Created with Sketch.

Захід навмисно відтерміновує вступ України до НАТО — The Wall Street Journal

14 липня, 17:21

На превеликий жаль, «невідворотний» шлях України до Північноатлантичного альянсу вимощений невизначеністю. Не всі держави-члени «за».

Такі відомості після завершення ювілейного саміту  НАТО у Вашинґтоні оприлюднило впливове американське видання The Wall Street Journal. Фінальне комюнікé разом з угодою — це радше сильний жест підтримки України західними партнерами й не більше.

Членство Києва у НАТО може бути легко заблоковане, якщо Дональд Трамп повернеться до Білого дому на правах президента США. У комюніке за підсумками саміту наявні розбіжності всередині Альянсу, зокрема щодо терміновості ухвалення вступу України.

Цілком імовірно, що вже наступного року НАТО зіткнеться із серйозними перешкодами у разі, якщо Трамп переможе на виборах у листопаді та змусить Україну піти на компроміс. Тобто вимагатиме від Києва капітулювати перед вимогами Москви заради вигаданого миру.

«Необоротності не буває, тож усі ці обіцянки лідерів держав-учасниць НАТО не гарантують майбутнього фінансування... Але, зважаючи на все, адміністрація президента Джозефа Байдена готова поставитися до цього набагато серйозніше, ніж рік тому, коли вона займала оборонну позицію і не хотіла навіть думати про членство України у НАТО», — коментує ситуацію колишній високопоставлений співробітник Державного департаменту Європи та науковий співробітник Атлантичної ради пан Деніел Фрід.

Пообіцявши колись прийняти Україну, Альянс не призначив перемовини з Києвом про можливий вступ і не намітив графіку, коли вони можуть розпочатися. Ще 2008 року НАТО запевнило Україну, що вона стане членом Альянсу.

Тепер деякі країни-члени кажуть, що для прийняття України необхідно дочекатися закінчення конфлікту проти РФ і активізації зусиль щодо боротьби з корупцією. Розмови про можливе членство супроводжувалися кроками щодо зміцнення Збройних Сил України, зокрема, оголошенням, що Альянс збирається поставити Києву перший із десятків літаків F-16.

США та держави-союзники також заявили, що нададуть Україні 6 додаткових сучасних систем ППО та озброєння на суму понад $40 мільярдів протягом наступного року. Однак деякі дії НАТО та його партнерів не вдалися попри обіцянки.

І Вашинґтон, і Лондон, і тим паче Берлін із Римом досі не дозволили Києву використовувати надані ними західні ракети класу «земля-земля» для завдання ударів по цілях на російській території. А оголошені НАТО витрати далекі від 5 або 10-річних зобов'язань, про які країни-союзники розмірковували за зачиненими дверима.

У рамках зусиль, які деякі посадовці Альянсу назвали «захистом від Трампа», НАТО підтвердило, що візьме на себе відповідальність за координацію підготовки українських військ та постачання Києву військової техніки із матеріально-технічними засобами. Альянс також спрямує в Україну високопосадовця НАТО для сприяння більш тісній співпраці.

«Ми маємо знову згадати, що в НАТО та Європейській спілці завжди існує можливість чи ризик того, що одна країна накладе на щось вето... Якби ми працювали з усіма «якщо» у світі, ми не змогли б зробити жодних дій», — заявила прем'єр-міністр Данії панні Метте Фредеріксен.

Водночас «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що станом на тепер існує щонайменше 5 переконливих причин запросити Україну до НАТО. Проте західні лідери знову використали «сильні» слова, не змігши підкріпити їх рішучими діями.

Читайте також
Хто увійшов до команди Дональда Трампа
Політика
Російська стратегія «Таран» і її місія на Донбасі. Частина перша.
Війна
Інтелектуальний неоколоніалізм
Політика
«Втомленому» Заходу простіше всадовити за стіл перемовин Київ
Політика
Примус України до територіальних поступок посилить «імперські апетити» путіна — Atlantic Council
Війна
Основні ментальні коди Української нації закладані у борні проти Речі Посполитої
Історія