110 млн на ремонт кардіоваскулярного центру для фірми помічника Юрія Корявченкова

ПОЛІТИКА
09 серпня, 16:12
110 млн на ремонт кардіоваскулярного центру для фірми помічника Юрія Корявченкова

Полтавська ОДА замовила реконструкцію корпусу Полтавського обласного кардіоваскулярного центру вартістю 109,77 млн грн.

Аналіз тендера на реконструкцію корпусу Полтавського обласного кардіоваскулярного центру показав: за низкою позицій в кошторисі закладено подвійну вартість.

Про це йдеться у розслідуванні видання МедіаДоказ.

Що заплановано зробити

Проєкт втілюють у межах Програми з відновлення України, коштом міжнародних  організацій. Відстежувати його прогрес можна в системі dream.

Проєкт реконструкції розробив полтавський «Міськбудпроект», у грудні 2022 року він пройшов експертизу обласної філії ДП «Укрдержбудекспертиза» і отримав позитивний висновок. 

Тендер на реконструкцію оголосили у червні. Початкова ціна торгів становила 110,7 млн грн. За гроші змагався тільки один учасник, який запропонував ціну 109,7 млн. Угоду уклали 2 серпня. 

За ці кошти мають провести реконструкцію триповерхової споруди, разом з підвалом та добудовою. У приміщенні мають розмістити рентгеноопераційний блок, клініко-діагностичну лабораторію, фізіотерапевтичне відділення, телемедичний центр тощо. Загальна площа забудови — 880 м2. 

У проєкті враховано покрівельні роботи, зовнішнє оздоблення, опалення/кондиціонування, встановлення вентиляції, добудову шахти ліфту, а також монтаж медичного обладнання/устаткування. 

Цьогоріч мають розпочати демонтажні та будівельні роботи. Сам проєкт — реалізувати до 31 березня 2026.

Аналіз кошторису

Головні розділи кошторису — будівельні роботи та витрати на обладнання та устаткування. Також проєктом передбачено прибуток підрядника в 2,6 млн грн. Це менше 3% від вартості проєкту, що доволі скромно для будівельного бізнесу, але дозволяє зекономити на сплаті податку з прибутку.

Відтак ми проаналізували кошторис, аби пересвідчитися, що підрядник не заховав свій прибуток у вартість матеріалів. У підсумку виявили позиції, де ціна вдвічі та навіть втричі більша за ринкову.

Перед тим, як навести приклади, відзначимо, що тендерною документацією визначено ціну договору як динамічну. Це означає, що в процесі виконання робіт вартість будматеріалів і устаткування може змінюватися. Тому ми наразі можемо говорити лише про ризики переплати, закладені в документації.

Також у всіх наведених нами цінах з кошторису враховано ПДВ.

29,2 млн грн на будівельні матеріали

Популярні будівельні матеріали типу цегли, кабелю, щебеню, поліпропіленових труб у кошторисі вказані за ринковими цінами.

Однак утеплювач Технофас Ефект виявився за завищеною ціною:

  • утеплювач завтовшки 50 мм у договорі має ціну 385 грн/м2, на ринку є пропозиції майже вдвічі дешевші – по 218 грн/м2. Завищення в 1,7 разів. Потенційна переплата на позиції може скласти 290 тис. грн;
  • утеплювач завтовшки 100 мм у договорі має ціну 769 грн/м2, а на ринку — 467,2 грн/м2. Завищення в 1,6 разів.  Потенційна переплата на позиції — 479,6 тис. грн. 

Варто відзначити, що розділ містить такі позиції, як, приміром, вікна, на які планують витратити понад мільйон гривень. Але в документації не вказано розмірів та виробника. Кошторисна ціна вікон 4266 — 4 972 грн/м2. Для прикладу, тільки на одному сайті ціна вікна може коливатися від 3463 грн/м2 до 7300 грн/м2 (залежно від виробника, фурнітури, інших особливостей). Те саме з позиціями на кшталт алюмінієвих вітражів, касет, дверних блоків тощо. 

Тож ми не можемо віднести цей розділ ні до зради, ні до перемоги. 

41,9 млн грн обладнання

У цьому розділі були оприлюднені точні назви деяких товарів, тому вдалось точно з’ясувати завищення цін від 1,3 до 2,5 разів:

  1. Лампа операційна світлодіодна Panalex Plus 400 — ціна в договорі 443 881 грн, ринкова ціна – 172 800 грн. Завищення в 2,5 рази. Потенційна переплата на позиції — 270 тис. грн.
  2. Автоматичний зовнішній дефібрилятор АЗД 7000 — ціна в договорі 109 422 грн, ринкова —  49 999 грн. Завищення вдвічі. Потенційна переплата на позиції — 118 тис. грн.
  3. Відеокамера ІР DH-IPC-HDW1431T1P-S4 (2.8 мм) — ціна в договорі 6 298 грн, на ринку — 3 827 грн. Завищення в 1,6 разів. Потенційна переплата на позиції — 93,8 тис. грн.
  4. Електрокардіограф Beneheart R17 18512 Touch Heaco —  ціна в договорі 115 463 грн, на ринку —  66 850. Завищення в 1,7 разів. Потенційна переплата на позиції — 145 тис. грн.
  5. Мікроскоп бінокулярний Primo Star— ціна в договорі 93 312 грн, на ринку —  71 060 грн. Завищення в 1,3 рази. Потенційна переплата на позиції  — 44, 5 тис. грн.

