Філософія науки в Україні: як розгортається битва за світогляд

ПОЛІТИКА
26.04.2024, 13:42
Філософія науки в Україні: як розгортається битва за світогляд
Фото: Facebook

Наука не самоціль! Її цінність залежить від її місця у контексті загальної ціннісної системи, замисліться над цим, поки ще є час...

Однією зі складових перемоги у цій війні є питання інтенсивного розвитку наукового процесу. Адже забезпечення обороноздатності нашої країни полягає у сфері розробки нових видів озброєнь, а це вимагає як високого рівня техніки, так й постійного проведення досліджень у галузі фундаментальних наук.

Питання стосується технічних аспектів, масштабу фінансування, забезпечення наступності наукових еліт та інституціоналізації наукових установ. Але паралельно з цими процесами нам необхідно порушити питання (і це вкрай важливо) щодо філософського значення науки в її сьогоднішньому стані, переглянути деякі її передумови, співвіднести науковий процес із дослідженням української культури та її цінностями.

Що є наука у тому вигляді, як вона існує сьогодні? — Це прямий продукт філософії епохи Просвітництва зі всім її наївним позитивізмом, механічним матеріалізмом та поверхневим деїзмом й атеїзмом.

Системного перегляду філософії науки в Україні (з відомих причин) так і не відбулося. Тому сьогодні нам вкрай важливо дати осмислену та обґрунтовану відповідь (з опорою на власні традиції) про значення науки, її роль в українській культурі, її ціннісному навантаженні, її філософії та її подальшої долі.

Друзі, наука не самоціль, її цінність залежить від її місця у контексті загальної ціннісної системи. Лише у конкретній культурі наука знаходить свій сенс, вагу та значення, тож поки це принципове питання не буде вирішено, очікувати істотних змін в українській науці не доводиться.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Політика
Азійська війсь зла кидає нові виклики людству. Прогнилі із середини корумповані демократії заслабкі для відсічі колективному агресору.
01.11.2024, 19:23
Світ
Північноатлантичний альянс не готовий до відбиття російської агресії. Західним союзникам бракує згуртованості та єдиного погляду на Кремль.
13.09.2024, 14:58
Опінії
Російсько-українська війна — війна перехідної доби. На цьому наголошено у стінах Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень.
30.07.2024, 13:45
Світ
Рішучих кроків із протидії потугам Пекіна та Москви за Північним полярним колом Вашинґтон не вживатиме; а чому? — Бо боїться!
26.07.2024, 08:28
Опінії
Однією із больових точок ресурсної федерації московії є наявність понад 100 корінних поневолених народів. У разі їхнього бунту режим упаде.
23.07.2024, 20:33
Війна
Свою ціль ворог проголосив давно: цілковита ліквідація української ідентичності. Так у Москві бачать власну перемогу над нами, а що ж ми?
23.05.2024, 07:11