“Слуги народу” в Раді знову пішли у наступ на мову – В'ятрович

ПОЛІТИКА
21.12.2020, 14:21
“Слуги народу” в Раді знову пішли у наступ на мову – В'ятрович
Фото: pinterest.com

Нова ідея полягає в тому, щоб зробити порушення закону про мову безкарним.

«Слуги неукраїнського народу» вирішили піти в «послєдній і рєшитєльний бой» проти закону про державну мов. Нардепи зареєстрували в парламенті законопроєкт №4528, який стосується сфери послуг. І  яким хочуть позбавити від штрафів тих, хто на вимогу споживача говорити українською відмовляє йому в цьому.

Про це у себе на сторінці написав екскерівник інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович.

Він повідомив, що за чинним законом про мову з  16 січня 2021 року послуги в Україні мають надаватися українською. Закон не забороняє обслуговувати іншою мовою тих, кому це зручніше, дублювати будь-якими іншими мовами україномовну інформацію (меню, каталоги тощо).

“Однак якщо громадянину відмовилися надавати послуги українською, він може звернутися до Уповноваженого з захисту державної мови. І якщо факт порушення підтвердиться – порушник отримає попередження і має за 30 днів його усунути. Якщо протягом року буде доведено факт повторного порушення, на такого порушника чекає штраф. І от саме проти цього дуже навіть поміркованого механізму захисту прав споживачів спрямовують свою атаку Бужанський і Ко. Їхня ідея проста як двері – хай в законі про мову буде написано що завгодно. Головне, щоб будь-який українофоб міг цей закон порушувати абсолютно безкарно”, – поінформував В'ятрович.

За його словами перелік авторів антиукраїнського законопроєкту красномовний – Бужанський, Дубінський, Шевченко, Гетьманцев, Брагар, Качура – “загалом 28 діячів, яким не дає спокою право громадян на отримання послуг українською мовою у власній державі”.

“Текст ще не оприлюднено, але судячи з назви і з бурхливої агітації, Бужанський упродовж останніх днів проводив серед однопартійців, ідея полягає в тому, щоб зробити порушення закону про мову безкарними”, – переконаний В'ятрович.
 

вибір редакції
Читайте також:
Команду Володимира Зеленського і соратників Віктора Медведчука під куполом Верховної Ради об'єднує спільний "язик".
04 листопада, 10:44
Відтак завдання держави полягає в інвестуванні сáме тих закладів і програм, які наближають Україну до Європи і кращого майбутнього.
09 вересня, 08:12
У разі оголошення війни, українська влада не змигне й оком, аби ліквідувати фізично кремлівську "п'яту колонну".
01 травня, 09:09
Монобільшість і український народ живуть у паралельних всесвітах. Це прикрий, але беззаперечний факт!
15 квітня, 13:56
Хотілося б зрозуміти, за які заслуги Анна Колісник у 24 роки отримала 94 номер у списку партії Слуга Народу?
02 квітня, 11:26
Після запуску в Україні ​ринку землі 1 гектар угідь сільськогосподарського призначення коштуватиме не менш як 1000-2000 доларів США.
31 березня, 11:34