Created with Sketch.

Життя на Землі могло зародитися у невеликих лужних озерах — науковці

24 січня, 14:13
Фото: Nature

Природні умови можуть створити концентрацію фосфатів, яка у мільйон разів перевищує нормальну. Нарешті теорія доведена практикою.

Результатами свого приголомшливого дослідження на шпальтах журналу Communications Earth & Environment поділилися науковці із Вашинґтонського Університету у Сіетлі. Вони проаналізували хімічний склад кількох канадських лужних озер у провінції Британська Колумбія.

Американські дослідники з'ясували, що у таких екосистемах якраз і могло зародитися життя на зорі трансформації земної поверхні. Наголошується, що у подібних водоймах накопичуються фосфати, необхідні для формування РНК і ДНК.

Зі слів науковців, висока концентрація лугів допомагає накопичувати у товщі води вуглець, азот й інші речовини, вкрай потрібні живим організмам для існування та розвитку. Для експериментального дослідження обрано озеро Ласт-Ченс і сусідні водойми.

«Глибина дослідженого нами озера менша за пів метра, воно знаходиться на базальтових породах, а рівень залежить від опадів та підземних стоків. Нам вдалося підтвердити гіпотезу, що цикли накопичення фосфору і карбонату натрію у неглибоких озерах ранньої Землі справді могли забезпечити умови зародження життя. Раніше припускалося, що життя могло з'явитися завдяки блискавкам, але це вже минуле», — коментують свій аналіз науковці із Вашинґтонського Університету.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що тропічні ліси Амазонії ризикують стати саваною. Сухий сезон у регіоні, який символічно називають «легенями планети Земля», став довшим, а рівень опадів сягнув понад 100-річного антирекорду.

Читайте також
Фізики експериментально підтвердили існування нового типу надпровідності
Життя
Нутриціологи з'ясували, чому діти вибагливі в їжі
Життя
Як частота допомагає маніпулювати людським мозком
Життя
Астрономи виявили металеве «полярне сяйво» на білому карлику
Життя
Стрес і віруси у кишківнику взаємопов'язані — науковці
Життя
Науковці з'ясували раціон людей кам'яної доби
Історія