Японія здійснила унікальну місію на Місяць

СВІТ
11.09.2023, 19:09
Японія здійснила унікальну місію на Місяць
Фото: google

Розпочалася місія «Місячний снайпер» з метою приземлення на поверхню Місяця з високою точністю.

У той час як більшість висадок на Місяць розраховані на приземлення в радіусі кількох кілометрів, ця місія має на меті приземлитися лише в межах 100 метрів від своєї мети. Ракета з зондом Smart Lander for Investigating Moon (SLIM) була успішно запущена вранці 7 вересня з космічного центру Танегасіма на південному заході Японії, повідомляє Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA).

Лише через 14 хвилин після старту ракета випустила супутник, вивівши його на орбіту навколо Землі, де він вивчатиме формування структур у Всесвіті та еволюцію скупчень галактик. Тим часом зонд SLIM, що залишився, у своєму довгому плаванні до поверхні Місяця, готовий до «точкової посадки» десь на початку 2024 року. Якщо йому вдасться це зробити, Японія стане п’ятою країною, яка успішно торкнулася Місяця.

Ілюстрація зонда SLIM після його посадки на Місяць
Ілюстрація зонда SLIM після його посадки на Місяць
Фото:google

Головна мета місії «Місячний снайпер» — продемонструвати використання високоточних технологій посадки для майбутнього дослідження Місяця та планет. Поверхня Місяця, всіяна кам’янистою місцевістю та крутими схилами, непроста для проходження. Щоб проводити спостереження на місці, марсоходам часто доводиться долати великі відстані через цей невблаганний ландшафт. 

JAXA пояснила, що ця місія сподівається показати, як точна посадка зробить дослідження Місяця значно ефективнішими та простішими у майбутньому. Це може виявитися особливо важливим для місій з пошуку стійких водних ресурсів, які обмежені дуже конкретними районами.

Читайте також:
Життя
Данський виробник іграшок-конструктору здивував новинкою. Презентовано «космічні цеглинки» із метеорита віком 4,5 мільярда років.
вчора, 21:48
Війна
Результативність роботи мобільних вогневих груп має бути тепер ще вищою .
06 липня, 09:38
Життя
У деяких випадках ШІ вже виявляється точнішим, ніж випробування на тваринах, кажуть дослідники.
06 червня, 17:35
Війна
Ні для кого не таємниця, що західні партнери передають Силам України старі зразки озброєння. Це одна із причин поразок на фронті.
29 травня, 13:43
Життя
Наступна ера квантових технологій залежатиме від точного транспортування квантової інформації, підкреслюють учені.
11 травня, 16:40
Світ
Імплантат вийшов з ладу після того, як з мозку було вилучено кілька ниток, що реєструють нейронну активність
10 травня, 09:27