Created with Sketch.

«ЗеУхилянт»: ОПУ формує легіон лояльних «бійців тилу»

04 січня, 07:09
Фото: Facebook

Страждати й розділяти біль, перемагати та програвати у війні мають усі. Закону мають дотримуватись усі, незалежно від розміру гаманця!

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Знаєте, я категорично проти ідеї про бронювання для громадян, які заробляють відносно великі гроші. Цю ідею, якщо вірити виданню Forbes, зараз активно проговорюють у «високих кабінетах».

Чому я проти?

Перший аргумент — історичний, бо це — не нова ідея. Декілька країн в історії пробували її імплементувати і закінчувалось це як правило однаково: звичайні громадяни розуміли, що тепер війна тільки для бідних і відчужувались від неї, переставали сприймати війну як свою.

Як наслідок — проблеми з мобілізацією, зростання протестних настроїв, бунти. Кому цікаві приклади, шукайте у мережі словосполучення «Draft Week» — так назвали бунти у Нью-Йорку під час Громадянської війни у США (1861-1865).

Однією з причин бунтів було незадоволення «комутаційними платежами» — можливістю заможних людей за $300 (великі гроші на той час) не йти у армію, а відправити замість себе іншу людину. Ну, або просто подивіться «Банди Нью-Йорка», там якраз цими бунтами фільм закінчується.

Другий аргумент — психологічний, тобто війна для всіх. Ми маємо бути єдиним соціумом, з єдиними викликами і спільною роботою над їх подоланням, як це було наприкінці лютого 2022 року.

Коли ми всі допомагали один одному, коли у чергах до військкомату стояли один за одним працівники заводів і цих заводів власники, айтішники та механіки, студенти й люди пенсійного віку. Абсолютна рівність неможлива, це факт!

Проте це ідеал, до якого варто наближатися, а не віддалятися. Війна прийшла не до багатих або бідних, війна прийшла до всіх українців, і розділяти нашу націю — це крок не до перемоги, а до поразки у війні.

Третій аргумент — логічний (або софістичний, називайте як хочете), кожне рішення має вирішувати якусь задачу. Якщо задачею є наповнення бюджету і зростання економіки за рахунок того, що більш заможні не підуть на фронт, то це неефективне вирішення задачі.

Набагато ефективніше провести судову реформу, спростити податкову систему, сприяти прозорості й легкості веденню бізнесу, залучати іноземні інвестиції і врешті зробити так, щоб специ у чомусь, наприклад у логістиці, мали змогу в армії займатися тим, що вони вміють найкраще. Це дасть плюс — економічне зростання — без мінуса соціальної напруги.

Хоча, звичайно, прийняти будь-який ідіотський закон набагато легше, ніж провести будь-яку системну реформу. А наслідки — вони ж не сьогодні, а завтра, а коли там те завтра наступить, вірно?

І останній — не аргумент, а заклик: відкиньте цю ідею. Викиньте її нахрін з голови. Я не для того воював, щоби втратити свою країну в бунтах і розбраті між своїми.

Воювати мають усі, незалежно від розміру гаманця, як і закону мають притримуватися всі, незалежно від розміру гаманця. Страждати та розділяти біль, перемагати і програвати у війні мають всі, разом і поруч.

І, якщо я не можу за гроші викупити своїх мертвих, то гроші нічого не варті. Варто лише життя і те, за що його віддають. Крапка!

Читайте також
Під рубрикою «План перемоги»
Опінії
Міський голова Кременчука вирішив поплазувати перед Єрмаком
Полтава
Держава не може дозволити собі виплачувати великі суми за пошкоджене житло
Опінії
Ригаанали прогаласували за план самозваного
Політика
Єрмакократія Зеленського торує шлях російській окупації
Політика
«Інформаційна війна» у стилі Кварталу-95
Опінії