторією Сюмар прослідковується і в інших історіях. Наприклад, у 2015 році вона продала квартиру площею 44,2 квадратних метри в старому 5-поверховому будинку у Печерському районі Києва на вулиці Пилипа Орлика, 9 за 1 млн 962 тисячі 675 гривень (83,5 тисяч доларів США), що на той момент є дуже високою, порівняно з ринковими, ціною для квартири такої площі в старому житловому фонді, що може свідчити про спробу легалізації неофіційних доходів. Придбала ж цю квартиру Сюмар за три роки до цього, в 2012 році, всього за 61 тисячу 262 гривні, тобто за 7600 доларів, що є значно заниженою ціною і може свідчити про спробу мінімізації податків.

Згідно декларації Сюмар за 2016 рік, вона з чоловіком заробили за той рік 83 тисячі 857 доларів. З них депутатка 47 тисяч витратила на придбання нового автомобіля. І при цьому вона задекларувала збільшення своїх заощаджень за той рік на 56 тисяч 210 доларів. Тобто на життя цілий рік родині з трьох осіб в них залишилось -19 тисяч 495 доларів. Як таке можливо, мало б виясняти НАЗК, але, судячи з усього, це, як і історія з маєтком, пройшло повз агентства.

У 2020 році новий чоловік депутатки Дмитро Христюк придбав земельну ділянку 1374 квадратних метрів в селищі Лебедівка біля Києва всього за 137 тисяч грн (майже 5 тисяч доларів). Натомість на той час ринкова вартість такої ділянки в цьому селі варіювалась від 13 571 доларів США до 25 000 дол США.

Зрозуміти джерело доходів нардепки Сюмар на купівлю квартир, машин, земельних ділянок та будівництво будинків по її деклараціях неможливо. Єдиний її дохід останні 10 років — це зарплата народного депутата. Відверто, мова про гроші, на які в Києві можна хіба тільки жити від місяця до місяця. Відкладати з них заощадження, м’яко кажучи, дуже складно. Згідно її декларацій, за 2015 рік вона заробила всього 78 тисяч грн (6500 грн на місяць), за 2016 рік — 150 тисяч грн (12 тисяч грн на місяць), за 2017 рік — 244 тисячі грн (20 тисяч грн на місяць), за 2018 рік — 430 тисяч грн (35 тисяч грн на місяць), за 2019 рік — 653 тисячі грн (54 тисячі грн на місяць), за 2020 рік — 462 тисячі гривень (38,5 тисяч грн на місяць).

За ці гроші, маючи ще на вихованні доньку, відверто, не купиш земельні ділянки, не збудуєш маєтки з озерами. Але Вікторії Сюмар це вдається. Логічно, якщо ви спитаєте, що вона ж не сама, в неї то один чоловік, то інший. Так, до грудня 2017 року Сюмар була заміжня за Віктором Тараном, політологом та публіцистом. Так, він мав певні доходи від підприємницької діяльності та гонорари від європейських донорів, але мова про невеликі кошти — до 1 млн грн на рік. Знову ж таки, згідно декларацій депутатки.

З 2018 року Вікторія Сюмар перебуває у шлюбі з Дмитром Христюком, на той момент заступником міського голови Ірпеня. На цій посаді в 2018 році Христюк заробив 242 тисячі 551 гривню. Теж — зовсім невелика зарплата. В 2019, 2020 та 2021 роках Христюк взагалі нічого не заробляв, жодних грошових заощаджень він не декларував. Тобто перебував цей час фактично на утриманні жінки.

Новий маєток Вікторії Сюмар та її безробітного чоловіка Дмитра Христюка: витрати пройшли повз декларації

Але при цьому в 2020 році безробітний Христюк без копійки доходів та заощаджень купує землю в Лебедівці, а Сюмар декларує 320 тисяч гривень витрат на будівельні матеріали — закупівлю брусу клеєного зі смереки. Вони знов почали будувати собі маєток. 20 травня 2020 року в декларації Сюмар з’явився «дачний будинок» 226 квадратних метрів в селі Лебедівка, записаний як «об’єкт незавершеного будівництва». В такому статусі недобудови цей будинок залишається в декларації Сюмар по сьогоднішній день — і більше жодних видатків на його будівництво ані депутатка, ані її чоловік не декларували. Почали і заморозили будівництво?

