Слідом за ресурсною федерацією Московії комуністичний Китай стає токсичним для решти світу. Перше за все для Європи та Північної Америки.
Такі відомості оприлюднило впливове міжнародне бізнес-видання Financial Times, передає медіаагенція «Останній Бастіон». З'ясувалося, процес втечі компаній із КНР відбувається на тлі закликів західних урядів щодо «зменшення ризиків».
До прикладу, Європейська торговельна палата наводить опитування з-поміж бізнесменів, які працюють у Китаї. Так, 11% респондентів заявили про повний перерозподіл інвестицій, а 22% — розглядають такий вихід із китайського ринку.
Вперше з 2016 року менше половини опитаних власників і керівників західних компаній запланували розширити свою діяльність цьогоріч у КНР. Їхнє громадянство не уточнюється.
Одночасно й Американська торгова палата виявила, що 12% американських груп розглядають можливість перенесення своїх постачальників за межі комуністичного Китаю, а ще 12% вже це роблять зараз. Скажімо, Apple та Intel розподілили майбутні інвестиції в інші країни, включаючи Індію, Таїланд, Філіппіни, Індонезію та В'єтнам.
Зазначені вище виданням Financial Times процеси поки занадто повільні, але разом з найбільшим відтоком капіталу з Китаю з 2015 року вони набирають певних помітних контурів. Це вже незворотна тенденція і диктатор Сі Цзіньпін не зможе її змінити.