Завдяки керівникам Міністерства молоді та спорту України справа Гагаріна живе та перемагає

Опінії
12.04.2023, 09:24
Завдяки керівникам Міністерства молоді та спорту України справа Гагаріна живе та перемагає

За прикладом Гагаріна в Україні з’явились світові рекордсмени з парашутного спорту – завдяки елементарній підробці документів.

Еталонний журналіст, публіцист,блогер. Військовий ЗСУ

З нагоди річниці першого польоту людини навколо земної кулі по замкненій траєкторії, варто нагадати, що саме в цей день, 12 квітня 1961 року, трапився перший випадок успішного обману інспекторів FAI (Міжнародна федерація авіаційних видів спорту) з метою реєстрації світового рекорду.

Радянський Союз з цим польотом на кілька місяців випередив США й з точки зору державного престижу дуже важливим було зафіксувати встановлення Гагаріним спортивних рекордів світу: з висоти польоту, дальності безперервного польоту й т.д.

Але подібні рекорди реєструються FAI лише за умови, якщо і в момент старту, і в момент приземлення пілот перебував у кабіні одного й того ж повітряного/космічного корабля.

А СРСР випередив США саме тому, що на посадкових модулях перших  космічних кораблів серії «Восток» не було системи м’якої посадки.

Через це пілот корабля катапультувався на висоті близько 5 км і приземлявся окремо від спускного апарату на парашуті.

Тому найпершим завданням рятувально-пошукової групи було розшукати Гагаріна, вдягнутого в оранжевий комбінезон, зняти з нього парашутну систему, привезти до спускного апарату, а вже після цього доставити на місце падіння відсіку корабля інспектора FAI.

Ця затія ледь не зірвалась через те, що космічний корабель «промахнувся» з посадкою майже на 600 км. Та й приземлення відбувалось не без пригод – під двома парашутами, оскільки в Гагаріна випав ще й запасний.

Але, урешті-решт, рятувально-пошукова команда вчасно знайшла першого космонавта, привезла його до спускного відсіку й забезпечила імітацію встановлення світового рекорду.

Саме тому тривалий час в СРСР фотографії Гагаріна в кріслі космічного корабля мали гриф секретності – на них було видно підвісну систему та замок рятувальної парашутної системи.

Між іншим, другий випадок фіксації неіснуючих світових рекордів шляхом обману FAI трапився в 2007 році, причому, зусиллями шахраїв з України.

Кілька аферистів зі скандально відомої псевдо-громадської організації «Товариство сприяння обороні України» (до речі, Коаліційною угодою передбачено ліквідувати цей осідок сепаратистів, який очолює людина з найближчого оточення Ахметова – батько сумновідомого Максима Тімченка, Віктор Миколайович Тімченко) виготовили фальшиві документи, що на якомусь «чемпіонаті України з класичного парашутизму» в Кіровограді були встановлені світові рекорди в стрибках з парашутом на точність приземлення.

Як відомо, FAI реєструє рекорди в авіаційних видах спорту лише у двох випадках: якщо рекорд продемонстровано або на змаганнях, яке проводить FAI, або на національних чемпіонатах країн.

Звісно, ніякого «чемпіонату України» ні в якому Кіровограді у 2007 році не було – Мінсім’ямолодьспорт навіть не затверджував положення про такі змагання.

Але за прикладом Гагаріна в Україні з’явились світові рекордсмени з парашутного спорту – завдяки елементарній підробці документів.

Після цього Мінсім’ямолодьспорт присвоїв фальшивим «рекордсменам» звання «майстер спорту України міжнародного класу» за встановлення неіснуючих рекордів.

Коротше кажучи, завдяки керівникам Міністерства молоді та спорту України справа Гагаріна живе та перемагає

Читайте також:
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
вчора, 13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
вчора, 11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
17 січня, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
17 січня, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
17 січня, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00