130 мільйонів на польоти для обраних: Кабмін закупив авіапослуги

ПОЛІТИКА
01 січня, 17:05
130 мільйонів на польоти для обраних: Кабмін закупив авіапослуги

130 мільйонів без конкуренції: Секретаріат Кабміну уклав авіаконтракт поза Prozorro.

Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату Кабінету Міністрів України уклав договір на 130 млн грн на послуги повітряних перевезень літерними рейсами без використання електронної системи закупівель.

Йдеться про закупівлю з кодом UA-2025-12-30-006455-a, предметом якої стали послуги перевезення на повітряних суднах цивільної авіації України. Єдиним постачальником обрано Державне авіаційне підприємство «Україна», з яким укладено договір на всю очікувану суму — 130 000 000 грн.

130 мільйонів на польоти для обраних: Кабмін закупив авіапослуги_1

Закупівля проведена без конкурсу та без відкритих торгів, що позбавляє суспільство можливості порівняти ціни, умови та економічну доцільність витрат. Формально це допускається законодавством у виняткових випадках, однак у повідомленні про закупівлю відсутні публічні обґрунтування, чому саме такий формат був обраний для настільки значної суми.

На тлі війни, дефіциту бюджету, постійних зборів на дрони, транспорт і медицину для ЗСУ, 130 мільйонів гривень на літерні авіарейси виглядають щонайменше дискусійно. Особливо з огляду на те, що договір укладено без будь-якого конкурентного механізму та без зниження ціни.

Фактично маємо класичну схему: державний замовник, державний постачальник, повна сума без торгу і мінімум публічної відповідальності. У такій конструкції контроль з боку суспільства зводиться до формального оприлюднення договору постфактум.

Питання залишаються відкритими:

  • скільки саме рейсів передбачено;

  • хто і з якою регулярністю ними користуватиметься;

  • чи справді ці витрати є критично необхідними в умовах війни.

Відповідей на ці питання у Prozorro наразі немає. Як і пояснень, чому 130 мільйонів гривень було витрачено в режимі, максимально далекому від принципів прозорості.

Автор : Іван Сірко
Читайте також:
Економіка
Зелемський вперше не збрехав. Ото зелупні зрадіють.
вчора, 22:23
Опінії
Поки триває війна, суспільству потрібна консолідація, а не нові суперечки
вчора, 12:41
Політика
Концепція «швидкого членства» України мертва, а дата 1 січня 2027 року названа нереалістичною, - Reuters
03 березня, 20:15
Опінії
А ви ще досі чекаєте на підозру Єрмаку та справедливе правосуддя часів Зеленського?!
03 березня, 14:26
Політика
Єрмак очолив один із комітетів Національної асоціації адвокатів.
03 березня, 10:30
Війна
За ухилення від мобілізації пропонують встановити обмеження: в Раді розкрили деталі.
02 березня, 15:08