ЗСУ отримають високоточні бомби великої дальності GLSDB

ВІЙНА
31 січня, 10:51
ЗСУ отримають високоточні бомби великої дальності GLSDB

Терміни постачання з міркувань безпеки не розголошуватимуть.

30 січня західні ЗМІ заявили, що вже сьогодні Україні можуть передати довгоочікувані високоточні боєприпаси GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb) для ракетних систем M142 HIMARS та M270 MLRS, але в американському оборонному відомстві обмежилися доволі загальними формулюваннями і відмовилися надавати конкретику щодо цього питання.

«Що стосується бомби малого діаметра, то, як ми відзначили минулого року, ми надамо Україні GLSDB у рамках програми USAI, зусиль з підтримки обороноздатності. Проте з міркувань безпеки ми не збираємося підтверджувати конкретні терміни», — відзначив на брифінгу речник Пентагону Пет Райдер, відповідаючи на питання, чи може він підтвердити повідомлення видання Politico про передачу GLSDB Україні.

Про ймовірну передачу ЗСУ високоточного озброєння GLSDB стало відомо ще в листопаді 2022 року, тоді відзначалося, що Міноборони США обдумує пропозицію з Boeing передати Україні озброєння, якого немає навіть в арсеналі американського війська.

А вже за декілька місяців, 3 лютого, у рамках чергового пакета оборонної допомоги на 2,175 млрд доларів, США офіційно оголосили про передачу Україні цього далекобійного озброєння, з яким ЗСУ матимуть більше можливостей здійснювати удари на дальність до 150 км.

Строки передачі цього озброєння тоді офіційно не були оголошені, а згодом почалася ціла історія з регулярними переміщеннями дат «вправо», що зрештою змусило замислитися над питанням, у чому нібито могла бути складність поєднати дві існуючі речі в одну, бо ж йдеться про поєднання двигуна від некерованого реактивного снаряда M26 (для M270 та HIMARS) та плануючої бомби GBU-39/B.

Боєприпас типу GLSDB – це, по суті, відповідь на питання про те, що ж буде, якщо «схрестити» ракету та керовану авіабомбу, а точніше – некерований реактивний снаряд M26 та керовану авіабомбу GBU-38 SDB-I.

ЗСУ отримають високоточні бомби великої дальності GLSDB_1

Ця розробка вперше була продемонстрована у 2017 році компаніями Boeing та Saab – її головні переваги (крім, звичайно, точності та дальності) у тому, що наразі у світі є достатня кількість M26, водночас GBU-39 коштує близько 40 тисяч доларів кожен, що робить GLSDB як доступною, так і відносно дешевою.

Сьогодні відкритим залишається питання, а скільки ж всього GLSDB Україна може отримати у першій партії. Раніше відзначалося, що в першій партій може бути 24 одиниці, а загалом у 2024 році США поставлять Україні 750 одиниць цих високоточних бомб.

Читайте також:
Війна
ЗСУ отримали перше озброєння з нового пакету допомоги від США До партії увійшли протитанкові ракети й 155-міліметрові артилерійські снаряди.
04 травня, 19:35
Війна
Союзники не оголошували про своє рішення публічно і на те є свої причини, наголосила глава латвійського МЗС
01 травня, 18:41
Війна
Президент Конгресу українців Канади Олександра Хичій вважає, що Оттаві слід суттєво наростити військову допомогу Україні.
27 квітня, 13:23
Війна
Військова допомога буде відправлена впродовж наступних годин
24 квітня, 18:08
Війна
Носіями авіабомби є західні винищувачі, але в України вже є досвід інтеграції JDAM чи Hammer на радянські літаки.
24 квітня, 15:08
Війна
Велика Британія виділяє 500 млн фунтів додаткового військового фінансування
23 квітня, 12:11