•  

18 травня – День пам'яті жертв політичних репресій

0
18 травня – День пам'яті жертв політичних репресій

18 травня – День пам'яті жертв політичних репресій

 

День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Указом президента України Леоніда Кучми №1181/2000 від 31 жовтня 2000 року День пам'яті жертв голодоморів, який відзначався кожної четвертої суботи листопада перейменовувався на «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми №797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій». Указом Президента України Віктора Ющенка №431/2007 від 21 травня 2007 року дні пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій розведено у часі. День пам'яті жертв голодоморів залишився щочетвертої суботи листопада, натомість, третя неділя травня встановлена Днем пам'яті жертв політичних репресій.

 

Сьогодні в урочищі Триби, що під Полтавою, де на братській могилі встановлено меморіальний знак жертвам репресій, зберуться представники влади, громадськості, духовенство, аби пом’янути, вшанувати сотень тисяч кращих синів і дочок України,  безвинно знищених комуністичним режимом.

В урочищі Триби перепоховано близько 200 закатованих полтавців. Їхні останки виявили ще й під час розробки піщаного кар’єру поблизу селища Макухівка Полтавського району та перепоховали у братській могилі у квітні 1990-го.

Вічна пам’ять мільйонам українців, жертвам небачених в історії людської цивілізації політичних репресій!