65 мільйонів вже витратила Полтавщина на економію газу

ПОЛТАВА
13.10.2014, 10:24
65 мільйонів вже витратила Полтавщина на економію газу

У понад 900 тисяч гривень в середньому обходиться області модернізація одного об’єкта до нових умов економії газу. За півроку Полтавська область витратила 65 мільйонів гривень на покращення енергоефективності 70 об’єктів.

Левова частка, 63 мільйона, – це власні кошти підприємств і організацій. На такі витрати приватники пішли під тиском пояснень чиновників про наслідки недотримання режиму жорсткої економії, який «спустив» на місце уряд.

З бюджетів при цьому було витрачено менше 2 мільйонів гривень.

«Основними напрямами енергозбереження в області на сьогоднішній день є повна або часткова модернізація будівель, модернізація котелень на такі, що з підвищеним коефіцієнтом корисної дії котлів, переведення котелень на альтеративні види палива, реконструкція систем освітлення і заміна ламп на енергозберігаючі. Більш широкого вжитку набувають системи підігріву води від сонячних колекторів, а також переведення вуличного освітлення на живлення від енергії сонця» – розповів начальник управління промисловості та ПЕК департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Полтавської ОДА Костятин Батеко.

З усіх заходів 23 було реалізовано у бюджетній сфері (1,3 млн грн), 9 – у комунальній галузі (1 млн грн), 15 – у промисловості (на близько 2 млн грн), 21 – в агропромисловому комплексі (21 млн грн).

Найбільше енергозберігаючих заходів реалізували у Карлівському (14) та Хорольському (13) районах. При цьому у Лохвицькому, Миргородському та Семенівському – жодного.

Наразі чиновники мають в своєму розпорядженні повні дані тільки за перше півріччя. До кінця року, прогнозують в облдержадміністрації, витрати області на заощаджувальні технології можуть сягнути 200 мільйонів гривень.


Читайте також:
В Полтаві відбулась перша зустріч клубу «ЯжеМать 24/7».
07:35
28 лютого відбулося пленарне засідання тридцять першої сесії Полтавської облради.
вчора, 17:00
Імовірний візит міг відбутися 2-3 березня.
вчора, 11:19
Одного з депутатів Гадяцької районної ради притягнуть до відповідальності за несвоєчасне подання фінансових декларацій.
вчора, 09:55
Полтавцям пропонують 6 тисяч безкоштовних млинців.
27 лютого, 11:56
26 лютого Полтаву відвідала політик, заслужений економіст України, депутат Ніна Южаніна.
27 лютого, 11:25