30 мільярдів євро планують надати Україні країни G7, - Der Spiegel

СВІТ
13 травня, 16:45
30 мільярдів євро планують надати Україні країни G7, - Der Spiegel

Сума в 30 мільярдів євро передбачає, що військові дії закінчаться протягом року

Провідні промислові країни планують широку фінансову підтримку для України. На зустрічі міністрів фінансів G7 в Петерсберзі під Бонном наступного тижня вони хочуть ініціювати бюджетну підтримку воюючої країни на суму майже 30 мільярдів євро.

Про це повідомляє видання Der Spiegel.

За словами учасників переговорів, Україна кількісно оцінила цю фінансову потребу до кінця року. Близько п'яти мільярдів євро щомісяця витрачалося на виплати чиновникам чи пенсіонерам, які Україна, за інформацією з Києва, не може виплатити самостійно. Міжнародний валютний фонд (МВФ) вважає розрахунки зрозумілими і приходить до подібних цифр.

Допомога надається у формі позик та грантів. Тож Києву не доведеться все повертати. Сума в 30 мільярдів євро передбачає, що військові дії закінчаться протягом року.

Західні країни тижнями інтенсивно ведуть переговори. Федеральний міністр фінансів і лідер FDP Крістіан Лінднер керує, оскільки Німеччина головує в G7 цього року.

Ця роль посилює тиск на федеральний уряд, щоб він показав хороший приклад. Зазвичай акції розподіляються за рівнем економічного виробництва. Німеччина посідає третє місце серед країн G-7.

Однак інші держави-учасниці все ще виступають проти проекту.

Також сперечаються, чи дійсно Україна має отримувати гроші в подарунок.

Великобританія та США йдуть більш сміливими темпами. Вони пропонують конфіскувати великі обсяги активів олігархів і використовувати їх для фінансування допомоги Україні. Також можливо, що глави держав і урядів, включаючи канцлера Олафа Шольца, досягнуть згоди лише в червні на саміті в замку Ельмау.

Читайте також:
Світ
Фінський парламент підтримав вступ країни до НАТО.
вчора, 16:30
Світ
США підтримує політику відкритих дверей для усіх «держав-кандидатів»
16 травня, 12:40
Опінії
Зустрілися якось Віктор Орбан і американський сенатор Ренд Пол у церкві московського патріархату... Вони обрали сторону зла!
15 травня, 18:12
Світ
Міністри закордонних справ G7 пообіцяли посилити економічну та політичну ізоляцію рф, та продовжити військову та оборонну допомогу Україні
15 травня, 15:37
Новини
"Ми повинні невпинно посилювати тиск, доки путінські війська залишаються в Україні"
14 травня, 13:41