ЄСПЛ зобов'язав Київ не чіпати телефон журналістки "Схем"

ПОЛТАВА
19.09.2018, 10:18
ЄСПЛ зобов'язав Київ не чіпати телефон журналістки "Схем"

Седлецька заявила ЄСПЛ про загрозу вільній пресі в Україні. Київ є підписантом Конвенції із захисту прав людини, тож муситиме виконувати рішення суду.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у екстреному порядку зобов'язав українську владу утриматися від доступу до даних із телефону журналістки-розслідувальниці з проекту "Радіо Свобода" "Схеми" Наталії Седлецької. Про це сама керівниця програми написала на своїй сторінці у Facebook ввечері вівторка, 18 вересня.

За словами Седлецької, цей запобіжний захід був винесений судом відповідно до так званого Правила 39. Його використовують у виняткових випадках - коли існує реальна загроза порушення прав людини. Журналістка зазначила, що їй з адвокатами вдалося переконати ЄСПЛ, що отримання силовиками доступу до інформації з мобільних представників ЗМІ становить загрозу викриття джерел, які повідомляють суспільно важливу інформацію. Зокрема, "це може призвести до так званого охолоджувального ефекту для всієї розслідувальної журналістики і вільної преси в Україні", - зазначила Седлецька.

Подібні рішення ЄСПЛ є обов'язковими для виконання Україною, яка підписала Конвенцію із захисту прав людини.

Раніше Генеральна прокуратура України отримала доступ до інформації з телефонів двох українських журналісток - головної редакторки "Схем: корупція в деталях" Наталії Седлецької та кореспондентки часопису "Новое время" Крістіни Бердинських. Суд дозволив вивчати дзвінки, смс-переписку та місцезнаходження журналісток за останні півтора року. ГПУ домоглася такого рішення у рамках розслідування щодо директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Ухвала суду спровокувала хвилю критики в українській медіаспільноті.

Читайте також:
Оператор газорозподільної системи — акціонерне товариство "Лубнигаз" — повідомив про планові роботи по заміні запірної газової арматури.
вчора, 10:12
Депутати Миргородської міської ради проголосували за збільшення видатків на охорону здоров'я громадян.
11 липня, 09:38
Представник "Опозиційної Платформи — За життя" Ілля Кива у вільний від роботи в Верховній Раді час провокує бійки.
10 липня, 14:18
Виданню «Останній Бастіон» ніколи не була чужою людська біда.
10 липня, 12:18
Для лубенських комунальних служб настала пора аварійних викликів, пов'язаних із поривами на центральному водогоні міста.
10 липня, 09:36
На штучному водотоку, що сполучає річку Дніпро з Сіверським Донцем і перетинає Полтавську область, заборонили купання.
09 липня, 11:48