•  

Батальйон територіальної оборони сформовано, але є й перші дезертири

1910
Батальйон територіальної оборони сформовано, але є й перші дезертири

Про це сьогодні повідомив військовий комісар Полтавської області, полковник Борис Павлов. Він розповів також про порядок мобілізації в армію в умовах особливого стану в Україні, звернув увагу на деякі зміни з цього приводу у чинному законодавстві.

Так, підвищено граничний вік осіб, які підлягають мобілізації: перебування у запасі рядового, сержантського та старшинського складів - до 50 років, а для молодших офіцерів - до 55 років. Мобілізації не підлягають чоловіки та жінки (військовослужбовці запасу), які є батьками 5 або більше дітей. Однак в окремих випадках можуть бути звільнені і «меншбагатодітні». 

Забезпечено можливість мобілізації приватних підприємців без припинення їх підприємницької діяльності, а за мобілізованими найманими працівниками на цей час зберігається робоче місце. Однак не всі цього дотримуються: лише протягом періоду мобілізації в області протиправно звільнили з роботи близько 140 призваних осіб! 

З іншого боку дев’ятеро чоловіків (якщо таких, звісно,  можна назвати справжніми чоловіками!) не з’явилися за повістками військкоматів. Уникають… Фактично це дезертири.  

Тим часом в області вже сформовано батальйон територіальної оборони, щоправда, точну кількість його бійців не розголошують. 

Хай там як, а віриться, що на батьківщині найвідомішого партизанського ватажка Сидора Артемовича Ковпака будь-якому окупанту здатні влаштувати «гарячий прийом». 

Коментарі