Created with Sketch.

Єгипетські піраміди Ісаака Ньютона

11.06.2023, 09:39

Ньютон був переконаний, що стародавні єгипетські піраміди були ключем до апокаліпсиса.

Найвідоміший учений-фізик, ключова постать наукової революції, виявляється, активно цікавився окультизмом, містицизмом та теологією.

Минулого місяця було оголошено, що знайдено раніше невраховані копії новаторської наукової книги Ісаака Ньютона “Математичні засади натуральної філософії”, відомої як “Principia”.

Ці записи все ще можна прочитати, навіть незважаючи на те, що папір обгорів по краях. Як розповідають, це сталося після того, як його собака, Даймонд, стрибнула на стіл і перекинула свічку.

"Це справді захоплюючі документи, тому що в них можна побачити, як Ньютон намагається розгадати секрети пірамід", - сказав Габріель Хітон, фахівець з рукописів Sotheby's. Це чудове поєднання Ньютона і цих великих предметів класичної античності, які зачаровували людей протягом тисячоліть. Статті напрочуд швидко перенесуть вас прямо в саму суть низки найглибших питань, які досліджував сер Ньютон”.

Як повідомляє The Guardian, Ісаак Ньютон “сподівався, що це приведе його до інших стародавніх вимірів, які дозволять йому розкрити архітектуру та розміри Храму Соломона – декорації апокаліпсису – та інтерпретувати приховані значення Біблії. Він намагався знайти докази своєї теорії гравітації, але, крім того, вважалося, що стародавні єгиптяни мали секрети алхімії, які з того часу були втрачені”, – сказав Хітон.

"Сьогодні ці області здаються розрізненими, але Ньютону в 17 столітті вони не здавалися такими".

Треба сказати, що Ньютон тримав свою одержимість алхімією та своїми неортодоксальними релігійними переконаннями у секреті. І не тому, що він боявся, що його віра може дискредитувати його наукову працю, а тому, що його неортодоксальні погляди могли б коштувати йому кар'єру.

Ньютон, звичайно ж, був не єдиним вченим, який цікавився алхімією. Парацельс (1493–1541), один із найвпливовіших вчених-медиків у Європі раннього Нового часу, написав понад десять тисяч сторінок, присвячених хірургії, алхімії, астрології та теології. Як пояснювалося раніше, алхімія була багатою символікою середньовічної науки (попередницею хімії), що поєднує практичні відкриття алхіміків з містичним поглядом на природу.

Ідея науки як альтернативи релігії – це сучасний приклад мислення. Ньютон нізащо не повірив би, що його наукова робота може якось підірвати релігійні переконання. Він не намагався спростувати християнство – він був людиною, яка довгий час щиро намагалася встановити вірогідний час для біблійного апокаліпсису. Саме тому він так зацікавився пірамідами”, – сказав Хітон.

Зрештою, "виключно рідкісні" неопубліковані рукописи Ньютона були продані у вівторок за 380 000 фунтів стерлінгів на аукціоні Sotheby's.

Читайте також
Вчені відкрили нову групу крові
Життя
У США навчилися відстежувати космічне сміття за допомогою сейсмографа
Життя
У всьому світі дорослі люди тупішають
Книги
Науковці визнали метал найінтелектуальнішим музичним жанром
Мистецтво
Ефіопія може врятувати каву від зміни клімату
Життя
Данські вікінґи не пасли задніх у работоргівлі африканцями — науковці
Історія