Created with Sketch.

ЄС і НАТО допоможуть Києву відспівати Москву

28.01.2023, 08:37
Фото: Facebook

На Заході все частіше поряд із військової й економічної допомоги Україні говорять про повоєнний баланс. Тобто, як унеможливити нову війну.

І це добре. Чому? Ну, бо означає впевненість у перемозі України, а також налаштованість на обговорення довгострокового формату регіональної та глобальної безпеки.

Водночас інша річ, що це – дискутовне питання всередині самого  колективного Заходу. Так само, як і масштаби планованого контрнаступу (тут маю на увазі дії Збройних Сил України щодо Криму).

Ми, звісно, прагнемо відновлення своїх кордонів у межах 1991 року, і бачимо як найнадійнішу гарантію неповторення агресії членство України у складі Північноатлантичного альянсу. Але на Заході, поки що, сконцентровані на позиції стримування та допомоги.

От, наприклад, Ентоні Блінкен виклав в одному з інтерв'ю власну стратегію відносно кінцевої мети України. Тобто, варіант повоєнного стримування,  довгостроковості миру, про що написало авторитетне видання "The Washington Post".

Викладу лише два важливих пункти, оголошені державним секретарем США:

Бачення полягає у наданні Україні інструментів для самозахисту, як от систем озброєння (перш за все, бронетехніки та ППО). З внутрішньою складової акцентується увага на необхідності сильної некорумпованої економіки та членства України в Європейському союзу.

«Пентаґон підкреслює, що постачання Україні озброєння та навчання солдатів відображає довгострокову мету стримування. Це позиція всієї нашої адміністрації», – уточнив пан Блінкен.

Як бачимо, все ж на цьому етапі є згода щодо підходу "України як дикобраза". Тобто, настільки сильної та наїжаченою західною зброєю, щоби Росія не могла її захопити.

Питання Криму (стратегії повернення) – все ж, відображає поступовий підхід. Тобто, є згода щодо необхідності повернення Криму, але повномасштабна воєнна кампанія сприймається як нереалістична у найближчій перспективі, через ядерні ризики.

У зв'язку з цим акцент робиться на тому, щоби відрізати Росію від сухопутного кордону з Кримом і далі втрата контролю. А також на тому, щоб Крим перестав слугувати базою для атак проти України.

Від себе додам, що пан Блінкен переконаний, Росію стримує військова саме міць НАТО. Однак, головний американський дипломат зазначає, що «Владімір Путін тримає деякі речі про запас», маючи на увазі стратегічні бомбардувальники, деякі види точної артилерії, тактичну і стратегічну ядерну зброю.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за фахом «Політична культура та ідеологія»

Читайте також
Ілон Маск і трампісти
Опінії
Дональд Трамп матиме серйозні проблеми, якщо припинить підтримку України, - Foreign Affairs
Війна
Трамп і Маск: що живить цей тандем
Опінії
Туреччина закликала заборонити відправку зброї Ізраїлю
Війна
Криза ідентичності ООН
Опінії
Україна — НАТО: про помилкові припущення Заходу
Опінії