Філософія науки в Україні: як розгортається битва за світогляд

ПОЛІТИКА
26 квітня, 13:42
Філософія науки в Україні: як розгортається битва за світогляд
Фото: Facebook

Наука не самоціль! Її цінність залежить від її місця у контексті загальної ціннісної системи, замисліться над цим, поки ще є час...

Однією зі складових перемоги у цій війні є питання інтенсивного розвитку наукового процесу. Адже забезпечення обороноздатності нашої країни полягає у сфері розробки нових видів озброєнь, а це вимагає як високого рівня техніки, так й постійного проведення досліджень у галузі фундаментальних наук.

Питання стосується технічних аспектів, масштабу фінансування, забезпечення наступності наукових еліт та інституціоналізації наукових установ. Але паралельно з цими процесами нам необхідно порушити питання (і це вкрай важливо) щодо філософського значення науки в її сьогоднішньому стані, переглянути деякі її передумови, співвіднести науковий процес із дослідженням української культури та її цінностями.

Що є наука у тому вигляді, як вона існує сьогодні? — Це прямий продукт філософії епохи Просвітництва зі всім її наївним позитивізмом, механічним матеріалізмом та поверхневим деїзмом й атеїзмом.

Системного перегляду філософії науки в Україні (з відомих причин) так і не відбулося. Тому сьогодні нам вкрай важливо дати осмислену та обґрунтовану відповідь (з опорою на власні традиції) про значення науки, її роль в українській культурі, її ціннісному навантаженні, її філософії та її подальшої долі.

Друзі, наука не самоціль, її цінність залежить від її місця у контексті загальної ціннісної системи. Лише у конкретній культурі наука знаходить свій сенс, вагу та значення, тож поки це принципове питання не буде вирішено, очікувати істотних змін в українській науці не доводиться.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Війна
Свою ціль ворог проголосив давно: цілковита ліквідація української ідентичності. Так у Москві бачать власну перемогу над нами, а що ж ми?
23 травня, 07:11
Війна
Для нас ця війна — питання виживання. І щоби мати шанс на це виживання, мусимо знищувати пускові установки, з яких росіяни завдають ударів.
01 травня, 07:09
Війна
Нині критично необхідний крок для запобігання нападу росії вже на саму Європу, якщо Україна впаде, — втручання Північноатлантичного альянсу.
07 квітня, 12:04
Війна
На Заході знову активізуються голоси, які просувають конспірологію, буцімто Київ зірвав перемовини весною 2022 року. Це відверта брехня!
18 березня, 06:01
Політика
Поразка ресурсної федерації московії на полі бою залежить від політичної волі Заходу. Більше грошей і зброї для ЗСУ — менше загроза.
29 лютого, 14:56
Світ
Навіть за сценарію, коли Україна перемагає ресурсну федерацію московії, на континенті зберігатиметься загроза. КНР і США скористаються цим.
13 лютого, 08:26