Японія здійснила унікальну місію на Місяць

СВІТ
11.09.2023, 19:09
Японія здійснила унікальну місію на Місяць
Фото: google

Розпочалася місія «Місячний снайпер» з метою приземлення на поверхню Місяця з високою точністю.

У той час як більшість висадок на Місяць розраховані на приземлення в радіусі кількох кілометрів, ця місія має на меті приземлитися лише в межах 100 метрів від своєї мети. Ракета з зондом Smart Lander for Investigating Moon (SLIM) була успішно запущена вранці 7 вересня з космічного центру Танегасіма на південному заході Японії, повідомляє Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA).

Лише через 14 хвилин після старту ракета випустила супутник, вивівши його на орбіту навколо Землі, де він вивчатиме формування структур у Всесвіті та еволюцію скупчень галактик. Тим часом зонд SLIM, що залишився, у своєму довгому плаванні до поверхні Місяця, готовий до «точкової посадки» десь на початку 2024 року. Якщо йому вдасться це зробити, Японія стане п’ятою країною, яка успішно торкнулася Місяця.

Ілюстрація зонда SLIM після його посадки на Місяць
Ілюстрація зонда SLIM після його посадки на Місяць
Фото:google

Головна мета місії «Місячний снайпер» — продемонструвати використання високоточних технологій посадки для майбутнього дослідження Місяця та планет. Поверхня Місяця, всіяна кам’янистою місцевістю та крутими схилами, непроста для проходження. Щоб проводити спостереження на місці, марсоходам часто доводиться долати великі відстані через цей невблаганний ландшафт. 

JAXA пояснила, що ця місія сподівається показати, як точна посадка зробить дослідження Місяця значно ефективнішими та простішими у майбутньому. Це може виявитися особливо важливим для місій з пошуку стійких водних ресурсів, які обмежені дуже конкретними районами.

Читайте також:
Опінії
Tesla за 100 днів: революція в енергопостачанні Південної Австралії.
12 липня, 19:51
Опінії
Grok Heavy і нові технології Маска — революція у розвитку ШІ та інженерії.
10 липня, 19:22
Життя
Посадка мільярда дерев: як 100 дронів за 100 днів змінюють світ.
10 липня, 18:37
Світ
Компанія прагне стати головним конкурентом Starlink Ілона Маска, яка сьогодні домінує у цій сфері
24 червня, 10:47
Життя
«ChatGPT», «Gemini», «Grok» та інші нейромережі здатні на неймовірне. Не лише полегшують життя своїх користувачів, а й допомагають в освіті.
20 червня, 12:32
Життя
Генеральний директор лабораторії «DeepMind» компанії «Google» Деміс Хасабіс спантеличив заявою. Пророкує шалений прогрес нейромереж.
17 червня, 06:02