$47 млрд заплатить Британія за вихід із Євросоюзу

СВІТ
06.08.2017, 12:23
$47 млрд заплатить Британія за вихід із Євросоюзу

При цьому Лондон ставить одну умову: Євросоюз погодиться визнати «рахунок за Brexit» частиною угоди про майбутні торговельні відносини Британії та блоку. Раніше Брюссель відмовлявся обговорювати майбутні відносини з Лондоном до всіх виплат.

Великобританія готова заплатити до £36 млрд (€40 млрд, $47 млрд) Євросоюзу, щоб погасити фінансові зобов'язання за вихід з блоку. Про це з посиланням на джерела повідомляє «Sunday Telegraph».

Давши свою згоду, британські чиновники на умовах анонімності вперше назвали суму, яку Лондон готовий виплатити ЄС. У Брюсселі оцінка зобов'язань доходила до €60 млрд, відзначають співрозмовники газети. У Лондоні вважають, що повинні заплатити ближче до €30 млрд.

Втім, Британія погодиться на виплату, тільки якщо Брюссель визнає так званий «рахунок за Brexit» частиною угоди про майбутні відносини, в тому числі частиною майбутньої торгової угоди.

Раніше Євросоюз відмовлявся вести переговори про майбутнє торгової угоди, прав громадян Британії та Північної Ірландії, до того як Лондон зробить усі виплати. В уряді визнали такі вимоги неможливими, тому в якості компромісу Лондон пропонує виплачувати ЄС близько €10 млрд на рік протягом трьох років після Brexit (2019-2021 роки).

Ці часткові виплати не стануть рішенням усіх проблем навколо «рахунків за Brexit», але будуть авансовим платежем за фінального рахунку в 40 млрд. Британські політики припускають, що це допоможе прискорити переговори по торгівлі та майбутні відносини.

– Ми політично не можемо перевести їм гроші, поки 27 країн ЄС не підуть на компроміс, – заявив газеті співрозмовник в уряді.

Як зазначає «Telegraph», така велика пропозиція може викликати політичні розбіжності. Прихильникам Brexit буде важко погодитися на виплати, що не обіцяють працездатних відносин в майбутньому. Ще три тижні тому глава МЗС Британії Борис Джонсон говорив, що європейські лідери можуть «розслабитися», якщо очікують від Британії «надмірних» виплат за рахунком за Brexit.

Євросоюз очікує від Британії фінансового врегулювання виходу з блоку по ряду питань. Так, бюджет ЄС розрахований на 2014-2020 роки, Британія, швидше за все, покине блок у 2019 році. У Брюсселі хочуть домогтися від Лондона виплат в бюджет блоку до кінця терміну, британський уряд хотіло б, щоб ці фінансові зобов'язання завершилися в рік виходу країни з Євросоюзу. Крім того, належить врегулювати видані Євросоюзом за підтримки Британії кредити Португалії, Ірландії та Україні.

Відділ моніторингу

Читайте також:
Ільхам Алієв дав високу оцінку готовності Збройним силам країни захищати її суверенітет і територіальну цілісність.
15:27
Розгортання бойових дій урядових сил країн Західної Африки проти терористів набуває нових обрисів.
13:36
Уряд поступово знімає обмеження, введені у зв'язку з пандемією коронавірусу.
вчора, 16:54
Упродовж карантину кілька тисяч громадян Фінляндії зголосилися поповнити лав сил оборони країни.
вчора, 12:24
У Красноярську хочуть запровадити режим надзвичайної ситуації у зв'язку з сезонним нашестям кліщів.
вчора, 09:27
Бригада сприяння силам безпеки США днями прибуде до Колумбії для проведення спецоперацій по боротьбі з наркоторгівлею.
28 травня, 11:33