Залишили 6 винищувачів просто неба. Злочинна недбалість чи свідомий саботаж?

Позиція
02 липня, 11:57

Зеленський і агент Козирь мають відповідати перед трибуналом за здачу територій та підрив обороноздатності країни під час війни.

1 липня на росії повідомили про удар «Іскандером-М» по українському аеродрому Миргород, розташованому за близько 150 кілометрів від лінії фронту.

Як зазначає Forbes, ВПС України розмістили шість винищувачів Су-27 просто неба, і російська ракета знищила два з них.

«російський безпілотник помітив щонайменше шість українських надзвукових винищувачів Су-27, припаркованих під відкритим небом серед білого дня. Російська ракета «Іскандер», випущена по них, знищила два дорогоцінних «Су» і пошкодила інші чотири», - пише видання.

Як зазначає Forbes, можливо, це був один із найдорожчих днів для українських ВПС від початку повномасштабного вторгнення рф.

Водночас, пише видання, наліт на Миргород - лише останній у серії російських ударів по вразливих українських авіабазах.

«Перші два удари, завдані восени минулого року, застали українські ВПС зненацька (на другому році війни -  ред. ОБ) і підірвали пару винищувачів МіГ-29. Третій удар, нанесений у листопаді, схоже, вразив нелітаючий штурмовик-обманку Су-25. Але потім четвертий наліт безпілотників збив Су-25. Два Су-27, які «Іскандер» знищив у Миргороді, доводять число українських військових літаків, які росіяни підірвали на землі за останні дев'ять місяців, принаймні, до п'яти. Ці втрати українці не можуть собі дозволити», - зазначає Forbes.

Окупанти зазначають, що вчорашній удар по Миргороду був найрезультативнішим від початку так званої «СВО».

Залишили 6 винищувачів просто неба. Злочинна недбалість чи свідомий саботаж?_1

Як Україна мала захистити свої літаки

Є очевидні кроки, які українські командири могли б зробити для захисту своїх літаків, пише Forbes, і для початку - відвести їх від баз, розташованих найближче до росії.

«Українські війська мають доступ приблизно до 20 великих авіабаз, десятків невеликих аеродромів і навіть злітно-посадкових смуг, розкиданих по всій країні. Кожен український літак на внутрішньому паливі долає сотні кілометрів. Немає жодних причин для того, щоб Су-27 з дальністю польоту 700 миль проводив час на аеродромі за сотню миль від лінії фронту», - пише видання.

Однак цього буде недостатньо, оскільки у росії є балістичні та крилаті ракети, здатні завдати удару по всій Україні. Тож українське командування повинно постійно переміщати свої літаки та екіпажі, пише Forbes.

Українські винищувальні бригади зазвичай наголошують на непередбачуваності - все для того, щоб ускладнити російське цілевказання. Їхні пілоти «майже ніколи не злітають з аеродрому і не приземляються на одному й тому самому аеродромі», - каже генерал Джеймс Гекер, командувач ВПС США в Європі та Африці.

Російські удари по припаркованих літаках повинні змусити українців бути ще більш непередбачуваними.

Водночас вони можуть побудувати посилені укриття для захисту припаркованих літаків, а також розмістити більше несправжніх цілей.

Але що б не вирішили зробити українці для захисту своїх літаків, їм потрібно діяти швидко перед обличчям безперервних російських атак, зазначає видання.

Військовий аеродром у Миргороді можна було захистити від ворожого удару за допомогою дешевих зенітних дронів та нових засобів виявлення.

Про це написав командир екіпажу аеророзвідки Збройних сил України Олександр Карпюк (Serg Marco) на своїй сторінці у Facebook.

За словами військового, у Силах оборони України вже є програми та обладнання, які дозволяють контролювати ворожі БПЛА. Там, де вони впроваджуються, поінформованість військовослужбовців щодо ситуації у небі суттєво зростає. Вони могли б уразити російський розвідувальний безпілотник, який дозволив ЗС рф навести свої ракети.

«Пара екіпажів FPV, яких перевчили на зенітні дрони, можуть захистити будь-який аеродром. Вартість цих коштів – копійчана», – стверджує аеророзвідник.

Олександр Карпюк підкреслив, що якщо розвідувальний дрон рф все ж таки наблизився до аеродрому, треба розуміти, що він знімає розміщення літаків. У такому разі борти варто підняти в небо, бажано, з ракетами повітря-повітря.

Крім того, військовий вважає, що у випадку з Миргородом по ворожому дрону не працювали системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), про що говорять зняті ним чіткі кадри.

«Недостатня швидкість впровадження нових засобів виявлення ворожих бортів, та їх дешевого знищення зенітними дронами, коштуватимуть нам десятки мільйонів та людських життів», – заявив Олександр Карпюк.

Удар по аеродрому Миргород - що відомо

Російські пабліки поширювали відео атаки по аеродрому Миргород. Вони заявляли про удар ОТРК «Іскандер-М» із касетною бойовою частиною, унаслідок якого, як стверджувалося, було знищено та пошкоджено певну кількість літаків Су-27.

Варто підкреслити, що офіційної інформації про удар по аеродрому в Миргороді від українського військового командування досі немає.

  • Жодної заяви не зробив ухилянт від нахилянтів Зеленський, який називає себе Верховним головнокомандувачем.
  • Українці не почули пояснень від командувача Повітряних сил ЗСУ Миколи Олещука та командира 831 бригади тактичної авіації.
  • Ми не бачимо повідомлення ДБР про початок досудового розслідування.

Вкотре наголошуємо, що Зеленський і агент Козирь мають відповідати перед трибуналом за здачу територій та підрив обороноздатності країни під час війни.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Опінії
«Деокупація – це брутальне трощення всього совєтского і московського.
14 вересня, 16:50
Опінії
В Україні юні хайпожери створили дуже критичну інфраструктуру персональних даних — без особливого захисту.
13 вересня, 15:05
Опінії
Видання Главком та «журналістка» Ірини Федорів дискредитують військових за грантові кошти USAID та посольства США.
11 вересня, 15:24