Якби ж так. BlackBox OSINT знайшли цю «дачу» Сюмар та Христюка. На цій ділянці сьогодні знаходиться готовий сучасний двоповерховий будинок, окремо стоїть ще один — вірогідно, гостьовий будинок, навколо — велика доглянута територія. За нашими даними, подружжя, як мінімум з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну у 2022 році, частково проживають у своєму новому маєтку під Києвом. Який продовжують декларувати як об’єкт незавершеного будівництва.

Як нардеп Сюмар приховує статки_11
Як нардеп Сюмар приховує статки_13
Новий маєток Вікторії Сюмар та Дмитра Христюка у Лебедівці: посеред лісу видно два будинки. Фото: BlackBox OSINT

Витрати на будівництво такого маєтку за нашими оцінками могли складати не менше 200 тисяч доларів. Лише за 11 тисяч доларів, що задекларувала Вікторія Сюмар, збудувати два будинки неможливо. Так, порівнюючи з 2020 роком заощадження Сюмар зменшились зі 130 тисяч доларів до 60 тисяч доларів. Але їх вона витратила не на «дачний будинок», а на купівлю нової квартири у 90 квадратних метрів в центрі Києва на вулиці Грушевського 34а. На неї Сюмар з Христюком «скинулись» по 2 млн 308 тисяч грн. Звідки такі гроші з’явились у безробітного на той момент вже три роки колишнього чиновника Христюка — загадка.

Тож, виходить, що народна депутатка Сюмар вклала не менше 5 млн грн невідомого походження у маєток у Лебедівці, який приховує тепер як об’єкт недобудови, що можна роками вносити в декларацію заради того, аби не «світити» ці витрати. Судячи з усього, скандальна історія з маєтком матері була не винятком, а правилом. А правило звучить так: не декларуй, якщо не можеш пояснити, занижуй вартість, аби було схоже, що придбала на зарплату. Зважаючи на реальні витрати Вікторії Сюмар, за нашими підрахунками, народна депутатка може мати до 100 тисяч доларів на рік, що не мають офіційного походження.

За який кошт донька Вікторії Сюмар Софія Таран навчається у Лондоні?

Які ще витрати Вікторія Сюмар «забула» задекларувати? Її донька Софія Таран, згідно записів у соціальній мережі Facebook, з 2019 року навчалась в британській приватній школі для дівчат Cobham Hall School, що неподалік Лондона. Так так, «нове обличчя» української політики віддала навчатись свою доньку не в український навчальний заклад, а в елітну школу в Англії. Навчання дівчат від 16 до 18 років в Cobham Hall School коштує від 29 до 45 тисяч доларів США на рік. Жодної згадки про ці витрати в декларації Вікторії Сюмар немає. Зовсім не схоже на те, аби Софія Таран, як і колись її мама, теж продає сметану на базарі, аби заробити собі на навчання.

Софія Таран, донька Вікторії Сюмар  з 2019 року навчається у Лондоні.
Софія Таран, донька Вікторії Сюмар (праворуч) з 2019 року навчається у Лондоні. Фото: Facebook-сторінка Софії Таран

Куди пішла навчатись Софія Таран після британської школи? Можливо, в КНУ імені Шевченка, де навчалась і викладала її мама? Хіба ж то. Згідно інформації з Linkedin, з вересня 2021 по червень 2024 року донька Сюмар навчалася в UCL (University College London) на бакалаврській програмі глобальних гуманітарних досліджень, де вивчала міжнародне право і державну політику.

