Японія почала модернізацію свого флоту під легкі авіаносці

ВІЙНА
30.12.2023, 08:32
Японія почала модернізацію свого флоту під легкі авіаносці

Попри обмеження після Другої світової війни, Японія модернізувала есмінець для запуску винищувачів F-35B

Накладені на Японію після Другої світової війни обмеження не дозволяють їй офіційно мати авіаносці. Однак ВМС країни мають намір посилювати свій потенціал на тлі потужності морських сил Китаю у Тихоокеанському регіоні.

Морські сили самооборони Японії завершили модернізацію двох кораблів класу Izumo, який фактично стали легкими авіаносцями. Завдяки реконструкції кораблі стали платформами для літаків, зокрема і для винищувачів-бомбардувальників F-35B.

Про це 28 грудня повідомили оглядачі Defensa.

Примітно, що офіційно ці кораблі позначені у ВМС Японії як багатоцільові есмінці або вертольотоносці-руйнівники з маркуванням DDH-183 і DDH-184 відповідно.

Річ у тім, що після закінчення Другої світової війни Японія перебуває під обмеженнями й не може мати власних авіаносців.

Однак досить поглянути на розсувну польотну палубу обох кораблів, щоб зрозуміти, що це за платформи насправді.

Точніше, після модернізації, ці «есмінці» можуть нести не лише вертольоти, а й експлуатувати винищувачі F-35 Lightning II версії B з вертикальною посадкою.

За словами авторів матеріалу, довжина злітної палуби у кораблів становить 248 метрів, причому зовні помітні зміни форми носової частини кораблів. Крім того, було проведено роботи з посилення конструкції, а також нанесено покриття, стійке до впливу тепла, що виділяється турбінами вектора тяги F-35B на польотній палубі.

Система освітлення злітної палуби теж була адаптована під літаки — встановлена спільна система точного заходу на посадку (JPALS) для полегшення посадки літаків 5-го покоління.

Що стосується цих кроків японських сил, то оглядачі звертають увагу на загальну ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні, де Китай нарощує міць своїх морських сил.

«У нинішніх умовах в Індо-Тихоокеанському регіоні, коли китайський флот стає дедалі потужнішим, Японія більше не може залишатися економічним гігантом з обмеженим оборонним потенціалом» — підсумували оглядачі.

Читайте також:
Світ
Посилення співпраці між путіним і північнокорейським лідером Кім Чен Ином може значно розширити ядерний потенціал Пхеньяна
25 травня, 12:25
Світ
Кількість вильотів літаків НАТО на перехоплення винищувачів рф зросла на 20 відсотків — Reuters
17 травня, 11:05
Політика
Захід запустив для Кремля черговий трилер. Новий строк царювання путіна буде останнім не тільки для бункерного діда, а й для РФ.
12 травня, 18:30
Світ
Міністр оборони Польщі заявив, що країна зміцнює бар’єри на кордоні, нібито, для стримування нелегальної міграції
10 травня, 11:45
Світ
Президент Польщі подав до Сейму законопроєкт «на випадок війни»
03 травня, 09:05
Світ
Йдеться не лише про Польщу, а й про інші країни Заходу.
24 квітня, 09:40