Як Прозоро вкрасти

Опінії
28.09.2022, 15:35
Як Прозоро вкрасти

Або як працюють публічні закупівлі в Україні

Український підприємець, письменник і громадський діяч.

(Увага! Присутня ненормативна лексика)

Я давно бачу те саме - всі тендери замовниками прописані під свого кишенькового підрядника, тому що щодня моніторю тендери за своєю тематикою на Прозорро.

І жодного разу я не побачив іншого, таке воно прозоро... Років п'ять тому востаннє брав участь у профільному тендері, який проводив Вінницяміськтеплоенерго.

Так ось я його двічі вигравав.

Вперше вони його скасували після мого виграшу, знайшли найпростіший спосіб усунути конкурента. Але я вперто виграв другий такий самий тендер.

Вдруге довго вирішували, що зі мною робити, але уклали договір і протягли до кінця року, він так і помер без фінансування.

А на наступний рік знову проводять і знову там лише один їхній кишеньковий підрядник, який зобов'язаний виграти і просять відверто там взяти участь, але формально, тому що за договором все стало ще абсурднішим і жорсткішим за штрафами за порушення строків поставки - написано 5 днів, коли термін виготовлення 30 днів, всі це знають (потім мені головний по відкатах сказав, ну ти сам розумієш, ми це не застосовуємо до підрядника, з ким дружимо).

Я послав їх нахер. Нічого, вони без мене обійшлися, намалювали липового конкурента, який програв потрібному підряднику.

Підрядника знаю особисто, за іронією долі разом навчалися в інституті, всім замовникам справно заносить, скільки просять і навіть більше, компанійська скажу вам людина, в інституті просувалась по профспілковій лінії.

Через рік думаю дай но з'їжджу познайомлюсь з директором Вінницяміськтеплоенерго, може що вийде. Показав йому всі папери цих блядських тендерів, він напружився, але я йому пояснив, що не маю наміру нічого з'ясовувати (бо це марно, точно знаю). Після цього він запропонував одну роботу і направив до головного по відкатах.

Відкатник оголосив % відкату, порахуй ціну, ви точно робитимете цю роботу? Порахував, так, ваша ціна нас влаштовує.

А потім - директор прийняв рішення віддати цю роботу тому ж самому кишеньковому підряднику, той вирішив не пускати мене в свій город.

Все, коло замкнулося.

Пишу так докладно, щоб ви розуміли всю глибину цього всеукраїнського пиздеця. Після цього у цих прозорих тендерах просто перестав брати участь.

Але тендери переглядаю з однією єдиною метою – побачити вчасно, що договори будуть нарешті формальними, де замовнику буде байдуже, хто виграє тендер.

Але ні, нічого не змінюється. Вся корупція на очах у договорах, але всім глибоко начхати, бо вся владна вертикаль із цього непогано годується.

Доповідь закінчив

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Війна
Зеленський хоче підкреслити свою боротьбу з корупцією напередодні переговорів про вступ до ЄС
04 лютого, 14:35
Кримінал
Ексочільника ДФС Романа Насірова та його радника підозрюють в отриманні хабаря у розмірі 722 млн гривень
03 лютого, 11:48
Опінії
Реальне керівництво митницею належало Черкасському, без його звільнення кадрові ротації будуть профанацією
02 лютого, 09:25
Політика
Дружина впливового СБУшника вражає мережу казковими статками
01 лютого, 11:05
Кримінал
Дмитро Сус став відомий тим, що допоміг зняти арешт з 14 газових свердловин компанії Злочевського
31 січня, 12:15