153 роки тому на Полтавщині народився богатир Іван Піддубний

ІСТОРІЯ
08 жовтня, 09:36
Іван Піддубний
Іван Піддубний
Фото: Оригінальна світлина 1905 р., реконструкція кольору - художник Ольга Ширнин.

За життя Піддубний мав світову славу, але це не завадило радянській владі довести його до голодної смерті.

153 роки тому народився один з найвідоміших у світі борців, шестиразовий чемпіон світу, який за 40 років жодного разу не програв, українець Іван Піддубний.

Чемпіон народився 26 вересня (8 жовтня) 1871 року  в козацькій родині в селі Красенівка неподалік від Золотоноші, яка на той час була повітовим містечком Полтавської губернії (нині - на Черкащині).

Разом з трьома братами він допомагав батькові по господарству. Розповідають, що хлопець був дуже сильним — сам підіймав мішки з зерном і клав їх на віз. У 17 років поїхав на заробітки до Криму, працював вантажником у порту Феодосії. Якось до міста приїхав мандрівний цирк. У складі трупи якого були атлети і борці. Піддубний спробував свої сили у греко-римській боротьбі та переміг усіх суперників. Так з 1897 року почалася стрімка циркова кар'єра Івана Піддубного у боротьбі.

У 1905-1909 рр. він з успіхом гастролював у Франції, Бельгії, Німеччині, Італії, країнах Африки. Став багаторазовим чемпіоном світу з французької (класичної) боротьби (1904-1909).

У 1925-1927 рр. відбулися його гастролі в США, де він також викликав неабияке захоплення публіки.

Виступати Іван Піддубний припинив у 1941 році, за вісім років до смерті.Але не припиняв тренувати свої тіло і дух.

Напевне, саме сильний, незламний козацький дух і був причиною трагічного завершення його життя. Радянська влада фактично довела його до голодної смерті, не даючи можливості прогодувати себе.

Він помер у місті Єйськ на Кубані від голоду й у злиднях.

Важливо пам'ятати, що Іван Піддубний усвідомлював себе українцем.

Досить відомою є історія про те, як він власноруч виправив свою національність у паспорті, закресливши «росіянин» і написавши «українець».
 

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Історія знайомства Ісідора Рабі та Джуліана Швінгера.
11 грудня, 17:45
Історія
Багата на геніїв і людей доброї волі земля Полтавщини. Один із таких гарував на лоні всенародного просвітництва на початку XX століття.
08 грудня, 19:52
Історія
Він брав участь у бойових і миротворчих операціях США, потім працював на чільних штабних посадах, в тому числі і в НАТО.
29 листопада, 16:15
Історія
29 листопада 1965 року у місті Донецьк народився Олег Мужчиль, відомий як друг «Лісник». Він — убитий владою незламний герой війни.
29 листопада, 09:33
Історія
Він би прожив відносно спокійне емігрантське життя професора та винахідника, якби не Друга світова війна. Вона все змінила...
20 листопада, 09:36
Історія
Він був один з перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпрових порогів.
06 листопада, 11:24