Created with Sketch.

Жахи Ернста Юнґера стали дійсністю: інженери розробили бджолу-робота

04.06.2023, 19:46
Фото: StudyFinds

В Університету Штату Вашинґтон створили роботизовану бджолу, здатну різко змінювати напрями польоту і рухатися, як справжня комаха.

Приголомшливі факти зі США оприлюднило впливове міжнародне науково-популярне видання "StudyFinds", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, єдину на сьогодні штучну бджолу планують використовувати для запилення рослин, спершу у ботанічному саду вказаного вищого навчального закладу.

«Ми пропонуємо застосовувати нашу першу, але не єдину комаху-прототип у пошуково-рятувальних роботах в обмеженому просторі, біологічних дослідженнях і моніторингу ворожого середовища. Однією з найскладніших завдань розробки цієї бджілки стало створення елементів управління, необхідні у тому, щоб допомогти комасі злетіти та приземлиться», – прокоментували ситуацію розробники.

По суті інженери визнають, що вони мають створити аналог мозку для комахи вагою 95 міліграмів і розмахом крил 33 міліметри; тобто, бджола-робот більша, від справжньої, яка важить у середньому близько 10 міліграмів, тому технологія потребує хірургічної точності.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що найчастіше отруєння бджіл відбуваються у весняно-літній період, за масової обробки посівів і садів при застосуванні пестицидів методом авіації.

Читайте також
Коти здатні копіювати міміку один одного, як примати
Життя
Нанопластик негативно впливає на соціалізацію
Життя
Мікроскопічна боротьба: Імунна клітина проти Сибірської виразки
Життя
Чудеса людського тіла: вражаючі факти про наш організм
Життя
Нейробіологи виміряли швидкість людської думки
Життя
Греки та вірмени мають спільних предків
Історія