Created with Sketch.

«Єлабузькі Шахеди» – російська репліка іранської піратської копії

06.02.2023, 19:23

Москва і Тегеран уміють лякати кількістю, а от з якістю у них завжди проблеми. Подібна ситуація намічається із заводом дронів у Татарстані.

Не перший день у профільному експертному середовищі тривають дискусії навколо намірів РФ та Ірану створити в Єлабузі виробничі потужності "Шахедів". При тому покращених – більша дальність польоту та більша вантажність.

Хочу одразу підкреслити: в ЕКСПЕРТНОМУ середовищі. Втім, наші люди як завжди начитаються і починають бігати з криками: «А-А-А-А-А-А-А-А-А!..», – не розуміючи, що діється насправді.

Почнемо із заявленої кількості – 6000 одиниць на рік. Seriously? Іран самотужки випускає "Шахеди" кількістю 600 одиниць на рік, а тут вдесятеро більше.

І я зараз не лише про наявну у росіян рукожопість, як вроджену ментальну особливість, а про те, що "Шахеди" від самого початку – репліка. Репліка американського БПЛА "MQ-1 Predateur", який свого часу впав на території Ірану, а тамтешні "Самодєлкіни-Кулібіни" з гімна і палок змайстрували репліку, яка не має ліцензії у жодній країні світу.

Себто, Іран робив "піратську копію", а РФ буде робити копію піратської копії, ще у кількості, яку вона фізично не потягне. Чудесно, а продовжимо далі.

Трошки дратує скиглення тих українців, хто кричить: «А де наші заводи на 6000 дронів на рік? Ох, бідна Українонька». Бо таке враження, що величезній кількості співгромадян у голову вживили чіп, який контролює банк пам'яті у мозку, коли пам'ять досягає запрограмованої межі – він її "обнуляє" до наступного заповнення.

А як же спільний завод "Мотор-Січ", "Івченко-прогрес" та "Baykar Makina", який відкриють у Гостомелі наступного року і, де вироблятимуться безпілотні винищувачі "Bayraktar Kizilelma", а також безпілотники "Bayraktar TB2" і "Bayraktar Akinci"?! Будівництво заводу йде і його, на відміну від російсько-іранського відкриють вчасно.

А паралельно з цим, наші оборонні підприємства просто зараз продовжують виробництво українських БПЛА "Лелека", "Ram UAV", українсько-польський "Сокіл" з однойменного ударно-розвідувального комплексу, ударний безпілотний комплекс "Грім"... І так далі.

Можна скільки завгодно нарікати на невідповідні об'єми виробництва, бо нам потрібен мільярд ударних дронів на кожен балкон кожної квартири, та факт залишається фактом: наразі ми значно випереджаємо РФ у контексті виробництва, а головне якості даного компонента ведення бойових дій. Проблеми є, вони всім відомі та ще раз – оперуємо фактами, а не емоціями.

Щодо політичної складової питання, то зазначу лише, що для того аби Україна визнала Татарстан окупованим як Ічкерію, – його керівництво в екзилі має не просто десь там сидіти по світах і просити Володимира Зеленського зробити те чи інше, а й самим напружитись і завадити проєкту у своєму місті Єлабуга. Воїни Ічкерії воюють на нашому боці, за що їм велика подяка, а що робить Татарстан?!

Так що хай вони там думають і діють, а ви не переживайте. З нами 53 держави світу – із РФ тільки 4; і, як на мене, це дуже красномовний показник.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також
Трамп рухається у правильному напрямку
Політика
Чому Трамп хоче мобілізувати 18-річних українців?
Політика
Європейці не хочуть вилазити із зони комфорту, оплаченої українською кров'ю
Політика
Камо Грядеши, Світ?
Війна
Прем'єр Ґренландії заявив, що вони не хочуть бути ні частиною США, ні Данії
Світ
Підтримка України відповідає інтересам США з фінансового погляду
Економіка