Землетрус у Туреччині

СВІТ
07.02.2023, 10:55
Землетрус у Туреччині

МЗС України оновило дані про постраждалих

Українське посольство розшукало шістьох громадян, які не виходили на зв‘язок після землетрусу в Туреччині.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

«Їхній стан задовільний, загроз життю немає. В частини громадян зруйноване житло. Вони наразі поселилися в турецьких родичів. Консул підтримує із ними зв’язок», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що загальна кількість звернень про громадян в зоні стихійного лиха, зв‘язок з якими наразі відсутній, збільшилася до 27.

Українське посольство взаємодіє із турецькими рятувальниками задля встановлення місць їхнього перебування. Інформація про наявність українців серед жертв землетрусу не надходила.

Для отримання допомоги потрібно звернутися на «гарячу лінію» посольства України в Туреччині: +90 539 550 98 98. Діє також «гаряча лінія» МЗС України: +380 44 238 15 88.

6 лютого поблизу міста Газіантеп у Туреччині стався руйнівний землетрус магнітудою 7,8. Він став найпотужнішим у Туреччині за останні понад 80 років, зачепивши навіть Сирію. Поштовхи були відчутні також на Кіпрі, у Єгипті та Лівані.

Приблизно через 12 годин у Туреччині сталися ще два потужних землетруси. Зазначається, що землетрус відчувався в багатьох містах Туреччини. Епіцентр був у районі Ельбістан Кахраманмараш. Другий землетрус, викликаний першим, мав магнітуду 7,5, а третій – 5,9. Вони сталися незалежно один від одного.

Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає, що кількість жертв може перевищити 25 тис. осіб.

На більшій частині півдня Туреччини та півночі Сирії всю ніч тривала рятувальна операція після двох потужних землетрусів.

Лише в Туреччині після першого землетрусу загинуло понад 2900 людей, понад 15 тисяч отримали поранення. У сусідній Сирії загинуло понад 1400 людей.

Читайте також:
Полтава
Державна служба України із надзвичайних ситуацій переконана, що причиною став підпал. Хто і для чого здійснив злочин проти природи невідомо.
02 жовтня, 21:43
Полтава
І обласна, і районна, і тим паче місцева влада байдужа до людей. Вони самотужки гасили займання, допомагаючи вогнеборцям піском і лопатами.
19 вересня, 08:28
Полтава
Справжнє пекло охопило околиці сіл Макухівка та Мала Перещепина. Наслідки займання видно навіть із земної орбіти завдяки супутникам.
17 вересня, 06:08
Світ
У Польщі введено стан стихійного лиха через сильні зливи
16 вересня, 11:25
Полтава
Більшість займань у сусідній області спричинена обстрілами окупаційно-терористичного контингенту. РФ прагне винищити екосистеми України.
13 вересня, 21:41
Полтава
5 найбільших річок області (без урахування Дніпра) міліють. Через тривалу посушливу погоду без опадів істотно зменшився рівень води.
26 серпня, 20:49