донька Вікторії Сюмар Софія Таран навчалась в UCL (University College London) на бакалаврській програмі глобальних гуманітарних досліджень, де вивчала міжнародне право і державну політику

Іноземним студентам навчання на бакалавраті в цьому університеті в середньому коштує від 33 до 44 тисяч доларів. Це не враховуючи витрати на проживання. Чи є згадки про ці витрати хоч в одній декларації народної депутатки з зарплатнею трохи більше тисячі доларів на місяць? Жодної. Ок, питання навіть в іншому — звідки гроші?

Неофіційні прибутки Вікторії Сюмар. Звідки вона бере гроші?

Тіньові доходи в народних депутатів України можуть бути з різних джерел. Про щомісячні «бонуси» від партій, у фракції яких входять нардепи, за лояльність, голосування за потрібні законопроекти чи, навпаки, їх саботування, відомо вже не перше десятиріччя. І ця практика нікуди не зникла: у Раді останнього IX скликання неодноразово звучали звинувачення в тому, що депутати від провладної монобільшості отримують доплати за лояльність владі. Станом на 2021 рік за словами тодішнього директора НАБУ Артема Ситника, на розгляді у бюро перебувало більше десяти заяв про отримання народними депутатами грошей «у конвертах».

Називались суми від 5 до 40 тисяч доларів. «Це плата за покірність. Вони (в Офісі президента) розуміють, що якщо не вони будуть їх (депутатів) тримати, то їх візьме під крило хтось інший», — заявляла колишня членкиня фракції партії «Слуга народу» Ганна Скороход.

Кимось іншим можуть стати інші політичні сили, олігархи, а також лобісти великих фінансово-промислових груп, що звикли грошами забезпечувати власні бізнес-цілі у Верховній Раді. Наприклад, голова фракції СН Давид Арахамія у вересні 2022 року в інтерв’ю виданню Forbes зізнавався, що «спроби вплинути на тих чи інших депутатів намагалися робити «дрібні олігархи».

Чи могла Вікторія Сюмар багатіти, отримуючи гроші від партії «Європейська солідарність», у фракції якої вона знаходиться, чи від певних бізнес-кіл за свою лояльність до них і за необхідні голосування? Могла. Чи є цьому підтвердження? Немає. Процес підкупу депутатів Ради завжди був максимально втаємниченим. Але факт того, що спосіб життя і витрати Вікторії Сюмар очевидно не співставляються з її офіційними доходами, залишається яскравим підтвердженням того, що народна депутатка має тіньові джерела прибутку.

Як Дмитро Христюк «відмивав» мільйони з бюджету міста Ірпеня

Можна припустити, що джерелом нелегальних прибутків Сюмар може виступати також її чоловік Дмитро Христюк, адже він має великий досвід особистого збагачення за рахунок бюджетних коштів.

Колишній співробітник спецпідрозділу «Альфа» СБУ Дмитро Христюк, свою політичну кар’єру розпочав у 2010 році, коли обрався депутатом Баришівської селищної ради від Партії регіонів, де, правда, пропускав майже всі засідання, через що став кандидатом на відкликання. Мабуть, не встигав, бо паралельно з цим з 2010 по 2012 роки він був головою Баришівської районної ради, а після — радником голови Комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, потім — заступником голови Київської обласної державної адміністрації.

В 2015 році Христюк був призначений першим заступником Ірпінського міського голови, фігуранта багатьох антикорупційних розслідувань Володимира Карплюка. Не дивно, що в корупційний скандал втрапив і сам Христюк. На посаді заступника мера він підписував договори з ФОПом-покійником. Зокрема, 15 березня 2015 року Христюк підписав з ФОП Дасюк Віталій Петрович угоду на 275 тисяч грн на будівництво зливової каналізації в місті Ірпені.

Ще декілька мільйонів гривень бюджетних грошей виконком Ірпінської міськради «злив» через ТОВ «Буденергосоюз», що зареєстроване на того самого Віталія Дасюка, що помер за 4 роки до того, як Валерій Кенсицький і Шота Махарадзе зареєстрували цю фірму за підробленим паспортом Дасюка. З Кенсицьким заступника мера Христюка, судячи з їхніх спільних фото в соцмережах, пов’язували дружні стосунки.

