67% столичних кіосків з сигаретами не платять податки, торгують контрафактом та не мають ліцензії

КРИМІНАЛ
01 березня, 11:45
67% столичних кіосків з сигаретами не платять податки, торгують контрафактом та не мають ліцензії

В цю проблему вже включились посли G7 та спецпредставники від США по корупції в Україні.

Дослідження.

Ви ж пам’ятаєте шокуючу статистику нелегального тютюнового ринку у 25%, де держава щорічно втрачає 23 млрд гривень і що в цю проблему вже включились посли G7 та спецпредставники від США по корупції в Україні.

В умовах війни такі втрати неприпустимі, тож як я і обіцяв ми будемо розбирати цю індустрію на молекули. З іменами, схемами та фактами.

Сьогодні тримайте повну картину нелегального продажу сигарет в Києві яку ігнорує податкова.

Почнемо з загальної інформації.

В Києві налічується приблизно 5-6 тисяч точок з продажу сигарет.

Це наймасовіша та найприбутковіша торгівельна точка країни, адже при «правильній» роботі кожна з них дає від 1500 до 3 000 $ чистого заробітку в місяць.

Сумарно по Києву 10-12 млн. доларів.

І це дуже приблизно, адже все залежить від того, наскільки легально ти працюєш, чи сплачуєш податки та чи залучена твоя мережа кіосків в конвертаційні схеми та відмивання ПДВ. Тому їх так і багато.

Тепер про дослідження.

На початку січня група небайдужих громадян допомогла мені провести експеримент з купівлею сигарет в кіосках, фіксацією легальності точки продажу та видачі/не видачі фіскального чеку.

За приблизно тиждень було перевірено 96 кіосків в різних районах Києва.

Звіт по кожній точці з адресами та фото доказами в окремому файлі, тож якщо ви хочете власноруч все перевірити - будь ласка.

Результат вражає.

З 96 точок лише 32 працюють легально.

Вони мають ліцензію, користуються РРО та видали фіскальний чек справжність якого підтверджується в електронному кабінеті податкової.

  • 14 точок видали замість чеку підроблений документ.
  • 48 точок взагалі не мають ліцензії, працюють виключно за готівку та не видають ніяких документів.

У відсотках це виглядає так:

  • 33% працюють легально та сплачують податки
  • 14.5% мають ліцензію, але не використовують РРО
  • 52.5% працюють взагалі без ліцензії та касового апарату.

Красива статистика?

67% точок продажу сигарет працюють нелегально.

І це в Києві, де зосереджена вся податкова та правоохоронна система країни.

Але питання тут не лише в сплаті податків.

Ці 67% кіосків, а з 5-6 тисяч це близько 4 000 точок – це майданчики для продажу контрафакту, збору кешу конвертаційними центрами та частина глобальної системи махінацій з ПДВ.

67% столичних кіосків з сигаретами не платять податки, торгують контрафактом та не мають ліцензії_1

Продаючи сигарети без чеків за кеш, кіоск реалізує товар який він юридично не купував, і для держави цих продажів немає. Але по-факту продаж є.

Документи від цих сигарет продаються окремо.

Їх збувають на фірми скрутки, де ПДВ з сигарет перетворюється на ПДВ з постачання матеріалів для будівництва, або навіть аграрний.  Це складна багатоступенева схема яку треба описувати окремо, але сьогодні ми не про це.

Сьогодні ми про статистику, та сліпоту Київської податкової яка не помічає під своїм носом такого масштабного акцизного злочину.

Відповідає, а правильніше говорити «покриває» в Києві весь цей хаос – начальник акцизного управління податкової Олександр Мороз, який тримається на цій посаді навіть попри затриманні на хабарях своїх співробітників та зміну керівництва столичної податкової. Всіх міняють, а його ні.

Мороз вважається частиною угрупування «Монаківці» які керують акцизними темами (сигарети та горілка) на загальноукраїнському рівні. Від виробництва до забезпеченням акцизними марками та збутом по країні.

В тому числі «Монаківці» контролюють і основні нелегальні тютюнові фабрики. Фабрику в Тернопільській області, та фабрику в селі Гоща, Рівненської області яку пов’язують з одним з «Монаківців» Владиславом Гельзіним. Саме вони сьогодні є флагманами виробництва підроблених сигарет які наситили ринок всередині країни та поїхали в ЄС.

Створивши руками Олександра Мороза в Києві весь цей «акцизний» хаос, «Монаківці» отримали чудовий майданчик для будь яких махінацій з підакцизними товарами та схем навколо них про які я писав вище.

В тому числі по збуту того контрафакту яким обурились посли G7.

Ще раз. 67% столичних кіосків з сигаретами працюють в тіні, і ніхто цього не помічає.

Автор : Євген Плінський
Читайте також:
Кримінал
Аудиторська компанія AC Crowe Ukraine зафіксувала відтік активів на суму понад 1 мільярд 342 мільйони 900 тисяч гривень.
вчора, 09:28
Політика
Історія з поверненням на посади через суд митників-корупціонерів вже перетворюється на анекдот.
18 квітня, 10:37
Кримінал
Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.
17 квітня, 17:25
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
16 квітня, 20:38
Кримінал
Його обвинувачують у зловживаннях при закупівлі автівок для армії. Сума завданих збитків державі становить понад 17 млн грн.
16 квітня, 17:30
Опінії
9 років тому Петро Порошенко, грубо порушивши Конституцію України, призначив на посаду директора НАБУ Артема Ситника.
16 квітня, 15:05