Японія почала модернізацію свого флоту під легкі авіаносці
Попри обмеження після Другої світової війни, Японія модернізувала есмінець для запуску винищувачів F-35B
Накладені на Японію після Другої світової війни обмеження не дозволяють їй офіційно мати авіаносці. Однак ВМС країни мають намір посилювати свій потенціал на тлі потужності морських сил Китаю у Тихоокеанському регіоні.
Морські сили самооборони Японії завершили модернізацію двох кораблів класу Izumo, який фактично стали легкими авіаносцями. Завдяки реконструкції кораблі стали платформами для літаків, зокрема і для винищувачів-бомбардувальників F-35B.
Про це 28 грудня повідомили оглядачі Defensa.
Примітно, що офіційно ці кораблі позначені у ВМС Японії як багатоцільові есмінці або вертольотоносці-руйнівники з маркуванням DDH-183 і DDH-184 відповідно.
Однак досить поглянути на розсувну польотну палубу обох кораблів, щоб зрозуміти, що це за платформи насправді.
Точніше, після модернізації, ці «есмінці» можуть нести не лише вертольоти, а й експлуатувати винищувачі F-35 Lightning II версії B з вертикальною посадкою.
За словами авторів матеріалу, довжина злітної палуби у кораблів становить 248 метрів, причому зовні помітні зміни форми носової частини кораблів. Крім того, було проведено роботи з посилення конструкції, а також нанесено покриття, стійке до впливу тепла, що виділяється турбінами вектора тяги F-35B на польотній палубі.
Система освітлення злітної палуби теж була адаптована під літаки — встановлена спільна система точного заходу на посадку (JPALS) для полегшення посадки літаків 5-го покоління.
Що стосується цих кроків японських сил, то оглядачі звертають увагу на загальну ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні, де Китай нарощує міць своїх морських сил.
«У нинішніх умовах в Індо-Тихоокеанському регіоні, коли китайський флот стає дедалі потужнішим, Японія більше не може залишатися економічним гігантом з обмеженим оборонним потенціалом» — підсумували оглядачі.