Валерій Кенсицький і Дмитро Христюк разом реалізовували схему виводу бюджетних коштів через ФОП, оформлений на мертву людину
Валерій Кенсицький і Дмитро Христюк разом реалізовували схему виводу бюджетних коштів через ФОП, оформлений на мертву людину

Через ФОП мерця Христюк та його підлеглий очільник управління освіти Ірпеня встигли «провести» 3,7 млн грн за 10-ма угодами. Правоохоронці виявили, що підпис мертвого підрядника на різних договорах суттєво різнився — наче за нього угоди кожен раз підписувала інша людина.

Чоловіку Сюмар вручили підозру влітку 2017 року. На обрання йому запобіжного заходу в суді приїжджав колега Вікторії Сюмар, народний депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук, який намагався взяти Христюка на поруки. Суд тоді відправив заступника мера Ірпеня під нічний домашній арешт, люб’язно не ставши відстороняти його від посади.

Дмитро Христюк (праворуч) отримав нічний домашній арешт на період слідства.
Дмитро Христюк (праворуч) отримав нічний домашній арешт на період слідства. Фото: Слідство.інфо

По справі проходив і сам міський голова Володимир Карплюк. Разом з Христюком вони намагались уникнути кримінальної відповідальності, влаштовуючи акції протесту під прокуратурою Київської області, куди явно зганяли своїх підлеглих чиновників з однаковими плакатами, і де розповідали про те, що нібито не винуваті, а кримінальні провадження проти них — це політичний тиск.

В результаті, як писали ЗМІ, мер Ірпеня Карплюк домовився з адміністрацією президента Порошенка про те, що справи проти нього і Христюка будуть закриті, у відповідь на що вони підуть зі своїх посад. Так і було зроблено — влітку 2018 року Карплюк та Христюк стали безробітними, зате не понесли ніякої відповідальності за розкрадання бюджетних грошей.

Єдине, що встиг отримати Дмитро Христюк — це вирок суду, яким його було визнано винним у вчиненні адміністративного корупційного проступку: він не задекларував свою квартиру площею 55,5 квадратних метрів в Бучі, яку купив у Наталії Бойчук, бізнес-партнерки свого начальника, мера Ірпеня Карплюка, всього за 270 тисяч гривень, тобто за явно заниженою ціною, що свідчить про намагання мінімізувати податки.

«Мені завжди подобались сильні і розумні чоловіки, які вміють робити справи», — більше, ніж характерно написала на своїй сторінці у Facebook Вікторія Сюмар, оголосивши про одруження з Дмитром Христюком. Це сталось буквально одразу за тим, як він залишив посаду заступника мера Ірпеня після корупційного скандалу. Цікаво, чи не про корупційні справи свого чоловіка згадувала Сюмар у дописі. Правда, чомусь потім вона його видалила зі своєї сторінки.

Чи дійсно Дмитро Христюк, чоловік Вікторії Сюмар, брав участь у бойових діях з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну?

З таким соромним послужним списком Христюк ще довго не міг знайти роботу, залишаючись аж до повномасштабного вторгнення рф в Україну фактично «на шиї» у дружини-депутатки. З початком війни Христюк подався у військові. Згідно декларацій Сюмар, у 2022 році він отримував зарплату у військовій частині А4440 (350 тисяч грн за рік) та у київському міському ТЦК (144 тисячі грн за рік). У 2023 році ту ж саму суму у 350 тисяч грн за рік він отримав у тій же частині А4440, і ще 397 тисяч грн — у ВЧ А4643.

Але народна депутатка Мар’яна Безугла при цьому стверджує, що «чоловік Вікторії Сюмар Дмитро Христюк жодного дня не воював, отримуючи кошти від ЗСУ».

