Яких вам реформ ще не вистачає?

ПОЛІТИКА
06.09.2023, 08:25
Яких вам реформ ще не вистачає?

Немає глибинної корупції, відповідно, немає і корупціонерів. З реєстру корупціонерів пропонується видалити 40 тисяч із 46 тисяч осіб

"Законопроєктом, який погоджений правоохоронним комітетом Верховної Ради, пропонується видалити з реєстру корупціонерів приблизно 40 тисяч осіб з загальної кількості 45 тисяч осіб.

І приховати від громадян дані про осіб, які вчинили корупційні і пов’язані з корупцією правопорушення.

Для прикладу, останній з народних депутатів, який туди був внесений до реєстру корупціонерів, це пан Гунько. Особливий цинізм в тому, що ця пропозиція Міністерства юстиції була за день до затримання пана Гунька внесена урядом, всупереч положенню регламенту до Верховної Ради. Це небезпечні речі насправді", - зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Як зазначив Новіков, це ініціатива уряду та Міністерства юстиції.

Понад 46 тисяч українців наразі внесено до Реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.

На порталі зазначено, що загалом у Реєстрі 46 561 запис, із них 15 137 належать до кримінальних правопорушень, 29 397 - адміністративних і 1 966 - дисциплінарних. Натомість без значення категорії справи (додані до 2019 року) внесено 64 особи.

Яких вам реформ ще не вистачає?_1

У Реєстрі корупціонерів міститься інформація щодо всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Додамо, що з початку повномасштабного вторгнення доступ до Реєстру було обмежено.

Разом з тим, існує значний суспільний інтерес до відкриття даних Реєстру. Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема під час призначення претендентів на відповідні посади, здійснення публічних закупівель та інших правочинів тощо, - зазначили в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

Тому доступ до даних було відновлено з урахуванням безпекових аспектів. Тобто в Реєстрі не відображаються дані щодо місця роботи, посади на час вчинення особою корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення.

Учора Верховна Рада ухвалила в цілому закон, який передбачає покарання чиновників за несвоєчасне подання декларацій на суму більше 1,3 мільйона гривень.

За словами Железняка, проект підтримали 305 депутатів.

Він розповів, що в закон була внесена поправка №25, яка дозволяє уникнути покарання, "якщо на 1,3 млн грн забув задекларувати майно". Вона набрала 250 голосів і була врахована.

Читайте також:
Політика
План «Ліквідація».
вчора, 20:00
Політика
Американський постачальник військової форми заявив про вимагання хабаря та корупцію в Міноборони та Нацполіції
30 листопада, 20:05
Політика
Її підозрюють в одержанні неправомірної вигоди
29 листопада, 15:13
Політика
Національна поліція України викрила ексрадника з Міністерства оборони та екснардепа на афері щодо закупівлі військової форми у 2022 році.
28 листопада, 18:00
Політика
У Національному бюро досліджують факти ймовірного збагачення одного з прокурорів регіональної прокуратури Київщини.
28 листопада, 16:17