12 нардепів подали позов проти формули «Роттердам+», яка збагатила Ахметова і «ICU»

ПОЛТАВА
02.07.2018, 10:39

Група народних депутатів звернулась до суду з вимогою визнати незаконною та скасувати постанову НКРЕКП «Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік».

Про це повідомила прес-служба Окружного адміністративного суду Києва.

Позивачі просять суд визнати незаконною постанову НКРЕКП від 28 грудня 2017 року та скасувати її у повному обсязі. Рішення про підвищення ціни було прийнято із порушенням Закону «Про НКРЕКП» та Постанови НКРЕКП №289 від 03.03.2016 (Порядок встановлення ОРЦ). Були порушені строки, процедури, проект рішення не був оприлюднений для обговорення, як це передбачено законодавством. Були фактичні помилки у розрахунках та інші суттєві порушення.

«Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження у даній адміністративній справі», – повідомляє прес-служба.

Позивачами у даному адміністративному позові є депутати Андрій Вадатурський, Вікторія Войціцька, Владислав Голуб, Ігор Гузь, Сергій Лещенко, Ярослав Маркевич, Олексій Мушак, Мустафа Найєм, Тарас Пастух, Єгор Соболєв, Олена Сотник, Віктор Чумак.

Оспорюваний акт НКРЕКП затвердив середньорічне значення оптової ринкової ціни на електроенергію по так званій формулі «Роттердам+» на рівні 1,56 гривні за кВт-год (без ПДВ), що на 14% вище за показник попереднього року.

За два роки дії формули тариф теплової генерації виріс на 130%. На сьогодні ціна вугілля, яка зараховується у тарифи українцям, є найвищою у світі і є на 20% вищою, аніж ціна у Роттердамі, де котується вугілля кращої якості – рівень сірки вдвічі менше, ніж в українському паливі.

Після чергового підйому ціни електроенергії Нацбанк для стримування інфляції різко підняв облікову ставку: з 26 січня – з 14,5% до 16%, а 2 березня ще до 17%. Це спричинило здорожчання усіх кредитів.

Також з 1 січня для 60 міст України були підвищені тарифи на холодну воду, у собівартості якої 40% займає електроенергія. Відбулося здорожчання проїзду в електротранспорті (метро/трамвай/тролейбус) у Львові, Луцьку, Полтаві, Сумах, Славянську, Харкові, Києві та інших містах України, оскільки електроенергія займає понад 20% собівартості електротранспорту.

Нагадаємо, група ДТЕК контролює близько 80% теплової електрогенерації і добуває понад 80% всього енергетичного вугілля в Україні.

Формула «Роттердам+доставка морем+перевалка у порту» діє з квітня 2016 року. Після введення в дію «роттердамської» формули єврооблігації ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія «ICU» («Investment Capital Ukraine»). У цій же компанії раніше працював і керівник НКРЕКП Дмитро Вовк. І ця ж фірма обслуговує фінансові операції президента Петра Порошенка.

З боку Антимонопольного комітету впровадження формули «Роттердам+» погодив особисто голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Національне антикорупційне бюро України у лютому 2018 року порушило кримінальні провадження стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу «ДТЕК» Ріната Ахметова. Також в іншому кримінальному провадженні детективи НАБУ розслідують скупку компаніями групи «ICU» єврооблігацій холдингу «ДТЕК».


Читайте також:
Карлівські дорожники звітують про виконання поточної реконструкції покриття на вулиці Івана Франка.
вчора, 12:14
У селі Мильці Полтавського району пожежна бригада загасила займання сміття на відкритій території.
06 серпня, 13:53
Учасників корупційної схеми триматимуть під вартою щонайменше 60 діб.
06 серпня, 09:48
Відповідні рекомендації опублікувало Міністерство освіти і науки в середу, 5 серпня
05 серпня, 20:25
Цієї суботи, 8 серпня, у мисливських угіддях Полтавського і Чутівського районів розпочнеться сезон полювання на пернатих.
05 серпня, 12:39
Решетилівська пожежно-рятувальна бригада ліквідувала горіння пожнивних залишків на відкритій території.
05 серпня, 11:13