Created with Sketch.

ЗСУ проводять контратаки на захід від Бахмута: карти боїв від ISW

08.03.2023, 08:55

Окупанти не зможуть стратегічно використати захоплення Бахмуту

На росії не вистачає можливостей для отримання оперативних результатів у випадку захоплення Бахмуту - максимум це може бути для них лише тактичною перемогою.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків, у разі захоплення Бахмуту, російський наступ у цьому регіоні досягне кульмінації. Так, якщо вони займуть Бахмут їм доведеться обирати між двома напрямками наступу, що розходяться: один у бік Костянтинівки, а інший у напрямку Слов’янська і Краматорська.

"Ці два потенційні напрями наступу не підтримують один одного, і російським силам, які деградували, ймовірно, доведеться віддавати пріоритет переслідуванню тільки одного, щоб мати хоч якісь шанси на успіх, хоча російське командування неодноразово надто розпорошувало свої сили по кількох напрямках наступу протягом усього вторгнення", - зазначили в ISW.

Також там наголосили, що українські сили потужно зміцнили позиції на обох вищевказаних напрямках.

Крім цього, наразі у росіян не вистачає механізованих сил, необхідних для наступу на сам Бахмут, а "штурмові загони" не здатні вести маневрену війну.

"Передача структури російських сил, що триває, у бік невеликих штурмових загонів з використанням спрощеної тактики в поєднанні з зростаючими втратами серед найбільш ефективних російських військ, ймовірно, значно обмежить здатність російських військ належним чином використовувати будь-які шляхи наступу, відкриті після захоплення Бахмуту", - підкреслили аналітики.

Тому, вважають вони, взяття Бахмуту може стати не більш ніж тактичною перемогою.

Ключові висновки ISW

Українські захисники проводять контратаки на захід від Бахмуту, в той час, як росіяни окопуються в Запорізькій області, готуючись до ймовірного весняного контрнаступу ЗСУ.

Ситуація в Луганській та Харківській областях

Окупаційні війська здійснили обмежені наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 7 березня. Український Генштаб повідомив, що ординські війська вели безуспішні наступальні операції поблизу Гряниківки (54 км на північний захід від Сватового), Невського (17 км на північ від Кремінної), Білогорівки (10 км на південь від Кремінної), та Спірне (25 км на південь від Кремінної).

Опубліковані 7 березня геолокаційні кадри, на яких зображені російські війська, які штурмують і захоплюють українські позиції на північний захід від Кремінної, вказують на обмежене просування росіян. Голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай заявив, що російські війська не можуть захопити Стельмахівку (15 км на захід від Сватового) і Невське.

На відео, опублікованому 7 березня, стверджується, що в Луганській області діють особовий склад 375-го мотострілецького батальйону 2-го армійського корпусу так званої "ЛНР". Опубліковані 7 березня геолокаційні кадри показують, як українська артилерія завдає ударів по п’яти російським танкам біля Червонопопівки (6 км на північ від Кремінної), що вказує на подальшу деградацію російських механізованих сил у цьому районі.

Гайдай заявив, що російські війська збільшили кількість ударних хвиль на Кремінському та Білогорівському напрямках. На кадрах, опублікованих 7 березня, стверджується, що підрозділи 4-ї окремої механізованої бригади 2-го армійського корпусу так званої "ЛНР" обстрілюють ракетами українські позиції поблизу Кремінної.

Бої на Донбасі

Окупаційні війська, ймовірно, захопили східну частину Бахмуту, на схід від річки Бахмутка, після контрольованого відходу українських військ зі східного Бахмута станом на 7 березня. Ординські війська продовжили наземні атаки в місті та його околицях 7 березня. Геолокаційні кадри опубліковані 6 березня і 7 показують ординські позиції у східному Бахмуті в межах 200 метрів від річки Бахмутка та ординські війська, які комфортно діють у районах у східному Бахмуті, де їх раніше не спостерігали.

Геолокаційні кадри, опубліковані 6 березня, також показують просування росіян у південно-західному Бахмуті. У Генштабі України повідомили, що російські війська продовжують штурм Бахмуту, а українські війська відбили ординські атаки на сам Бахмут; на північний схід від Бахмута поблизу Федорівки (15 км на північний схід) і Білогорівки (20 км на північний схід); на північний захід від Бахмута в районі Дубово-Василівки (6 км на північний захід), Ягідного (1 км на північний захід) і Залізянського (10 км на північний захід); на захід від Бахмуту в районі Іванівського (5 км на захід) і на південний захід від Бахмуту в районі Кліщіївки (7 км на південний захід).