«Було опитано свідків та перевірено «бойовий шлях комбата». Один із багатьох прикладів політичних VIP, які «порішали». «Порішав» собі не тільки «Срібний хрест» Залужного, а й вже 30 травня 2023 отримав УБД (видав йому екс-командувач ТРО Танцюра)», — заявила нардепка.

Дмитро Христюк отримав статус учасника бойових дій і медаль «Срібний хрест», хоча у зоні бойових дій майже не перебував
Дмитро Христюк отримав статус учасника бойових дій і медаль «Срібний хрест», хоча у зоні бойових дій майже не перебував. Фото: Facebook-сторінка Мар’яни Безуглої

Христюк відповів їй, що весь цей час чим тільки не займався у підрозділах Сил ТРО ЗСУ: виконував і бойові розпорядження, і організовував роботу підрозділів розвідки, і займався бойовою та фізичною підготовкою особового складу, логістикою і тиловими задачами.

«За цей час у складі різних підрозділів, в тому числі у зведених тактичних групах, виконував завдання і бойові розпорядження в Києві, в Київській (під час окупації), в Сумській, Миколаївській, Херсонській, Донецькій, Луганській та Черкаських областях. Звісно, був в різних «передрягах», часом і на окупованих територіях», — написав Христюк на своїй сторінці у Facebook.

Однак, за даними джерел BlackBox OSINT, у 2022 році Дмитро Христюк з кінця квітня до початку травня близько 10 днів перебував в Миколаївській області, у липні відвідував міста Полтаву, Дніпро та Донецьку область, у серпні та грудні їздив на декілька днів у Сумську область. У січні 2023 року Христюк декілька днів був у Харкові та деякий час, починаючи з липня, був у Черкасах. Весь інший час він перебував вдома у Києві та Київській області, не враховуючи 4 виїзди за кордон. У 2024 році, за нашими даними, зони бойових дій Христюк взагалі не відвідував ані дня.

Ще один характерний та іронічний факт з біографії чоловіка Вікторії Сюмар. З серпня 2015 року Дмитро Христюк був головою Київської обласної організації партії «Нові обличчя». На місцевих виборах 2015 року від цієї партії він балотувався до Ірпінської міської ради. Правда, як тільки після корупційного скандалу звільнився з посади першого заступника Ірпінського міського голови, Христюк закинув діяльність у «Нових обличчях». Не склалось.

Як не склалось і у самої Вікторії Сюмар заслужити статус «нового обличчя української політики», до яких її відносили разом з іншими активістами Майдану, які пішли у політику. Людина, яка виступала за чесну та прозору журналістику, у 2016 році брала участь у розміщенні сотень публікацій «джинси» (прихованої реклами, оплаченої неофіційно і розміщеної під виглядом новин) партії «Народний фронт» в українських медіа. Людина, що пішла боротись з корупцією в антикорупційний комітет Верховної Ради, веде спосіб життя, неспівмірний зі своїми доходами.

Пройти випробування владою, на жаль, в Україні видається одиницям. Задекларовані та публічно озвучені цінності стають не такими важливими, як особисте збагачення за рахунок отриманих посад, впливу та доступу до грошей. На жаль.

Джерело: blackboxosint.com.

Читайте також:
Політика
Як Джокер знявся з військового обліку, перебуваючи за кордоном
20 листопада, 16:17
Війна
Друзі путіна літають за кордон під виглядом дипломатів
14 листопада, 18:32
Політика
Земельну ділянку площею майже 10 соток з недобудованим маєтком він придбав у 2021 році за 17 тисяч доларів
01 листопада, 21:07
Політика
Бізнес Ігоря Наумця перейшов до приватного власника з оточення Кіпера – «Схеми»
23 жовтня, 09:36
Війна
Окупаційно-терористичний режим РФ перетворює сталеливарні заводи українського міста на військові трофеї. Курують процес кадировці.
22 жовтня, 21:44
Політика
Елітне майно у Києві та передмісті почало зʼявлятися у посадовця та рідних, відколи він прийшов працювати у ДБР
11 жовтня, 11:03