Острівна країна висхідного сонця повертається до колишнього мілітаризму. Станом на тепер поки у галузі переозброєння своїх захисників.
Про це із Токіо сповістило впливове японське видання Nikkei Asia, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Мальовничий острів Йонаґуні, з якого можна побачити гірські хребти Тайваню, перетворюється на справжній форпост.
Для людей, що живуть тут, всього за 100 км від потенційно найбільшого вогнища конфлікту в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, ця частина суходолу служать майже щоденним нагадуванням про небезпеку із Заходу. Прагнення КНР до чужих територій розпалено непокараністю РФ в Україні.
Один за одним японські лідери попереджають, що Тайвань може стати наступною Україною, бо Сі Цзіньпін наслідуватиме приклад свого васала путіна. Давно відомо про плани КНР розпочати вторгнення на острівну державу, яке ризикує втягнути більшу частину світу в ще одну війну.
На Йонаґуні загроза китайської агресії здається дуже реальною — за минулий рік там проводилися безпрецедентні навчання із підготовки острів'ян до евакуації. Відомий по всій Японії туристичний курорт від 2016 року є рівночасно передовою базою армії імперії висхідного сонця, де перебуває 250 солдатів і матросів.
Під час нещодавніх маневрів на Йонаґуні вперше приземлився американський літак «Osprey», який матиме вирішальне значення для логістики у разі розгортання бойових дій. Цивільних вивезуть на Окінаву, а форпост буде наїжачено передовим озброєнням для відбиття потенційного нападу з боку КНР.
Уряд у Токіо наразі проводить найбільше нарощування військової могутності від часів Другої світової війни, подвоюючи оборонний бюджет до 2027 року та різко розширюючи оперативні можливості японських Сил самооборони. Населення острівної країни морально готують до найгіршого сценарію.
Доволі знаково, але раніше медіаагенція «Останній Бастіон» уже сповіщала читачів про те, що Сі Цзіньпін можливо, ще не готовий захопити Тайвань силою. Адже Південнокитайському морі існують й інші «гарячі точки», де Америка потенційно буде змушена втрутитися у конфлікт із войовничим Китаєм, наприклад, — Філіппіни.