Created with Sketch.

Забруднене повітря і шум у дитинстві збільшують ризик розвитку ментальних проблем

02 червня, 07:51
Фото: JAMA Network

У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.

Про результати свого кількамісячного експерименту на шпальтах галузевого видання JAMA Network повідомили британські науковці. З'ясувалося, що вдихання забрудненого повітря змалечку підвищує ризик розвитку психічних девіацій у майбутньому, а шум впливає на рівень тривожності.

Лонгітюдне когортне дослідження показало, як хвороби з'являються безпосередньо під час вагітності та у дитячому віці (до так званого пубертатного періоду). Дві третини людей у ​​всьому світі, які страждають на психічні розлади й починають скаржитися лікарям до настання 25 років.

«Виявлення чинників ризику у ранньому віці залишається важливим завданням при розробці профілактичних заходів і покращенні траєкторій психічного здоров'я впродовж усього життя. Ми відстежували ризик виникнення патологій (субклінічні галюцинації та марення, депресії та тривоги). Більша частина учасників мали обтяжену спадковість психічних захворювань, спричинених вдиханням загазованого кисню та надміром шумових ефектів», — повідомили медики.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», накопиченням жиру у мозку провокує хворобу Альцгеймера. Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання.

Читайте також
На фермах у КНР виявили понад 35 нових небезпечних вірусів
Життя
Залежність від планшетів викликає спалахи гніву у дітей
Життя
Науковці створили препарат, що змушує ракові клітини самознищуватись
Життя
Бджоли здатні виявляти рак легень за диханням
Життя
Харчова добавка омега-3 знижує рівень агресії — науковці
Життя
Накопиченням жиру в мозку провокує хворобу Альцгеймера
Світ