Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку

ПОЛТАВА
18.06.2024, 11:00
Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку

За майже три роки «слуги нароту» витратили 9 мільйонів гривень та перетворили територію перед обласною бібліотекою на звалище

У жовтні 2021 року Департамент будівництва, містобудування та архітектури Полтавської ОДА розмістив на prozorro оголошення про проведення закупівлі на: Реконструкцію благоустрою прилеглої території будівлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського.

Очікувана вартість закупівлі склала 19 162 192 грн.

На тендер заявилися два учасники: ТОВ «БІЗНЕС-СЕРВІС ГРУП» та ТОВ «БК Новобудгруп».

Найвигіднішу пропозицію (19 023 430,24 грн) запропонувало ТОВ «БК Новобудгруп».

За результатами тендеру 9 листопада було укладено угоду з ТОВ «БК Новобудгруп» на реконструкцію прилеглої території біля обласної бібліотеки в Полтаві за 19,02 млн грн.

Державна аудиторська служба України розпочала моніторинг даної закупівлі, оскільки було виявлено ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.

За результатами контрольного заходу Офісом Держаудитслужби складено 20.12.2021 висновок про результати моніторингу закупівлі, в якому зафіксовано порушення позивачем вимог пункту частини 16 статті 29, абзаців 2, 3 пункту 1 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме:

  • моніторингом питання розгляду тендерних пропозицій встановлено, що Замовник установив учаснику ТОВ «БК НОВОБУДГРУП» вимогу про усунення невідповідностей шляхом завантаження документів (документальне підтвердження про проходження навчання та перевірки знань з охорони праці та протипожежної безпеки на директора та трудовий договір на відповідного працівника), які на дату кінцевого строку подання тендерних пропозицій відсутні у складі тендерної пропозиції;
  • моніторингом відповідності тендерної пропозиції вимогам тендерної документації встановлено, що учасником - переможцем на порушення вимог пункту 1 розділу 3 тендерної документації подані документи, що безпосередньо складені ним без власноручного підпису/уповноваженої особи учасника та відбитка печатки, а наявність на наданих документах, що безпосередньо складені учасником, знаку "КЕП", є недостовірною інформацією.
  • також встановлено, що на порушення вимог Додатка 2 до тендерної документації, відгук, наданий у складі тендерної пропозиції учасника-переможця, не містить даних про % виконання договору від загальної ціни договору.

Департамент будівництва, містобудування та архітектури Полтавської ОДА оскаржив висновок Держаудитслужби у суді.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 14 червня 2022 року, позов Департаменту будівництва, містобудування і архітектури Полтавської обласної державної адміністрації до Північно-Східного офісу Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку було задоволено.

Визнано протиправним та скасовано висновок Північно-Східного офісу Державної аудиторської служби України про результати моніторингу процедури закупівлі UА-2021-10-11-012301-b.

Укладений договір передбачав реконструкцію благоустрою прилеглої території будівлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського, що на вул. Небесної Сотні, 17.

До кінця літа 2022 року «БК Новобудгруп» мало заповнити територію перед бібліотекою:

  • сухим фонтаном (12 сопел, висота вильоту води до 2 метрів, кольорова світлодинамічна підсвітка);
  • зоною стріт-скейтингу з бетону з елементами оллі-бокс, рейл, рампа, чаша-пул;
  • зоною заходів на 50 відвідувачів з вуличним телевізором (орієнтовно 2×3 м), аудіосистемою та трирівневими лавами;
  • зоною відпочинку на 35 відвідувачів з лавами, громадською вбиральнею, питним фонтанчиком, велопарковками та шістьма урнами.

Підрядник також мав замінити на площі вимощення, відновити газони, посадити 19 додаткових дерев і кущів, встановити додаткове освітлення, відновить пошкоджені елементи ґанку та облаштує водовідведення. Після закінчення робіт він надасть 10 років гарантії.

Кошти із держбюджету під цей проєкт пролобіював нардеп від партії «Слуга урода» Дмитро Нальотов.

Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_1
Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_3

Прикметно, що проєкт реконструкції на замовлення Департаменту будівництва, містобудування та архітектури Полтавської ОДА розробив ФОП СКЛЯРЕНКО СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ за 199 тисяч гривень.

Дана закупівля проводилася за спрощеною процедурою без проведення відкритих торгів.

У 2019 році Сергія Скляренка було обрано депутатом Подільської районної у місті Полтаві ради від партії «Слуга нарота».

Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_5

У своїй біографії Скляренко зазначав, що він є директором ПП «Полтава-проект».

Також Скляренко був засновником та учасником ТОВ     
«ПОЛТАВА-ПРОЕКТ-МОНТАЖ» та ТОВ «КОМПАНІЯ» СБС».

Договір зі Скляренком було укладено 16 вересня 2021 року, а вже 13 жовтня він отримав кошти за виконану роботу.

Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_7

Полтавські «Слуги урода» організували партійний підряд на Реконструкцію благоустрою прилеглої території будівлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського.

ТОВ «БК Новобудгруп», яке мало виконати роботи з реконструкції за 19 мільйонів гривень, до листопада 2022 року належало депутату Полтавської міської ради від партії «Слуга нароту» Антону Ярмолюку, який є зятем керівника компанії «Автотранс» Сергія Михайлика.

Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_9
Сергій Михайлик
Сергій Михайлик

За даними аналітичної системи YouControl, у 2023 році власницею  та директором ТОВ «БК Новобудгруп» стала Олена Махно.

Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_13

За даними порталу spending у 2021-2022 роках ТОВ «БК НОВОБУДГРУП» отримало  9 231 200.27 гривень на виконання договору.

Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_15Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_16

Незрозуміло, куди були витрачені ці кошти, якщо територія перед Полтавською обласною бібліотекою виглядає так:

Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_17Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_18Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_19Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_20Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_21Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_22Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_23

У 2021-2024 роках було укладено 5 додаткових угод до даного договору, які змінювали строки виконання договору.

Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку_24

За умовами останньої додаткової угоди, підрядник має завершити роботи до 31 грудня 2024 року.

ТОВ «БК Новобудгруп» вже «освоїло» майже половину коштів, але ми не бачимо: ні вимощення, ні сухого фонтану, ні зону стріт-скейтингу, ні зони для заходів та відпочинку... Замість молодих дерев ми бачимо чагарники.

Тож ми скептично ставимося до запланованих строків виконання робіт. Незрозуміло, чому на цю закупівлю не звертають уваги у правоохоронних органах, БЕБ та так званій робочій групі Полтавської ОВА «Прозорість і підзвітність».

Чи, Філіп Пронін, рука руку миє?

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Безумовно, коштом знекровлених платників податків в Україні.
вчора, 17:02
Політика
Радник міністра оборони заплатив 150 тисяч доларів за призначення Жумаділова керівником АОЗ і ДОТ
вчора, 16:28
Політика
Екскерівник «Нафтогазу», обвинувачений НАБУ в призначенні та виплаті собі незаконних багатомільйонних премій, виїхав за кордон.
вчора, 15:07
Опінії
Фанати Валерія Штепки, готуємось до весняної висадки АЛЕЇпорвернуся
25 січня, 14:15
Кримінал
Також Друзь не пошкодував 300 тис. грн на вольєр для собак.
25 січня, 12:51
Кримінал
Чи здатні українці здолати корупційну гідру, яка розриває країну?
25 січня, 11:35