Забутий бельгійський геній спроектував інтернет ще у 19 столітті

30.09.2022, 16:15
Забутий бельгійський геній спроектував інтернет ще у 19 столітті

Бельгійський геній Поль Отле у 1895 році описав ідею «універсальних бібліотек»

Хоч як це дивно звучало, але люди працювали над ідеєю гіпертексту задовго до появи комп'ютерів – і навіть задовго до першої появи ідей Венівара Буша, якого визнають основоположником концепції гіпертексту, за його роботу, написану 1945 року.

Мало того, деякі люди намагалися уявити різні методи зберігання та отримання інформації навіть до 20 століття.

Бельгійський геній Поль Отле у 1895 році описав ідею «універсальних бібліотек», які здатні забезпечувати доступ до великої кількості книг будь-кому.

До 1934 року він удосконалив цю концепцію до «електронних телескопів», які миттєво поєднуватимуть людей із книгами, фільмами, аудіозаписами та фотографіями.

Забутий бельгійський геній спроектував інтернет ще у 19 столітті_1

Зараз ми сприймаємо таку концепцію як само собою зрозумілу, проте в ті часи мало хто замислювався над подібними ідеями.

Відліт об'єднав свої зусилля з іншими радикальними мислителями, на зразок нобелівського лауреата Анрі Лафонтена та архітектурного генія Ле Корбюзьє, щоб розробити глобальний газетний архів та 150-зальний музей.

І хоча ці проекти залишилися лише на папері, в якийсь момент вони дозволили створити сервіс, в якому ви могли поставити запитання і отримати на нього телеграфну відповідь (за невелику плату).

Кінцевою метою Отле було створення такої системи, в якій будь-який охочий зможе на відстані читати текст, спроектований на індивідуальний екран.

Як легко бачити, ця концепція передбачає сучасний інтернет - те, чого не зміг передбачити навіть Венівар Буш. На жаль, втілення бачення Отле було розбите вторгненням нацистів до Бельгії у 1940 році, а незабаром після цього він помер.

Однак тепер у нас є можливість згадати про нього, і віддати йому шану за ідеї, які набагато випередили свій час.

Читайте також:
Життя
Влада заможної мусульманської країни з Перської затоки запроваджує технологічні зміни в освіті. Досі дітей ніхто ще не навчав основ ШІ.
09 травня, 06:01
Мистецтво
За минулі чверть століття на Туманному Альбіоні погіршився рівень знань і кількість читачів книг. Вирішено змінити цей стан справ на краще.
02 травня, 20:27
Світ
Майбутнє автономних авто під загрозою.
30 квітня, 16:49
Історія
Вежа Тесли — це був крик генія проти енергетичних монополій та символ мрії, яка досі живе в серцях мільйонів.
18 квітня, 15:05
Війна
Наземні роботизовані комплекси — відносно новий вид військової техніки. Попри це наші оборонці стрімко їх опановують і розвивають.
10 квітня, 20:33
Світ
Випробування відбулося над акваторією Середземного моря.
27 березня, 18:05