16 квітня 2024 року усе прогресивне людство святкує визначну подію
9 років тому Петро Порошенко, грубо порушивши Конституцію України, призначив на посаду директора НАБУ Артема Ситника.
16 квітня 2024 року вся Україна – ба більш того, усе прогресивне людство – святкує визначну подію: 9 років тому Петро Порошенко, грубо порушивши Конституцію України, призначив на посаду директора Національного антикорупційного бюро України колишнього начальника слідчого відділу прокуратури Київської області Артема Ситника.
Упродовж семи років Артем Сергійович, попри рішення Конституційного Суду України, який визнав його призначення фіктивним, за допомогою бронетранспортера та загону спецпризначенців, озброєних антикорупційними шкарпетками вартістю 375 грн., рішуче викоріняв гідру корупції серед голів селищних рад, суддів низової ланки, водіїв зерновозів та екскерівника САП Назара Холодницького.
Саме стільки було витрачено на утримання НАБУ за час незаконного керування Ситником цією богадільнею, з них майже 20 млн грн було сплачено Артему Сергійовичу як зарплатня.
До числа найгучніших звитяг самопроголошеного директора НАБУ за роки нужденної праці, безсумнівно, належить продаж Ситником своєї земельної ділянки (оформленої на дружину) в Севастополі за російськими законами з приховуванням отриманого виторгу від декларування. На другому місці – історія з імітацією розслідування справи про «наплічники Авакова», про що я розповів ось у цьому дописі.
Але на першому місці серед трудових подвигів Артема Сергійовича, безсумнівно, історія про те, як Ситник смоктав гроші з магната Бахматюка, а начальник служби безпеки Бахматюка Новак, який за сумісництвом працював заступником Ситника в НАБУ, коли йому набридло носити Артему Сергійовичу гроші, взяв і записав п’яні вихваляння Ситника про те, як той втручався у президентські вибори в США.
16 квітня 2022 року самопроголошений директор НАБУ Ситник, нарешті, покинув кабінет на вулиці Сурикова, де він провів найприбутковіші роки свого життя, розбагатівши, щонайменше, на 50 млн доларів.
Але закони України на борців з корупцією, як відомо, не поширюються і цей хабарник був прилаштований заступником голови НАЗК.
Втім, великому кораблю – велике плавання і у зв’язку з «проблемою 21 травня», коли глава держави Андрій Борисович Єрмак (нехай святиться ім’я Його!) втратить залишки легітимності, Ситника планується призначити генеральним прокурором. Або хоча б першим заступником генерального прокурора (у такому разі генпрокурором буде кум Єрмака Кіпер). Бо Андрію Борисовичу (нехай святиться ім’я Його!) потрібна гарантія недоторканності після цієї вікопомної дати. Щоправда, є нюанс – оскільки Ситник через незадекларовані подарунки від Бахматюка був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, то, відповідно до частини 6 статті 27 Закону України «Про прокуратуру», він може обіймати в органах прокуратури посаду лише охоронця або двірника.