Московитські джерела стверджували, що українські сили продовжують відступати на захід від Бахмута. Один військовий блогер зазначив, що українські війська проводять контратаки на південний захід від Бахмуту в районі траси Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут, щоб зберегти доступ до дороги. Власник групи "Вагнера" євгєній прігожин стверджував, що його війська вбили 11 тисяч українських військових у Бахмуті протягом лютого, а інші російські джерела також розширили заяви про великі втрати України.

7 березня окупаційні війська продовжили наземні атаки на лінії Авдіївка-Донецьк. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели безуспішні наступальні дії в районі Авдіївки в районі Красногорівки (9 км на північ від Авдіївки), Новокалинового (10 км на північ від Авдіївки), Кам'янки (4 км на північний схід від Авдіївки), Північного (5 км на захід від Бахмута); на північно-західній околиці Донецька поблизу Первомайського та Невельського; та на південно-західній околиці м. Донецьк біля м. Мар’їнка.

Московитський військовий блогер стверджував, що окупаційні сили просунулися на 300 метрів у невизначеному місці на північний захід від міста Донецьк. Інший російський "воєнкор" зазначив, що російська 114-та бригада 1-го Донецького армійського корпусу (раніше 11-й полк так званої "ДНР") діє на північ від Авдіївки та досягає успіхів у цьому районі. Він стверджував, що 114-та бригада намагається захопити Красногорівку, щоб перерізати трасу Е50 Донецьк-Покровське.

Військовий блогер наголосив на важливості Авдіївського фронту та стверджував, що успіх московії на цьому напрямку становитиме серйозну загрозу українським можливостям. З літа 2022 року російські війська без значних успіхів намагаються взяти Авдіївку. Ординський "воєнкор" також стверджував, що їхні війська просунулися в Мар’їнку.

Окупаційні сили не проводили жодних підтверджених наземних атак у західній частині Донецької області 7 березня. Московитські військові блогери продовжували попереджати, що українські сили поблизу Вугледара (30 км на південний захід від Донецька), схоже, готуються до наступу на виснажені та вразливі російські війська. Ординський "воєнкор" опублікував відео, як артилерія 29-ї загальновійськової армії (СВО) завдає ударів по українських укріпленнях на Вугледарському напрямку Оперативно-тактичне формування "Каскад" так званої "ДНР" оприлюднило кадри захоплення його бойовиками українських полонених під Вугледаром у невстановлену дату.

"Південна вісь"

Московитське джерело стверджує, що українські війська намагаються провести операцію через Дніпро. 7 березня московитський "воєнкор" заявив, що російська 126-а окрема бригада берегової оборони (22-й армійський корпус Чорноморського флоту) відбила українську спробу висадитися на острів Великий Потьомкін на південь від Херсона.

Повідомляється, що ординські війська зводять оборону в Запорізькій області. 7 березня російський військовий блогер опублікував супутниковий знімок, на якому нібито видно, як російські війська будують оборонні рубежі на запорізькому напрямку. Він припустив, що російські війська могли будувати оборонні лінії, готуючись до українського контрнаступу в квітні 2023 року.

Інший "воєнкор" опублікував схожі супутникові зображення, назвавши передбачувану оборону "лінією Вагнера", вказуючи на те, що сили групи "Вагнера" можуть бути активними в цьому районі. Незрозуміло, натякав він на нову "лінію Вагнера" в Запорізькій області чи натякнув, що це продовження тієї лінії оборони, яка раніше була побудована на Донбасі.

"Воєнкор" розширив кадри від 7 березня, на яких нібито видно, як сили 291-го гвардійського мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) обстрілюють українські позиції на запорізькому напрямку.

7 березня окупаційні війська продовжували регулярні обстріли на захід від Гуляйполя та Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей.

Читайте також
Трамп рухається у правильному напрямку
Політика
Чому Трамп хоче мобілізувати 18-річних українців?
Політика
Європейці не хочуть вилазити із зони комфорту, оплаченої українською кров'ю
Політика
Камо Грядеши, Світ?
Війна
Прем'єр Ґренландії заявив, що вони не хочуть бути ні частиною США, ні Данії
Світ
Підтримка України відповідає інтересам США з фінансового погляду
Економіка