27 років тому спецслужбами РФ вбитий один із засновників воєнної розвідки України Ярослав Горошко

ІСТОРІЯ
08 червня, 18:35
27 років тому спецслужбами РФ вбитий один із засновників воєнної розвідки України Ярослав Горошко
Фото: lenta.te.ua

Його вбили під час військового вишколу, в часи першої хвилі "зачистки" українських націоналістів.

27 років тому трагічно загинув один із засновників воєнної розвідки України Ярослав Горошко.

Про це нагадують на сторінці Головного розвідувального управління у ФБ.

Розвідники підкреслюють, що підполковник Горошко був одним із небагатьох офіцерів-розвідників, який під час війни в Афганістані – прижиттєво – став Героєм СРСР.

“Я – українець і хотів би повернутися служити в Україну”, сказав він у 1991 році, відповідаючи на пропозицію залишитися служити у Москві після завершення навчання у військовій академії. З вересня 1993 року Ярослав Павлович розпочав готувати підрозділи спеціального призначення ГУР МО України. Досвідчений вольовий професійний командир – він став учителем для багатьох офіцерів-розвідників, які сьогодні захищають Україну від московської орди”, – йдеться в повідомленні ГУРу.

Зазначається, що багато колишніх підлеглих Ярослава Горошка вже самі стали героями російсько-української війни та вчителями для молодих українських розвідників.

Побратими Горошка розповідали про Ярослава більш детально. Вон нагадували, що він був єдиним офіцером спецназу ГРУ, який в Афганістані – не посмертно – став Героєм СРСР, (рятував групу іншого українця).

Його дід воював в Армії УНР, а батько в УПА. "Герой Афгана" вступив в ОУН під псевдом "Вовк" і став де-факто батьком-засновником українського ГУР, відділів спецпризначення військової розвідки.

27 років тому спецслужбами РФ вбитий один із засновників воєнної розвідки України Ярослав Горошко_1

Ярослав Горошко в Афгані.

В націоналістичній тусовці гуляє легенда, якої немає у Вікіпедії... В серпні 1991 року героя СРСР Ярослава Горошка скерували до Львова – встановлювати владу ГКЧП. А він прийшов до Чорновола і сказав: "я з вами".

Кажуть, що коли творив 10-й окремий загін спец.призначення ГУР (Київ, острів Рибальський), то особисто проводив співбесіди з усіма кандидатами.

І ключовим питанням було приблизно таке: "Коли почнеться війна з Росією, москалів стріляти будеш?". І брав лиш тих, хто відповідав впевнено та ствердно.

Він був реальною загрозою для Москви й, очевидно, став першою жертвою гібридної війни.

Чоловік який тренував водолазів – втопився в Дніпрі 8 червня 1994...

Також його побратим Андрій Куліш пригадує, що свого часу Ярослав Горошко відповідав за охорону 10 ядерних переносних фугасів (т.зв."ядерних валіз"). І, коли ті фугаси мали віддавати Москві зі своїми бійцями переховав їх! 

Віддати їх Ярослава, нібито, умовив особисто Кравчук...

“А вбили Славу напередодні розв'язання критичного питання з переділу Чорноморського Флоту, бо його загін бойових плавців якраз мав виїхати на Крим... Я знав Славу особисто: жили в сусідніх кімнатах в гуртожитку на тодішній вул.Каменєва. Це був справжній український націоналіст найвищого ґатунку! Непересічний був чоловік”, –  переконаний Андрій Куліш.

Іван Сута – дійсний член ОУН та член Тризубу теж публікував спогади про Горошка: Друг Ярослав розробляв спец-матеріали для військового вишколу майбутнього “Тризуба” імені Бандери. (Тоді Проводом ОУН планувалася назва ДУН). Убитий російськими спецслужбами під час військового вишколу, в часи першої хвилі “зачистки” українських націоналістів (Зенон Красівський, о. Ярослав Лесів, Ярослав Горошко, Роман Купер...)”.

... Сьогодні справу служіння Україні продовжують два сини Ярослава Горошка, які теж стали військовими офіцерами.

Читайте також:
Влада іранської столиці взялася змінювати топоніміку міського району Сасун, населеного переважно етнічними вірменами.
10 червня, 11:14
На думку більшості росіян, а подекуди навіть і поляків, українське самопізнання непотрібне і навіть шкідливе для сучасності.
06 червня, 14:04
Під час Революції Гідності він регулярно чергував на Майдані. Неодноразово їздив на східний фронт підтримати українських військових.
24 травня, 17:07
18 травня 1944-го — 77 років тому — почалася депортація кримських татар, а потім інших народів Криму.
18 травня, 10:47