Як психічнохворий корупціонер став співробітником МВС

Опінії
01.11.2019, 09:54
Як психічнохворий корупціонер став співробітником МВС

Лише на співчуття заслуговує та обставина, що колишній начальник департаменту МВС й брат по розуму міністра Авакова не знає, що в Україні існує Єдиний державний реєстр судових рішень.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Де, зокрема, зберігається вирок Октябрського районного суду Полтави від 24 грудня 2013 року в справі №1622/11616/2012 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/36372993), яким Кива Ілля Володимирович, 2 червня 1977 року народження, колишній заступник начальника управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області, був засуджений за хабарництво згідно з ч.3 статті 368 КК України до покарання у вигляді штрафу в розмірі 10200грн. з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням повноважень представника влади в органах державної влади і органах місцевого самоврядування на строк 1 рік.

Таке м’яке покарання пояснюється тим, що Кива, цитую вирок, «перебував на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом: наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості, є інвалідом 2 групи».

Невдовзі після набрання вироком законної сили в Україні трапилась Революція Гідності, тож нема нічого дивного, що Фортуна звела хабарника Киву з міністром внутрішніх справ України Аваковим, який набирав собі команду з засуджених громадян (Грішін, Дейдей, Оніщенко-Абальмаз, Кива тощо). Одначе прийняти Киву на службу в МВС виявилось проблематичним через встановлену судом заборону обіймати посади, пов'язані з виконанням повноважень представника влади, яка діяла до 9 січня 2015 року. Прийняти Киву до МВС по фальшивих документах, як це було у випадку з Дейдеєм чи Грішіним (останньому Аваков навіть організував зміну імені та прізвища на Семен Семенченко), не вдалось і тому Аваков вирішив проблему просто – Кива подав до суду заяву про перегляд його справи «за нововиявленими обставинами», попрохавши скасувати вирок.

Як психічнохворий корупціонер став співробітником МВС_1

Але суд не наважився піти на службове підроблення навіть під тиском всемогутнього міністра та обмежився лише тим, що перекваліфікував злочин з однієї «корупційної» статті (ст. 368 КК України – отримання неправомірної вигоди) на іншу (http://reyestr.court.gov.ua/Review/43299282) (ст. 369-2 КК України – зловживання впливом), знизив розмір штрафу та прибрав з вироку додаткову міру покарання у вигляді заборони перебувати на публічній службі.

Отже, Кива є офіційним корупціонером, засудженим за свій злочин вироком суду. Що, втім, не завадило Авакову присвоїти психічнохворому хабарнику звання підполковника, призначити його спочатку заступником начальника Головного управління МВС України в Донецькій області, а потім – начальником Департаменту МВС України та радником міністра. Ну, а вже з таких високих посад – пряма дорога в студії телеканалів і виборчий список партії Медведчука «Опозиційна платформа – За життя».

Джерело

Читайте також:
Колишні кримські колаборанти та сепаратисти нарешті мають відчути на собі всі принади "русскава міра".
10:18
Або повпред минулого у полтавському середмісті...
вчора, 09:36
Перший зимовий похід не лише підняв дух військових УНР, але й надихнув на активнішу боротьбу широкі верстви населення України.
06 грудня, 16:22
У цей день 114 років тому Фінляндія виборола самостійність. Фіни скинули з себе колоніальне ярмо і заходилися мурувати державність.
06 грудня, 14:01
Для "перевороту" потрібні всього 3 складових: парламентська більшість у 226 голосів, медвисновок і письмове подання Голови Верховного Суду.
06 грудня, 10:58
Або як скажений принтер підключали до трьохсот вісімдесяти тисяч вчительських ноутбуків...
06 грудня, 09:47