Тропічні ліси Амазонії ризикують стати саваною

10.12.2023, 17:09
Тропічні ліси Амазонії ризикують стати саваною
Фото: Lusa.pt

Сухий сезон у регіоні, який символічно називають «легенями планети Земля», став довшим. Рівень опадів сягнув понад 100-річного антирекорду.

Таку невтішну для всього живого звістку на шпальтах портуґальського видання Lusa виклав бразильський науковець Карлуш Нобре. Згідно з його дослідженням, джунґлі Амазонської сельви ризикують перетворитися на сухі трав'янисті савани через поточні кліматичні зміни.

Провідний науковець у галузі природознавства з Університету Ріу-ді-Жанейру наполягає на тому, що бездощовий сезон став довшим: раніше тривав на рівні 3-4 місяці, а тепер — 5-6 місяців. Карлуш Нобре зазначив, що тропічний ліс у регіоні став джерелом викидів: у бразильських штатах Пара та Мату-Ґросу джунґлі виділяють більше вуглекислого газу, ніж поглинають.

У четвер, 7 грудня, міністр нафти, природного газу та біопалива Бразилії Петру Сампаю Мендиш заявив, що посуха у зоні екваторіальних дощових лісів басейну Амазонки стала однією з наймасштабніших за минуле десятиліття. При цьому чиновник забув вказати на причину надзвичайної ситуації — масштабну вирубку лісів та грабунок надр транснаціональними корпораціями.

Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів не забувати про те, як цьогоріч восени майже всю Бразилію охопили небувалі в історії спека з посухою. Подекуди температура повітря сягала позначки понад +55°C і трималася майже тиждень.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Влада Федеративної республіки Німеччини планують побудувати власний стартовий майданчик для запуску ракет у космос.
25.04.2023, 21:22
Політика
Зе-влада не замислюється над тим, що буде після деокупації Півдня та Сходу. А дарма, бо там мешкає понад 1 мільйон змосковщених українців.
17.03.2023, 20:58
Світ
Він може знаходитися на орбіті протягом 5 діб та сідати на будь-яку злітно-посадкову смугу
24.01.2022, 14:12
Життя
Арабські країни впевнено відбирають пальму першості в європейців і американців у будівництві технологічної оази на планеті.
04.10.2021, 10:24
Життя
Журналісти «Останнього Бастіону» вирішили дізнатися, про що найбільше мріють мешканці Полтави.
31.01.2020, 17:15
Життя
Урок від найвідомішого тибетського йога середньовіччя Джецуни Міларепи. Він — один із засновників школи Каг'ю...
вчора, 21:39