Темпи завищення цін на базові продукти харчування у закупівлях Міноборони почали зростати ще восени 2022 року
Після повторного запиту Міністерство оборони надало інформацію про ціни, за якими протягом 2022 року закуповували харчування для військових.
Як інформує медіа агенція Останній Бастіон, про це у Facebook повідомила Голова комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна.
"Бачимо, що проблеми є. Ціни на базові харчові продукти у закупівлях Міноборони "стрибнули" ще восени 2022 року. Для прикладу я обрала ціни з каталогів за кілограм найбільш поширених овочів - картоплі і капусти - і наклала на них ціни на такі ж картоплю і капусту за даними Держстату за 2022 рік. Результат ви бачите на графіку", - зазначила парламентарка.
На графіках ми можемо побачити, як Міністерство оборони України купувало картоплю по 22 грн за кг, коли в магазині — вона коштувала по 9
Також цікавим є графік закупівель капусти по 36 грн за кг, коли в магазині — по 13.
Значна різниця між цінами на ринку і в договорах Міноборони є і серед інших продуктів.
"У перші місяці повномасштабного вторгнення ціни на картоплю і капусту з каталогів Міноборони подекуди були в кілька разів нижчими, аніж ціни на ці ж овочі у каталогах, датованих осінню - після збору врожаю, коли на ринку ціна на них найнижча. При цьому, я свідомо не ставлю питання щодо цін у перший місяць війни - за тих обставин пріоритетом було зберегти постачання за всяку ціну", - пояснила голова комітету ВР.
Договори містять лише загальний список продуктів. Які саме товари постачалися по факту і коли — невідомо, для цього потрібно також дослідити видаткові накладні (які Яйцев вперто відмовляється надавати).
Анастасія Радіна зазначає, що парламенті працюють над законопроєктом № 8381, який вже ухвалено в першому читанні. Депутатка зазначає, що буде переконувати колег підтримати запровадження "стелі" для закупівельних цін на продукти на рівні споживчих цін за замірами Держстату (бо ціна супермаркету також включає і доставлення, і охолодження, і багато чого іншого, а готують страви для військових не постачальники, а кухні частин чи самі військові).
Але про відповідальність керівництва Міністерства оборони України парламентарі мовчать...
З цього приводу потрібно відкривати кримінальні провадження не проти журналістів, які перекладають на себе функції держави, та показують викривають корупцію в Міністерстві оборони України під час війни, а проводити розслідування та притягувати до відповідальності вище керівництво Міністерства оборони України, керівництво Уряду та керівництво держави.
Система має бути сильною та покращуватися щоденно, але "слуги не українського народу" обрали тактику "не на часі", тому шановна пані депутат може писати багато, але на жаль ми не віримо, що ситуація зміниться, так, як Яйцев влаштовує Володимира Оманського та голову держави Андрія Єрмака влаштовує, як міністр - Ред. Останній Бастіон
"Ведеться робота і в уряді. У першу чергу - завдяки команді Мінекономіки. За доброї волі Міноборони зміни, запропоновані Мінекономіки, можна було б вже імплементувати на рівні закону. Проте поки цього не зроблено. Сьогодні долучусь до засідання міжвідомчої робочої групи в уряді, яка працює над цими змінами", - пояснила Радіна.
Радіна також опублікувала каталоги цін на продукти за договорами Міноборони із постачальниками за 2022 рік. Жоден із цих документів не позначений як державна таємниця чи документ з обмеженим доступом.
Корупція у Міністерстві оборони України під час війни яскраво демонструє безпринципність Володимира Оманського та "Слуг неукраїнського народу". Призначені головою держави Андрієм Єрмаком чиновники продовжують грабувати воюючу країну, а в цей час Володимир Оманський просить допомогу у США, Британії, Польщі та інших союзників України.
Чиновники Міністерства Оборони України займаються відвертим мародерством. А в цей час "Слуги неукраїнського народу" знову намагаються приховати правду від суспільства.
Володимир Зеленський, Яйцев, Андрій Єрмак, Денис Шмигаль та інші корупціонери мають негайно піти у відставку. Іншого варіанту для воюючої країни просто немає.