Європейська зброя та навчання ЗСУ

ВІЙНА
24.12.2022, 13:44
Європейська зброя та навчання ЗСУ

США розглядають два варіанти швидких рішень для допомоги Україні - The Washington Post

Затяжна війна в Україні виявила недоліки у стратегічному плануванні США та значні прогалини в оборонно-промисловій базі НАТО.

Виробництво нових озброєнь для передачі Україні може тривати тривалий час, тому у Вашингтоні розглядають два варіанти швидших рішень для допомоги Києву.

По-перше, йдеться про те, щоб спонукати Європу надавати більше зброї із власних запасів.

По-друге, про навчання українських військових американській тактиці ведення бою.

Про це пише американське видання The Washington Post .

"Запаси багатьох основних озброєнь та боєприпасів близькі до виснаження, а час очікування нового виробництва ракет розтягується на місяці, а в деяких випадках і на роки", - повідомляє WP.

За даними видання, Байден вклав в Україну зброї на суму понад 20 мільярдів доларів, з яких 14 мільярдів доларів – це вилучення із запасів Пентагону і лише 6 мільярдів – нові контракти на виробництво зброї.

Головною слабкістю залишається нестача артилерійських боєприпасів усіх видів. Крім того, виробничі лінії Stinger, яких потребує Україна на випадок нового російського наступу, давно закриті.

Довго поставлятимуть і системи ППО.

"Перші два з восьми обіцяних NASAMS нещодавно прибули в Україну, але решта шість ще не виготовлена, і доставка може зайняти до двох років", - пише видання.

Якщо розгортати нове виробництво – це питання навіть не місяців, а років, то швидших рішень для допомоги Україні у Штатах бачать два.

Одне полягає в тому, щоб "спонукати європейців повніше розкрити свої власні запаси". А в більш віддаленій перспективі - наростити свої власні промислові потужності, щоб взяти на себе більше тягаря.

Друге рішення – доведення бойової тактики ЗСУ до рівня американської.

"Я думаю, що якщо ми зможемо навчати більші формування - роти, батальйони - тому, як вести вогонь, створювати умови для маневру, а потім вміти маневрувати, як ви бачили маневри (військових США - ред .) на полі бою. Тоді вам не знадобиться мільйон артилерійських снарядів", - сказав високопосадовець міністерства оборони США.

При цьому третє рішення, на якому наполягає Україна – передача Києву натовських танків та літаків – поки що зустрічає відмову.

Високопосадовець Пентагону заявив виданню, що не може бути й мови про постачання навіть одного "Абрамса".

Танки, які використовували американські війська в Іраку, "було навіть для нас важко обслуговувати і підтримувати. Для них (українців - Ред .) це було б неможливо".

Крім того, "в українців зараз більше танків на полі бою, ніж у росіян... росіяни люб’язно пожертвували багато танків", заявив співрозмовник газети, говорячи про ту техніку, яку росіяни залишили під час відступів.
 

Читайте також:
Війна
Міністри закордонних справ ЄС розглянуть пакет 24 лютого під час чергової зустрічі в Брюсселі.
19 лютого, 09:23
Війна
Початку постачання передуватимуть переговори між донорами ЗСУ
15 лютого, 14:32
Війна
Норвегія надала Україні системи ППО на суму майже 377 мільйонів євро.
13 лютого, 17:53
Війна
На засіданні у форматі «Рамштайн» Німеччина пообіцяла передати Україні ще 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів IRIS-T.
13 лютого, 09:23
Політика
США не можуть гарантувати, що 76 мільярдів доларів, виділених Україні, були використані за призначенням.
06 лютого, 10:39
Війна
Вартість ракет, які планують передати Україні, становить 60 мільйонів євро.
15 січня, 11:03