15 мільйонів на уявних прокурорів

ПОЛІТИКА
03.11.2023, 07:35
15 мільйонів на уявних прокурорів

Генпрокурор Костін платить зарплату «мертвим душам»

З моменту призначення Андрія Костін на посаду Генерального прокурора України кількість так званих прокурорів у його «розпорядженні» збільшилась до 200 осіб. Вони не виконують жодних функцій, при цьому щомісяця отримують зарплату.

Після звільнення з посади деякі прокурори не йдуть з ОГП, а залишаються у «розпорядженні» свого керівника, попри те що це не врегульоване жодним нормативним актом. Така практика розпочалась ще за каденції Руслана Рябошапки і реформи прокуратури. Відтоді жоден з генпрокурорів не врегулював це питання.

Прокурори «у розпорядженні» не виконують жодних адміністративних функцій чи функцій прокурора. Вони роками безпідставно отримують грошове забезпечення відповідно минулій посаді, поки не отримають нове призначення.

За каденції Андрія Костіна кількість таких «мертвих душ» зросла до 200 прокурорів. На утримання цього «штату» щомісяця витрачається понад 15 млн грн коштів платників податків.

Нагадаємо, витрати держбюджету на утримання Офісу генерального прокурора щороку зростають і є одними з найбільших серед правоохоронного блоку. У 2022 році видатки на ОГП збільшили на майже 22% — до 14 млрд ₴. У 2023 році утримання Костіна і його підлеглих обійшлося державі у дещо меншу цифру — 13,3 млрд ₴. У 2024 році видатки планують збільшити знову — до 14,6 млрд ₴.

Ще до призначення Генеральним прокурором Андрій Костін очолював комітет Верховної Ради з питань правової політики. На цій посаді він «запам’ятався» працевлаштуванням своєї дочки Анастасії Костіної помічницею народного депутата від «Слуги народу» Андрія Задорожного, а також блокуванням судової реформи.

Костін претендував на посаду керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури, але експерти з громадських організацій віднесли його до кандидатів із сумнівною репутацією. Попри це в липні 2022 року президент призначив його очільником Офісу генпрокурора.

З початком повномасштабної війни дочка Андрія Костіна Анастасія виїхала за кордон і потрапила у скандал, запостивши селфі з підписом «за*бала эта Шотландия, Финляндия, хочу домой в Монако».

Джерело: ОРД

Від «Останнього Бастіону»:

Чи потрібні такі суди, такі резиденти, і така правоохоронна система Україні?

Вкотре наголошуємо, що ВАКСИ, ШМАКСИ, різноманітні назви для ідіотів на кшталт ДБР, НАБУ, БЕБ, СБУ, МВС, ОГП, ОП, мають канути услід за російським кораблем.

Результатом «реформ» в Україні є виключно працевлаштування «реформаторів».

Постколоніальне майбутнє України на чолі державних інституцій  мають сформувати етнічні  українці задля українців, а не збрід з усього світу.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Сім'ї захисників України не мають страждати від злиднів. Влада зобов'язана підтримувати фінансово тих, чиї чоловіки воюють на передовій.
вчора, 20:28
Політика
Система відеоспостереження, встановлена у місті Ізмаїл Одеської області, ґрунтується на софті, розробленому в Москві.
вчора, 16:37
Політика
Вони вже не бояться того, що влада в Україні це помітить.
вчора, 15:03
Політика
Вітчизняну дипломатію один за одним стрясають скандали. Слідом за капітулянтською роботою Ірини Венедіктової активізувалися контрабандисти.
вчора, 06:01
Політика
Чим відзначився комерційний директор «Укргазвидобування» Максим Горбатюк.
26 лютого, 16:09