•  

Ян Бжезінський: Путін атакує Україну в найнезручніший момент для Заходу

110
Ян Бжезінський: Путін атакує Україну в найнезручніший момент для Заходу

На думку американського експерта Яна Бжезинського, Володимир Путін хоче завдати удару по Україні в найбільш незручний момент.

Про це повідомив директор CenterforEasternEuropeanPerspectives Микола Воробйов, який перебуває у Вашингтоні.

Ян Бжезінський до Мінських угодставиться скептично, пише Воробйов.

На думку американського експерта, російська сторона почала порушувати угоду ще в години її підписання. В цілому, для України цей договір не несе нічого хорошого, оскільки країна позбавляється частини своєї території.

В результаті, виходить «придністрів'я», - заявив Воробйов за підсумками спілкування з американським фахівцем з BrentScowcroftCenter в AtlanticCouncil.

Ян Бжезінський поділяє позицію свого батька Збігнєва, який нещодавно заявив, що Росія не готова до відкритого протистояння з НАТО в найближчі п'ять років. Проте, Путін всіляко намагається пересунути «червону лінію» ближче до кордонів Альянсу, провокуючи війська в небі над Балтикою і по інших напрямках.

Головне завдання Кремля - перенести центр ваги і увагу Заходу вздовж території України ближче до НАТО. Також дестабілізувати ситуацію в ЄС з метою завдати удару по Україні в самий незручний момент.

«З приводу подальших маневрів Кремля на Донбасі, точну дату можливого наступу передбачити важко, оскільки вона знаходиться в голові у однієї людини. Тим не менш, важливо звернути увагу на фінальні переговори навколо без'ядерної програми Ірану, в яких також важливу роль приймає РФ.

Фінальне підписання по Ірану може відбутися вже в кінці червня, і увага всього світу буде прикута саме до цього документа. У такому випадку, Путін може скористатися моментом і атакувати в самі незручні терміни, коли Захід буде найменше зацікавлений у санкціях проти Росії. Україні потрібно бути готовою до такого повороту », - сказав він.

Ян Бжезінський деякий час пропрацював в Україні, будучи радником українського уряду, а також асистентом РНБО в 1993-1994 роках. З 2001 по 2005 був заступником помічника Держсекретаря з питань НАТО та ЄС у адміністрації Джорджа Буша.

Сьогодні Ян Бжезінський є науковим співробітником в BrentScowcroftCenter в AtlanticCouncil.

Відділ моніторингу