Підрядник

Угоду уклали з ТОВ «Енкі констракшн». За даними youcontrol, підприємство зі статутним капіталом 125 тис. грн існує сім років. Першим керівником був Ігор Жданюк — помічник нардепа від «Слуги народу» Юрія Корявченкова, раніше відомого як актор «Кварталу 95».

Підприємство має відносно чисту репутацію. Щоправда, ТОВ фігурувало у кримінальному провадженні щодо привласнення, розтрати майна та зловживання службовим становищем. Розслідування з 2019 року проводили слідчі полтавського управління ДБР. 

З ухвали суду

За даними слідства, ще в 2013 році у Дніпрі, в рамках впровадження проєкту з енергоефективності бюджетних установ, було залучено 201 млн грн від європейських інституцій. Підрядником було визначено азербайджанську компанію «AKELIK GROUP». 

При цьому «AKELIK GROUP» жодних будівельних, проєктних або інших робіт не виконувало, а перераховувало грошові кошти на субпідрядні організації та підприємства з ознаками фіктивності, зокрема 80 млн грн було перераховано на розрахункові рахунки ТОВ «Енкі констракшн».

Слідством було встановлено, що одержувачі грошових коштів не мали персоналу для фактичного виконання відповідних робіт. Також було виявлено діяльність міжрегіонального «конвертаційного центру», до складу якого входила група підприємств, які сприяли розкраданню бюджетних коштів.

Остання ухвала, якою слідчий просив продовжити строки досудового розслідування, датована травнем 2021 року. Підозри тоді не оголошували. Інші документи у справі у відкритому доступі відсутні.

За даними clarity-project, ТОВ «Енкі констракшн» до цього часу перемогло тільки у 3 закупівлях на 6 млн грн, у 2018 та 2024 роках. З останнім тендером ТОВ має переможних угод на 115,87 млн грн.


Від Останнього Бастіону.

Номінальним власником ТОВ «Енкі Констракшн» є киянин Сергій Шенько.

110 млн на ремонт кардіоваскулярного центру для фірми помічника Юрія Корявченкова_1
110 млн на ремонт кардіоваскулярного центру для фірми помічника Юрія Корявченкова_3

До листопада 2017 року керівником фірми був Ігор Жданюк.

110 млн на ремонт кардіоваскулярного центру для фірми помічника Юрія Корявченкова_5

Наразі він помічник народного депутата Юрія Корявченкова, заступника голови політичної партії «Слуга народу».

110 млн на ремонт кардіоваскулярного центру для фірми помічника Юрія Корявченкова_7

Нагадаємо, що 26 червня 2021 року Зеленський вирішив відродити криворізький футбольний «Кривбас», який давно пішов на дно під тягарем боргів.

110 млн на ремонт кардіоваскулярного центру для фірми помічника Юрія Корявченкова_9

У рамках програми «Велике крадівництво» цьому клубу за рахунок державного бюджету реконструювали стадіон за 733 млн грн, що підходить для участі в європейських турнірах.

У відродженні футбольного клубу «Кривбас» брав участь народний депутат від «Слуги народ» Юрій Корявченков, який до виборів разом із Володимиром Зеленським грав у «Кварталі 95». Брат Корявченкова є власником «Рижівського гранітного кар'єру», за два роки «Великого будівництва» він без дозвільного документа продав щебінь на будівництво доріг на 2 млрд. грн.

6 квітня 2024 року футбольний клуб «Кривбас» став критично важливим для забезпечення життєдіяльності населення України.

Міністерство молоді та спорту України опублікувало наказ, згідно з яким футбольний клуб «Кривбас» визнається критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення України в особливий період.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Новини
Навіщо Зеленський ображає Трампа?
вчора, 16:13
Опінії
У якій ще країні августійша особа буде розважати підданих безкоштовною клоунадою?
06 грудня, 10:25
Опінії
Зе-влада продовжує донищувати все, що було створено до неї. Цього тижня стало відомо, що видавництво «Наукова думка» ліквідовують.
04 грудня, 19:22
Опінії
Свобода слова в Україні після 24.II.2022 існує виключно на папері чи в уяві. Насправді ж узурпована блазнями держава мавпує путінізм.
01 грудня, 16:29
Опінії
Рехформаторка Верещук взялася за волонтерів...
30 листопада, 17:00
Опінії
У 2022 році він відверто глузував з тих, хто очікував повномасштабного вторгнення росії.
29 листопада, 11:25